Між іншим, боротьба з хропінням теж має багато цікавих фактів, зокрема, вона ведеться вже 120 років. Перший винахід у цій сфері було зареєстровано Патентним комітетом США в 1874 році. За цей час було запатентовано понад 300 пристроїв здатних боротися з хропінням. Деякі з них були запущені в масове виробництво. Приміром, був винайдений автономний електричний прилад, що прикріплюється до вуха. Він представляв собою мініатюрний мікрофон, призначений для визначення сили звуку виробленого хропінням, і генератор зворотного сигналу. Коли людина починала хропіти, його будив посилений приладом шум. Інший винахідник пропонував кріпити свій пристрій до корінного зуба разом з сполучної кнопкою. Згідно з задумом автора, вона повинна тиснути на м’яке піднебіння і запобігати вібрацію, яка відбувається при хропіння. Однак багато з них так і залишилися в єдиному екземплярі.
Щодня доросла людина вдихає 23000 разів, і стільки ж разів видихає.
Уявіть собі, що неможливо чхати з відкритими очима.
Дихання ротом — одна з найголовніших причин, чому у дітей розвивається шепелявість при розмові.
Важливо зрозуміти і запам’ятати, що частота і глибина дихання надзвичайно важливі, як для підтримки здоров’я, так і для тривалості життя. Причому, цікаво, що людина, практикуючий ефективне дихання, стає не тільки здоровим, але і здатним більш тверезо дивитися на життя завдяки отриманню контролю над власними емоціями. Це пов’язано з тим, що в процесі дихання в організм надходить енергія; також дихальні вправи допомагають цією енергією управляти. А оскільки наш розум і почуття також пов’язані з цією енергією (як є вираз «сила емоцій»), то за допомогою дихання можна заспокоїти розум, знайти контроль над ним, і над почуттями. А це вже пряма дорога до свободи від стресів.
Чим інтенсивніше ви дихаєте (ефект гіпервентиляції легенів), тим більш голодним ви стаєте, так як глибоке і ритмічне дихання стимулює виробництво шлункового соку, а також клітинний обмін речовин.