Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 13:28
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Швейна справа

                                                Тема. Технологія виготовлення спідниці із оборок. Практичне повторення.

Послідовність виготовлення спідниці з оборок.

РОЗКРІЙ

1.Виміряйте вашу талію.

2. Додайте 2,5 см до виміру вашої талії. Виміряйте і відріжте резинку.

3.Визначте бажану довжину спідниці.

4.Визначте розміри оборок. Ширина кожної оборки визначається за формулою: довжину спідниці необхідно розділити на 3. Наприклад, довжина від талії до полу  105см, ширина кожної оборки буде рівнятися  — 105:3=35см.

Викрійка першої оборки спідниці. Накресліть прямокутник, довжина якого дорівнює  обхвату талії, помноженому на 1,5 (чим більше число, тем пишніша зборка) и шириною 35 см.

Викрійка другої оборки спідниці. Накресліть другу оборку той же ширини і довжиною,  рівною довжині першої оборки помноженої на 1,5.

Викрійка третьої оборки спідниці. Накресліть третю оборку довжиною, рівною довжині другої оборки, помноженої на 1,5.

5.Викроїть деталі спідниці. Виріжте смужки матеріалу згідно зробленим вами замірами. Якщо ваша тканина не досить широка, щоб вирізати повний шматок або зробити цілу смугу, вам потрібно буде зшити дві окремі, більш короткі смужки разом, щоб сформувати одну повноцінну смугу. Зшийте разом смуги з коротких кінців з припуском на шов 1 см . Припуск на шов по верхньому краю першої оборки 2,5 – 3 см, по всім іншим сторонам — 1,5 см.

Відлітні різи оборок можуть бути оброблені різними способами: швом упідгин із закритим зрізом; шов упідгин із відкритим обметаним зрізом; окантувальним швом; стрічкою; тасьмою; мереживом.

ПОШИТТЯ СПІДНИЦІ

1.З верхнього краю першої оборки спідниці виконайте куліску для резинки (швом упідгин із закритим зрізом шириною 2 см).

2.Зметайте і зшийте бічні зрізи оборок, обробіть зрізи.

3. По верхніх зрізах другої та третьої оборок  виконайте зборку машинним способом.

Верхній регулятор натягу на машині потрібно послабити, величину стібка встановити на максимальне значення. Прокласти  дві строчки, розташувавши їх на відстані 3-5 мм. Тепер присборить тканину. Для цього стягуйте нитку з обох кінців шва, розправляючи матеріал. Тягнути потрібно за нитку з виворітного боку, щоб складки формувалися на лицьовій.

Довжина  другої оборки повинна дорівнювати довжині нижнього зрізу  першої, довжина третьої оборки — довжині нижнього зрізу другої оборки.

4.Зметати і зшити оборки між собою. Припуски обметати зигзагоподібною строчкою або на оверлоці.

Контрольні запитання:

1. Як виміряти обхват талії?

2. Чому дорівнюватиме ширина оборки, якщо довжина спідниці буде 72см?

3. Якої довжини буде перша оборка спідниці, якщо обхват вашої талії 40см?

4. Як робиться шов упідгин із закритим зрізом?

 

Техніка вишивання стрічками

Основні прийоми роботи із стрічками: обрізання і втягування стрічки в голку, складання стрічки для формування пелюстки чи листочка, закріплення стрічки.

Художня вишивка - один з традиційних і самобутніх гілок українського народного декоративного мистецтва. Цей вид рукоділля змінювався і вдосконалювався паралельно історичним етапам розвитку людства, відображав прогрес культури.

Щоб почати вишивати стрічками, необхідно мати набір певних матеріалів та інструментів. А саме це тканина, нитки, голки, п’яльця, ножиці, наперсток.

Для вишивки стрічками можна використовувати шовкові стрічки для вишивки шириною від 3 мм до 12 мм та стрічки з органзи, мереживні та атласні стрічки, тасьму.

За величиною і розмірами голки бувають різні. Треба так підібрати голку, щоб по ширині стрічка вільно проходила у вушко або відповідала ширині вушка. Якщо ширина стрічки 3 мм, використовуємо голку номер 24. Якщо стрічка ширше дванадцяти, дев'яти або семи міліметрів, то необхідно використовувати голку номерів від 22 до 18. У вишиванні - чим величина номера голки  більша, тим вона менша.

Закріплення стрічки в голці:

1. Беремо голку та стрічку.

2. Підрізаємо стрічку під кутом 45°.

3. Гострим кутом вставляємо стрічку у вушко голки.

