Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 14:41
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Трудове навчання 9-а ( 1 група)

Тема: Робота з фарбами. Технологія писанкарства.

Матеріали для виготовлення писанок. Інструменти та пристосування для виготовлення писанок.

Писанку справедливо називають твором-мініатюрою.

Для виконання писанки необхідні такі матеріали: анілінові барвники різних кольорів або різноманітні барвники натурального походження, оцет для додавання у фарбу для яскравості кольору, ємності для барвників, ємність для видування писанок, віск (добре очищений від меду, світлого кольору), бляшана пляшечка для розтоплювання воску, заздалегідь оброблене сіллю чи содою яйце, лотки для яєць, свічник із парафіновою свічкою, сірники, олія, серветки та ганчірки, клейонка, простий олівець.

Інструменти: надфіль з гострим кінцем для просвердлювання невеличких отворів з обох боків яйця; ложки, за допомогою яких ми занурюємо яйце у фарбу; писачок.

Писачок - спеціально виготовлений інструмент для нанесення воску на поверхню яйця. Він складається з дерев'яної ручки, до якої прикріплено жерстяну лієчку з невеличким отвором.

                                                        

Природні барвники добували шляхом відварювання і настоювання кори й коріння дерев та кущів, цибулиння, висівок жита, стебел і цвіту трав, комах тощо.

Організація робочого місця.   

Перед початком роботи вчитель і учні одягають фартухи і нарукавники. Розташовуємо два окремих столи вздовж вікна. Один стіл застеляємо клейонкою; ставимо баночки з фарбами, які розведені заздалегідь. Кладемо біля кожної фарби окрему ложку і ганчірку, якими будемо користуватися у процесі фарбування яйця. Наголошуємо, що для кожного кольору потрібно використовувати весь час ту ж саму ложку і ганчірку, щоб не залишати, наприклад, на жовтому яйці небажані кольорові плями. На другий стіл ставимо свічник із свічкою, ганчірку для обтирання яйця від воску, коробочки або лотки в яких лежать заздалегідь оброблені яйця.

Санітарно - гігієнічні вимоги:    

1. Учні повинні працювати у фартушках і нарукавниках, волосся прибране.    

2. Дотримуватися акуратності в роботі, щоб віск не капнув на одяг. У разі забруднення одягу, необхідно воскову пляму крізь папір попрасувати гарячою праскою. Анілінові барвники також залишають стійкі плями на одязі та знищуються лише хлоркою.    

3. Користуватися серветками.

Правила безпеки праці при розписуванні воском.

1. Працювати у спецодязі.

2. Перевірити міцність закріплення писачка.

3. Яйце тримати в руках дуже обережно.

4. Обережно працювати з гарячим воском - при нагріванні він має температуру 600-650. Підчас нагрівання воску слід дотримуватися правил користування нагрівальними та електронагрівальними приладами.

5. Усі інструменти під час роботи повинні мати конкретне місце. На робочому столі не повинно бути зайвих предметів.

6. Під час фарбування користуватися спеціальною ложкою і цей процес здійснювати подалі від гарячого воску (при попаданні води у віск утворюються бризки, які можуть спричинити опіки).

7. Під час обтирання писанок користуватися спеціальною ганчіркою.

8. Приміщення обов’язково провітрювати.

Дайте відповіді на запитання:

1. Для чого використовують писачок?

2. Чому на пофарбованому яйці можуть з’явитись плями?

3. Чому обов’язково треба працювати у спецодязі?

4. Які будуть наслідки вразі неміцного закріплення писачка?

Завітайте в музей On-line і подивиться які бувають писанки. 
http://hutsul.museum/pysanka/events/2009/  Національний музей On-line!

Тиждень з 06.04.2020 по 10.04.2020

Тема: Технологія вирощування рослин.  Весняні роботи на пришкільній ділянці.

1. Сутність вирощування квітів і рослин розсадним і безрозсадним  способами.

Є два способи вирощування однорічників: розсадний та безрозсадний. Розсада — це молоді  трав'янисті рослини, які пересаджують у ґрунт на постійне місце вирощування. Метод розсади — спосіб культури, за якого рослини спочатку вирощують загущено в культиваційних спорудах або на грядках утепленого чи відкритого ґрунту, а потім із настанням сприятливих умов пересаджують на постійне місце.

