Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 16:16
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

СПО 8-б кл

02.04.2020

Глистяні захворювання і заходи їх запобігання.

1.Прочитай конспект.

Глистяні захворювання - це захворювання, спричинені паразитичними червами (гельмінтами). Збудниками цих хвороб є представники плоских (печінковий сисун, ціп'як свинячий, ехінокок) та круглих (аскариди, гострики, трихінела) червів.

Паразити знижують імунітет, спричиняють алергічні реакції. Продукти обміну речовин гельмінтів впливають на нервову систему, органи кровотворення, змінюють склад мікрофлори кишечнику. У хворих знижується апетит, відбуваються затримка зросту, відставання в розумовому розвитку, спостерігаються швидка втома, головний біль, порушення сну тощо.

Профілактика і лікування глистяних захворювань.

Запобігти розвитку глистяних захворювань допоможе елементарне дотримання правил особистої гігієни (миття рук перед прийомами їжі, після відвідування місць загального користування та спілкування з домашніми тваринами). Також потрібно обов’язково обдавати кип’ятком овочі та фрукти, які вживаються у сирому вигляді; піддавати необхідній термічній обробці рибу та м’ясо.

 Основним методом боротьби з глистяними захворюваннями є лікування. А це прийом протигельмінтних препаратів, які знищують паразитів на різних

для профілактики зараження глистами.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Чим спричинені глистяні захворювання?

2. Яка реакція організму на паразитів?

3. Як запобігти розвитку глистяних захворювань?

09.04.2020

Підприємства побутового обслуговування населення. Види послуг

1. Прочитай. Зроби короткий конспект з прочитаного(письмово). Бажано використовувати схеми.

Побутові послуги - вид діяльності підприємців щодо задоволення конкретної побутової потреби індивідуального замовника.

Побутове обслуговування населення - організована діяльність підприємців, пов'язана з наданням побутових послуг. Побутові послуги класифікуються за такими ознаками: а) за видами робіт: ремонт взуття; індивідуальне пошиття взуття, одягу та ін.; ремонт побутових машин і приладів; ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів; хімічне чищення та фарбування; послуги пралень; ремонт і будівництво житла; послуги фото- і фотокінолабораторій; послуги лазень і душів; послуги перукарень; послуги прокатних пунктів; перевезення вантажів для населення; ритуальні послуги тощо; б) за соціально-економічними ознаками: послуги, що економлять витрати праці та часу (наприклад, доставка відремонтованих побутових машин за вказаною адресою, послуги пралень); послуги, що економлять кошти споживачів (зокрема, ремонт взуття; ремонт швейних, хутрових і трикотажних виробів); послуги, що впливають на економічні показники підприємства побутового обслуговування (наприклад, індивідуальне пошиття взуття та одягу); в) за речовим змістом:  матеріальні (ремонт і будівництво житла, ремонт виробів); нематеріальні (консультації щодо комп'ютерного підбору зачіски під час отримання послуг перукарень; послуги, пов'язані з доглядом за тілом; інформування споживачів про можливі побутові послуги).

СПО 16.04.2020

 Підприємства, що надають житлово-комунальні послуги.

1. Прочитай конспект.

Особливе місце у структурі господарювання посідає підприємництво у сфері побутових послуг. Основним товаром у сфері побутового обслуговування є побутова послуга .

Побутова послуга - особлива споживча якість, яка задовольняє конкретну побутову потребу людини.

Підприємства побутового обслуговування зобов'язані забезпечити наданням послуг відповідно до "Правил побутового обслуговування населення", інших нормативно-правових актів та умов угоди зі споживачем.

До житлово-комунальних підприємств належать:

Санітарно-технічні підприємства  — водопостачання та водовідведення, житлово-експлуатаційні підприємства, підприємства з прибирання територій населених місць та санітарної очистки домоволодінь, пральні, лазні, купальні-плавальні споруди.

Транспортні підприємства — міський громадський пасажирський транспорт (метрополітен, трамвай, тролейбус, фунікулер, канатні дороги, автобуси, таксі), водний транспорт місцевого призначення.

Енергетичні підприємства — електричні, газові та теплофікаційні розподільні мережі, опалювальні котельні, ТЕЦ і електростанції, газові заводи, які обслуговують населені пункти.

2. Продовж речення, запиши:

1. Основним товаром у сфері побутового обслуговування є__________.

2. Побутова послуга - особлива споживча якість, яка____________.

3. Дай відповіді на запитання (письмово).

Які підприємства належать до житлово-комунальних?

Які існують санітарно-технічні підприємства?

Які існують транспортні підприємства?

Які існують енергетичні підприємства?

 

22.04.2020

Бюджет сім’ї. Основні статті витрат.

1. Прочитай конспект.

Сім’я це люди об’єднані родинними обов’язками та сімейним бюджетом, які проживають разом.