4. Відступаємо від краю стрічки 8-10 мм проколюємо його цією ж голкою та затягуємо. Таким чином ми фіксуємо голку у стрічці.

Закріплення стрічки в кінці вишивки:

1. Обріжте кінець стрічки по діагоналі. Маленькими стібками прихопіть стрічку по канві.  

2. Також можна закріпити кінець стрічки до вузлика стрічки на виворітній стороні вишивки.

Як зробити вузлик:

Спосіб №1

1. Закладіть край стрічки на 1 см і проколіть по центру голкою. Голку вколюйте з боку короткого кінця.

2. Простягніть стрічку, намагаючись не перекручувати її. Підтягуйте її доти, поки не утвориться плоский вузлик.

Спосіб №2

1. Залиште з виворітного боку вишивки кінець стрічки в 1 см. При виконанні першого стібка проколіть його.

2. Протягнувши стрічку на лицьову сторону, ви таким чином зафіксуєте її кінець на канві.

Види стрічкових швів та стібків.

Існують наступні види стрічкових швів та стібків: шов «вперед голку», центральний стрічковий стібок, центральний стрічковий стібок з перекрутом, шов «петля з прикрепом», шов «французький вузлик».

Шов «стібок прямій»

Простягніть голку зі стрічкою на лицьову сторону канви в точці А. Розрівняйте стрічку. Протягніть її на виворітну сторону в точці В. Підтягуйте стрічку доти, поки не утвориться стібок.

Шов «петля»

1. Виведіть голку зі стрічкою на лицьову сторону в точці А. Відступіть на одну клітинку вправо і проведіть голку на виворітну сторону в точці В.

2. Провівши голку по виворітній стороні, виведіть її на лицьовий бік нижче двох попередніх проколів в точці С. Заведіть стрічку під голку.

3. Підтягуючи стрічку, повільно затягуйте петлю. Коли вона прийме потрібну форму, простягніть голку зі стрічкою на виворітну сторону або в точці С, або поряд з нею.

Шов «центральний стрічковий»

1. Простягніть голку зі стрічкою на лицьову сторону канви в точці А. Розправте стрічку і вколіть голку по центру стрічки в точці В.

2. Простягніть стрічку на виворітну сторону і, підтягуючи її, сформуйте завиток.

3. Для того щоб завиток вийшов зі зміщенням, вістря голки вколіть в правий або лівий край стрічки.

Шов «французький вузлик»

1. Вивівши стрічку на лицьову сторону, обмотайте нею голку 2-3 рази.

2. Простягніть голку через витки, притримуючи їх пальцями лівої руки біля основи стрічки. Стрічку туго не затягуйте і голка повинна проходити через витки вільно. Вузлик, що утворився повинен щільно прилягати до тканини.

3. Голку з стрічкою простягніть на виворітну сторону, проколовши тканину в сусідній клітці. Це не дозволить вузлику випадково простягнутися на виворітну сторону. Чим ширшу стрічку ви візьмете, тим більший і рельєфніший вийде вузлик.

Запитання:

1. Як правильно підібрати голку для вишивання стрічками?

2. Скільки разів потрібно обмотати голку при виконанні «французького вузлика»?

3. Що потрібно зробити, якщо стрічка перекрутилась?

4. Які ще види швів, що вивчали раніше, можете назвати? 

 

Тиждень з 06.04.2020 по 10.04.2020

Тема: Побудова креслення спідниці з клинів.

Прочитати матеріал та дати відповіді на питання.

1. Фасони спідниць із клинів.

Спідниця з клинів має розширення клина до нижнього зрізу. Сідниці можуть мати  4, 6, 8, 10 і 12 клинів.

Спідниці з клинів мають певні особливості:

• складаються з певної кількості клинів, найчастіше парної;

• щільно облягають фігуру по лінії талії та стегон, а до лінії низу розширюються;

• якщо кількість клинів парна, то застібка розташовується збоку, а якщо непарна — то ззаду.

2. Тканини для виготовлення спідниць із клинів. Оздоблення.

Одним  з головних чинників, який потрібно враховувати під час вибору тканини – це її характерні властивості. Наприклад, улітку спідниця, виготовлена з вовняної тканини, буде створювати парниковий ефект, і навпаки, спідниця, виготовлена з бавовни, буде холодною і непрактичною взимку. Перш ніж обирати тканину, слід визначити, якою буде майбутня спідниця: її призначення, модель, силует та бажаний колір.

Спідниці шиють з бавовняних, лляних, шерстяних, шовкових тканин.