Розсадним способом вирощуються:

1) все дрібнонасінні рослини (бегонія, петунія, портулак, лобелія і ін.);

2) рослини тривалого вегетаційного періоду - з метою отримання якісного, дозрілого  насіння (вербена, жоржини, сальвія та ін.);

3) інші однорічні рослини - з метою отримання раннього і тривалого цвітіння (космея, чорнобривці, левиний зів, іпомея, аґератум і ін.).

Безрозсадним способом вирощуються однорічні квіти, які погано переносять пересадку, мають стрижневий корінь і короткий період вегетації. Наприклад, у відкритий ґрунт висівають насіння матіоли, волошок, іпомеї і ін.

Для отримання квітучих рослин в горщиках насіння висівають в терміни, які забезпечать отримання квітучих рослин в квітні-травні місяці. Розсаду в горщечках можна вирощувати впродовж тривалішого періоду, ніж безгорщечкову. Це пояснюється тим, що після пересаджування рослини майже не втрачають кореневої системи. Терміни висіву залежать від біологічних особливостей розвитку рослини, так сальвія зацвітає через 8-9 тижнів від дня посіву в ґрунт, а тагетис через 6-7 тижнів.

2. Підготовка ґрунту, посуду і посівного матеріалу. Вимоги до ґрунту  для  вирощування розсади.

Розсада квітів добре росте на полегшених, пухких ґрунтових сумішах. Подібний субстрат відрізняється підвищеною аерацією, що дозволяє корінню дихати. Іншою корисною характеристикою таких субстратів є те, що вода з них випаровується не так швидко.

Ґрунт для вирощування квітів на розсаду можна купити в будь-якому садовому центрі.

При самостійному приготуванні ґрунту для вирощування розсади квітів, можуть застосовуватися різні комбінації компонентів ґрунтової суміші. У суміш можуть входити  такі компоненти: торф верховий; пісок річковий; дернова земля, попередньо прожарена в духовці; тирса дерев хвойних порід; супіщаний луговий ґрунт.

До засипання в ящики ґрунт бажано прожарити.

Вибір розміру ємності для вирощування розсади квітів, залежить від її кількості. При вирощуванні великої кількості квіткових сіянців краще застосувати спеціальні касети або розсадні ящики.

Щоб розсада була міцною і здоровою, насіння (це відноситься до великого і середнього розміру насіння) попередньо спеціальним чином обробляються. По-перше, бажано провести знезараження насіння для профілактики можливих хвороб. Для цього їх протягом 12 годин замочують в розчині марганцівки.

Іноді  при вирощуванні розсади квітів проводять також процедуру стратифікації. Насіння витримуються в замоченому стані 12 годин при кімнатній температурі, потім поміщаються на 12 годин в холодильник, потім знову заносяться в кімнату. Цю процедуру проводять до набрякання і прокльовування насіння. Таким чином рослини привчаються до перепадів температур.

Стратифікація це не тільки засіб загартовування рослин. Без цієї процедури проростання деяких квітів (наприклад, багатьох видів дельфініуму) відбувається дуже погано або взагалі не відбувається.

Технологія висівання насіння на розсаду, вирощування її,  підживлення,  підготовка до висаджування на постійне місце.

Покроковий процес посіву насіння квітів в ящики:

1) ґрунтову суміш в приготованих ємностях рясно поливають водою;

2) потім на поверхні ґрунту проробляють канавки глибиною 1 см, через кожні 3 см;

3) насіння середнього і великого розмірів закладають в канавки і присипають невеликим шаром ґрунту;

4) для дрібного насіння канавки необов'язкові, їх перемішують з піском і розподіляють рівномірно по всій  площі ємності;

5) щоб отримати парниковий ефект, ємності з посівами накривають плівкою або склом;

6) в приміщенні, де знаходяться ящики з посівами, підтримують температуру повітря на рівні 25 градусів;

7) з появою одиничних сходів укриття з ємності знімають, температуру знижують до 17 градусів і рослинам створюють ефект півтіні.

Обов'язковими роботами по догляду за квіткової розсадою є: поливи; підживлення; пікіровка розсади квітів; загартовування.