Саме слово бюджет у перекладі з англійської означає «грошова сумка».

Сімейний бюджет – це співвідношення доходів і витрат родини. Проте, в залежності від величини доходів і витрат бюджет може бути трьох видів. Якщо доходи дорівнюють витратам, то бюджет є збалансованим, якщо витрати перевищують доходи – бюджет дефіцитний, якщо доходи перевищують витрати – бюджет надлишковим.

Бюджет, у якому витрати дорівнюють доходам – збалансований.

Бюджет, у якому витрати  перевищують доходи – дефіцитний.      

Бюджет, у якому доходи  перевищують витрати – надлишковий.

2. Спробуй розсортувати записи по двох колонках – «доходи» та «витрати» - і підрахуй, чи вистачить грошей до наступної зарплати.

Сім’я складається з 4 осіб: мама, тато, дочка, бабуся.

Доходи: Заробітна плата тата – 4 400 грн., мами – 3 200 грн., пенсія бабусі – 1 400грн., стипендія дочки - 1000 грн.

Витрати: на продукти харчування – 2 000 грн., дизельне паливо – 900 грн., комунальні послуги – 800 грн., за електроенергію – 200грн., за воду – 70 грн., відвідали кінотеатр – 100 грн. купили зошити та інші кацтовари– 1500 грн., одяг– 700 грн., взуття – 900 грн., витратили на ліки бабусі- 300 грн.

 

30.04.2020

Джерела прибутків сім’ї.

1. Прочитай конспект.

Джерела прибутків сім’ї: заробітна плата членів сім’ї, пенсії, стипендії, прибутки від підприємницької діяльності, допомоги та інші виплати з громадських фондів споживання.

Заробітна плата, пенсії та прибутки від підприємницької діяльності є основними джерелами прибутку сім’ї.

Ще одним джерелом прибутків може бути особисте підсобне господарство. Його продукція, яка безпосередньо реалізується в сім’ї на власні потреби або продається на ринку, є вагомим додатком до сімейного бюджету.

До інших прибутків можна віднести премії, нагороди, подарунки, виграші в лотереї, відсотки на вклади, акції, прибуток від індивідуальної трудової діяльності.

Значну роль в житті кожної сім’ї відіграють громадські фонди споживання. Чим багатша держава, тим більші виплати з громадських фондів споживання.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. З чого складаються прибутки сім’ї?

2. Яку роль відіграють у сімейному бюджеті прибутки від підсобного господарства?

 

07.05.2020

Бюджет родини. Вправи у плануванні витрат.

1. Прочитай конспект

Запам’ятай поради, які допоможуть у плануванні сімейного бюджету. Визначайте свої фінансові цілі! Складайте бюджет, дотримуючись конкретної мети.

Не приступайте до складання бюджету до того, як дізнаєтесь, скільки ви витрачаєте грошей кожен день і на що! Протягом декількох тижнів ведіть строгу запис витрат, щоб знати, як скласти бюджет. Якщо ви не знаєте, на що витрачаються ваші гроші, то не зможете визначити, на що і скільки їх дійсно можна витратити.

Всі статті бюджету мають бути чітко визначені! Тверезо оцінюйте ситуацію та ваші можливості.

Витрачайте гроші відповідно до потреб вашої родини! Не слідуйте у витрачанні грошей традиціям інших сімей.

Перш за все, думайте! Зробивши підрахунки спільно обговорюйте їх, не поспішайте робити висновки. Не дозволяйте вашим бажанням взяти гору над тверезою оцінкою можливостей. Вам здається, що витрати занадто великі? Перевірте, чи дійсно це так? Якщо ви вирішили економити на одному, стежте, щоб не витрачати більше грошей на інше. Чи не скорочуйте звичайних необхідних щоденних витрат, але уважно подивіться, а які зайві речі ви витратили гроші, і скоротіть ці необов’язкові витрати.

Плануйте великі витрати! У вас може бути декілька великих витрат протягом року – відпустка, покупка нових меблів або техніки. Враховуйте їх, відкладайте гроші на ці заходи кожен місяць, тоді ви зможете оплатити їх в потрібний момент. Якщо не планувати такі витрати, то вони перетворять ваш бюджет в хаос, з якого буде важко вибратися.

Не стежите строго за кожним рублем, призначеним на кишенькові витрати! Будь член сім’ї повинен мати право особистого вибору при витрачанні кишенькових грошей, в той же час не порушуючи бюджету.

Не намагайтеся перехитрити власний бюджет! Наприклад, не намагайтеся перевищити свої можливості, купуючи те, що зараз ви не в змозі купити. Не беріть у борг з інших статей бюджету або у інших людей. Борг завжди необхідно виплачувати, скорочуючи витрати наступного місяця.