Вибираючи на спідницю тканину з малюнком, треба враховувати напрям малюнка, оскільки при розкроюванні спідниці треба підбирати малюнок у місцях з’єднання клинів.

Відповідно до основного призначення виробу його оздоблення може бути повсякденним і святковим. Повсякденне оздоблення відрізняється простотою форми та виготовлення. До цієї групи відносяться ґудзики, пряжки, шнурівки, емблеми, тасьма, пояси, рулик, аплікації тощо. Святкове оздоблення більш складне і вишукане.

Оздоблення швейного виробу може бути постійним (оздоблювальні строчки, ручна і машинна вишивки) і тимчасовим (з’ємним) – пояси, декоративні квіти, з’ємні аплікації тощо. З’ємні оздоблення роблять спідницю багатофункціональною.

Оздоблення швейного виробу виконує декоративну та утилітарну функції. Так, ґудзики одночасно є і застібкою, і оздобленням. Мережки на літніх спідницях є не лише прикрасою, але й одночасно створюють сприятливий мікроклімат для тіла.

При виборі оздоблення швейного виробу необхідно пам‘ятати, що його невідповідність призначенню спідниці, обраній тканині, перевантаження моделі різними видами оздоблень спричиняє порушення композиції одягу, знижує його естетичні якості.

3. Мірки для побудови креслення деталі. Назви контурних ліній на кресленні. Назви зрізів на викрійці деталі

Для побудови креслення клинової спідниці необхідно знати мірки та визначитися з кількістю клинів.

Для побудови креслення спідниці з клинів знімають мірки: обхвату талії, обхвату стегон, довжини виробу.

Особливістю побудови креслення клинової спідниці є те, що всі клини однакові, тож достатньо побудувати тільки один.

4. Розрахунок витрати тканини для спідниці з клинів.

По довжині на спідницю потрібна кількість тканини, що дорівнює  Дв+10 (на обробку нижнього зрізу, пояса і вирівнювання поперечного зрізу тканини). По ширині тканину треба розраховувати так: виміряти ширину клина внизу і помножити її на кількість клинів.

Визначити, яку кількість клинів можна розкроїти з тканини певної ширини. Наприклад: у спідниці буде 6 клинів, якщо по ширині тканини можна розкроїти всього 2 клини, то тканини потрібно: (Дв+10)х3. Якщо по ширині можна розкроїти 3 клини, то тканини потрібно (Дв+10)х2.

При розкроюванні поздовжня нитка повинна проходити посередині клина.

Запитання. Термін виконання до 10.04.2020        

1. Скільки клинів може мати спідниця? Чи може спідниця мати 5 клинів?

2. Чому для розрахунків розміру клинів використовують повні обхвати талії та стегон?

3. Від чого залежить вибір тканини на спідницю?

4. Як виконати розрахунок витрати тканини для пошиття спідниці з клинів?

5. Що треба враховувати при виборі для пошиття спідниці тканини з малюнком?

 

27.04.2020-30.04.2020

Тема. Технологія виготовлення спідниці з клинів (повторення).

Завдання 1

Прочитай текст

Спідниці з клинів можуть мати 4, 6, 8, 10 і 12 клинів.

Для побудови креслення спідниці з клинів знімають мірки: обхвату талії (От), обхвату стегон (Ос), довжини спинки до талії (Дст), довжини виробу (Дв).

По довжині на спідницю потрібна кількість тканини, що дорівнює Дв+10 см (на обробку нижнього зрізу, пояса і вирівнювання  поперечного зрізу тканини). По ширині тканину треба розраховувати так: виміряти ширину клина внизу і помножити її на кількість клинів.

План пошиття спідниці з клинів

1. Обробити бічні зрізи.

2. Обробити застібку.

3. Обробити верхній зріз.

4. Обробити нижній зріз.

5. Випрасувати виріб, скласти.

Для з’єднання деталей спідниці з клинів можна застосовувати зшивний , настрочний шви. Нижній зріз спідниці обробляється швом упідгин із закритим або відкритим зрізом. Застібка обробляється тасьмою – змійкою, верхній зріз – поясом або корсажною стрічкою.

Завдання 2

Дай відповіді на запитання:

1. Скільки клинів може мати спідниця?

2. Які мірки знімають для побудови клина спідниці?

3. Як виконати розрахунок витрати тканини для пошиття спідниці з клинів?

4. Випиши з тексту план пошиття спідниці з клинів.

Завдання 3

Переглянь відеофільм «Види спідниць» за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=3cqJi9VjzPE

Відповіді надати до 01.05.2020

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021