При вирощуванні квітів важливо знати, чим підживити розсаду квітів і в який час. Перше підживлення повинно бути виконане через 20 діб після пересадки. Підживлення розсади може бути проведене розчином коров'яку або курячого посліду, а також мінеральним добривом, що містить всі 3 основні елементи живлення (азот, калій, фосфор). Через пару тижнів виконують друге підживлення. Удобрити розсаду квітів на цей раз можна тими же органічними добривами, додавши до складу 3 г суперфосфату і 1,5 г аміачної селітри з розрахунку на літр розчину.

Зрошення виконують у міру підсихання ґрунту за допомогою пульверизатора або наливаючи  воду у піддон. Вода для поливу і обприскування повинна бути кімнатної температури. Основне правило поливу розсади - часто і потрошку.

Для вирощування нормальної розсади обов'язково потрібно пікіровка, завдяки якій рослини отримують більше простору і світла. Сіянці витягають з ємності з грудкою землі і пересаджують в окрему ємність, досипляючи землі в горщик і помірно поливаючи його. Пікіровку розсади квітів краще здійснювати в торф'яні горщики. Пухкі стінки такої ємності добре пропускають повітря і вологу.

Зміцнілу розсаду піддають гарту. Це робиться для того, щоб привчити рослини до тих умов, які вони будуть мати після висадки. Для цього ємності виносять на невеликий відрізок часу на вулицю. З кожним наступним днем ​​час знаходження розсади квітів на вулиці збільшують.

Підготовка ґрунту під літники як при вирощуванні їх розсадним, так і безрозсадним способом однакова: восени ділянку переорюють на глибину 20-25 см, навесні вирівнюють граблями з одночасною вибіркою коренів бур'янів та іншого сміття. Потім розмічають гряди, рабатки, ділянки і т. п.. Роблять канавки глибиною 1-1,5 см (для дрібного насіння - портулак, левиний зів - 0,5 см) і висівають насіння.

 Після посіву канавки мульчують перегноєм або торф'яною крихтою, якщо немає такого матеріалу, зарівнюють тією ж землею (посіви дрібного насіння ущільнюють дощечкою або трамбуванням).

Оптимальним часом, коли слід висаджувати розсаду квітів, є пізня весна. Приживання розсади у відкритому ґрунті насамперед залежить від зберігання кореневої системи та співвідношення між втратою води рослинами і надходження її з ґрунту.  Для цього слід вибрати похмурий день і провести роботу ввечері або рано вранці. В процесі посадки розсаду квітів кладуть в лунки, присипають ґрунтом, трохи ущільнюють, а потім рясно зрошують водою.

https://www.youtube.com/watch?v=NYZSRMlZnfA&feature=emb_logo Просто виростити квіти  з насіння. Розсада: Як посадити. Чим поливати.

https://www.youtube.com/watch?v=sujx1qTYL6s  Найкращі способи посіву дрібного насіння.

Запитання.  Термін виконання  до 10.04.2020

1. Які є способи вирощування однорічників?

2. Які квіти вирощують безрозсадним способом?

3. Якими якостями повинен відповідати ґрунт для розсади?

4. Яким чином можна підготувати насіння до посіву?

5. Які правила поливу розсади?

6. Для чого проводять загартовування розсади?

7. Коли і як слід висаджувати розсаду квітів?

8. Як вирощують квіти безрозсадним способом?

Тиждень 13.04.2020 – 17.04.2020

Тема: Технологія вирощування рослин.

1. Роль і місце зелених насаджень у житті людини.

Озеленення — культивування на незайманих ділянках території населених місць дикорослих або окультурених рослин для поліпшення якості середовища.

Озеленення у системі зовнішнього благоустрою міст має велике значення:

- зелені насадження значно зменшують наявність пилу й аерозолів в повітрі, відіграють роль фільтру;

- зелені насадження впливають на формування мікроклімату, діють на тепловий режим, вологість і ступінь рухомості повітря;

- декоративні рослини створюють широкі можливості для архітектурних композицій і планування міста;

- зелені насадження — місце активного й пасивного відпочинку населення.

2. Взаємозв’язок  ґрунтово-кліматичної зони і структури зелених насаджень.

Ландшафт – це визначена місцевість, обмежена природними рубежами і взаємозв’язана в єдиний однорідний комплекс природних, антропогенних і естетичних показників, що характеризуються за умовами розвитку сумою типових ознак, в якій різні елементи (клімат, рельєф, ґрунт, рослинність, тваринний світ, людина і його культура) діючи взаємно один на одного, надають цій території своєрідний характер й вигляд, який виділяється із навколишнього середовища.