Коли бюджет стає занадто напруженим, подумайте, як послабити цю напруженість! Будьте більш гнучкими. Натягнутий бюджет завжди тримає людей в напрузі. Найкращим правилом планування є щорічне складання бюджету до початку січня і перевірка його в липні місяці, щоб переконатися, що він дійсно реальний і служить вашому добробуту.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Які існують життєві потреби у людини?

2. Чи потрібно планувати великі покупки?

3. Чи потрібно стежити за витратою кишенькових грошей?

4. Чи потрібно планувати бюджет на рік? Чому?

 

СПО 8 клас 14.05.

Узагальнюючий урок з теми: «Бюджет сім’ї»

Пригадай!

Прибутки сім’ї складаються з суми грошових виплат: зарплати, пенсії, стипендії.

Є прибутків від підприємницької діяльності, допомог від різних джерел, отримуваних членами сім’ї.

Зарплата і пенсії – основні джерела прибутків. У багатьох сім’ях до цих джерел додаються прибутки від підприємницької діяльності.

Зарплату одержують двічі на місяць: аванс – попередня оплата за роботу і кінцевий розрахунок. Пенсію виплачують один раз на місяць.

Витрачайте гроші відповідно до потреб вашої родини! Не слідуйте у витрачанні грошей традиціям інших сімей.

Плануйте великі витрати! У вас може бути декілька великих витрат протягом року – відпустка, покупка нових меблів або техніки. Враховуйте їх, відкладайте гроші на ці заходи кожен місяць, тоді ви зможете оплатити їх в потрібний момент. Якщо не планувати такі витрати, то вони перетворять ваш бюджет в хаос, з якого буде важко вибратися.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Хто одержує зарплату?

2. Хто має право на одержання пенсії?

3. З чого складаються прибутки сім’ї?

 

СПО 8 клас. 21.05.

Повторення.

1. Пригадаємо правила культурної .

Правила поведінки в бібліотеці.

1. Заходячи в бібліотеку, треба привітатись з бібліотекарем.

2. Коли просиш у бібліотекаря якусь книжку або допомогу в пошуку книжки, не забувай про слова "будь ласка" та "дякую".

3. До бібліотекаря звертайся на ім'я по-батькові. Як правило, у бібліотекаря є бейдж, на якому написана ця інформація.

4. Якщо книжку тобі видали в читальному залі - тихо сядь за вільний стіл. Читай книжку мовчки. Не висловлюй своє захоплення або незадоволення вголос. Пам'ятай, що поруч є й інші читачі - їм твої репліки будуть заважати.

5. Коли ти вже йдеш з бібліотеки, не забудь сказати "дякую" та "до побачення".

Правила поведінки в музеї.

1. Треба привітатись.

2. Ходи тихо, не човгай ногами. У музеї люблять тишу.

3. Не можна чіпати експонати руками.

4. Краще скористатися послугами екскурсовода.

5. Коли про щось запитуєш, не забувай сказати «будь ласка».

6. Не розмовляй, не штовхай товаришів, не грайся, не їж цукерок.

7. Подякуй за цікаву екскурсію. Бережи книгу, вона – твій друг.

Правила поведінки в транспорті.

1. Заходь в транспорт не поспішаючи, не штовхайся, намагайся не наступати людям на ноги.

2. Поступайся місцем старшим і дівчаткам, вживаючи «чарівні» слова.

4. У салоні не розмовляй голосно, не висовуйся з вікна, не заважай пасажирам.

5. При вході в автобус хлопчик пропускає дівчинку, але виходить він першим і зупиняється справа, готовий допомогти їй зійти. Мамі, вчительці, старшій сестрі і іншим дорослим подає при цьому руку.

6. Стояти слід в проході з правого боку, щоб не заважати тим, хто виходить.

7. У транспорті не їж морозиво, тістечка, бажано не пити воду.

8. Виходячи, пропускай старших, допомагай літнім людям .

2. Дай відповіді на тестові запитання (письмово).

1.Вихована дитина в громадському транспорті:

а) дотримується правил для пасажирів;

б) їсть морозиво чи тістечка;

в) голосно розмовляє;

2. У музеї можна:

а) торкатися руками експонатів;

б) уважно слухати екскурсовода;

в) запитувати екскурсовода під час екскурсії;

г) подякувати за цікаву екскурсію;

ґ) голосно розмовляти;

д) їсти цукерки, смітити.

3. Щоб висловити захоплення від вистави в театрі, потрібно :

а) голосно і довго аплодувати;

б) свистіти і кричати;

в) подарувати акторам квіти.

4. Якщо не встиг прочитати книгу з бібліотеки до зазначеного терміну, ти:

а) повернеш книгу, коли прочитаєш;

б) повернеш книгу не дочитаною;

в) підеш в бібліотеку і продовжиш термін повернення.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021