Облік ландшафту залежить від складових його елементів та компонентів і від їхнього розташування в просторі. Існує п’ять основних компонентів ландшафту: земна кора, повітря, вода, рослинність, тваринний світ. Під елементами ландшафту розуміють характерні для даного ландшафту складові, які приймають участь в його утворенні: складові частини рельєфу – тераси, скелі, укоси тощо; повітря – різні кліматичні умови; водойми – канали, озера, басейни, джерела, струмки тощо; рослинність – дерева, чагарники, трави, квіти; тваринний світ – різні види тварин; а також господарські, інженерні, архітектурні споруди.

Клімат як компонент ландшафту впливає в першу чергу на флористичний склад рослинності, її структуру і розподіл. Від кліматичних умов залежить і тип створюваних садово-паркових ландшафтів. Кожній кліматичній зоні відповідає свій особливий тип ландшафту, склад рослинності і характер її композиції. В любому ландшафті основою і одним з важливіших факторів загальної організації ландшафту є рельєф і ґрунт; їх зміни потягнуть за собою зміни у всіх інших компонентах. Рельєф диктує багато практичних заходів щодо меліорації, гідротехнічного і дорожнього будівництва, розміщення різних архітектурних будівель. В багатьох випадках рельєф і ґрунт передбачають склад рослинності, розвиток і характер створюваних ландшафтів, а також декоративний вигляд всього парку. Рельєф значно впливає на перерозподіл в межах ландшафту тепла та вологи. Основою успіху створення декоративних насаджень є те, що на визначені форми рельєфу, які характеризуються властивими тільки їм ґрунтовим умовам, висаджуються чагарники, дерева і трав’яні рослини тих видів, які пристосувалися в процесі свого історичного розвитку до даних умов життя. Наприклад, липа не росте на пісках, верба – на пагорбах, ялина і ясен – на сухих схилах, дуб на бідних ґрунтах виросте карликом, а ялина на сухих і жарких схилах буде хирлявим деревцем.

3. Місце декоративних  кущових рослин в озелененні території. Естетична і захисна їх роль.

Декоративні рослини – рослини, які звичайно вирощують для оформлення садів, парків, скверів, дворових територій. Декоративні рослини використовуються і для створення живих колючих огорож або неколючих огорож для обмеження ходіння і проникнення через певні напрямки і ділянки. Як колючі огорожі найбільш ефективні шипшина та ожина, ожина часто доповнює штучні огорожі і чіпляється до них гіллям.

Серед декоративних кущових  рослин на території України найбільш відомі бузок, жасмин, калина, троянди, туї. З дикоростучих найбільш поширена шипшина, яка потребує щорічного обрізання гілок. Більш цінні самшит, кипарисовики, ялівець козацький. Цінні види рослин потребують звичайно не тільки догляду, а і охорони не тільки від крадіїв з метою пересадки на своїх приватних ділянках, але частіше від зовсім  безглуздого обривання квіток , гілок і подальшого повного  знищення.

Чагарникові групи при формуванні садово-паркового пейзажу грають в основному допоміжну роль. Чагарники підсаджують до дерев як у вигляді підліска, для чого використовуються тільки тіньовитривалі породи, так і для формування узлісся. В результаті збільшується щільність деревної посадки, особливо в нижній частині, і досягається плавність переходу від деревної групи до газону.

4. Законодавчі акти України про розвиток і охорону зелених насаджень.

- Закон України  №2807-ІV «Про благоустрій  населених пунктів»;

- Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.11 № 3038-VI;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 1.08.2006 № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах»;

- Наказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005 «Про затвердження Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій»;

- Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства  України №105 від 10.04.2006 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України»;

Запитання. Виконати до 17.04.2020

1. Що таке озеленення?

2. Які функції виконує озеленення у системі зовнішнього благоустрою міст?

3. Назвіть основні компоненти ландшафту?

4. Що розуміють під елементами ландшафту?

5. Для чого використовують декоративні кущові рослини?

6. Назвіть найпоширеніші на території України декоративні кущові  рослини?

7. Перейдіть за посиланням https://www.president.gov.ua/documents/2807-iv-3192 до статті 28. Прочитайте її і дайте відповідь на питання: Які зелені насадження підлягають охороні та відновленню?

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021