Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 15:28
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

СПО 7 клас

02.04.2020

 Поштове відправлення – бандероль. Види бандеролей.

1. Прочитай конспект.

Бандероль – поштове відправлення з друкованими виданнями, діловими паперами тощо.

Бандеролі бувають прості, цінні, рекомендовані. Бандероллю пересилають переважно дрібні речі вагою до 1.5кг. Пакування бандеролей є різноманітним: папір, картон, тканина).

Бандеролі для страховки оцінюються. Цінність залежить від реальної вартості речей, які пересилаються. При відправлені бандеролі здійснюється опис речей із зазначенням їх ціни. Рекомендовані бандеролі доставляються з відміткою про вручення.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Що таке бандероль?

2. Які є види бандеролей?

3. Які речі пересилають бандероллю?

 

09.04.2020

Домашня аптечка. Вміст домашньої аптечки

1. Переглянь презентацію за посиланням.

https://drive.google.com/open?id=1iHzE2d8xWJPyWNncHxU7Jcw8bzqn6Fr-

2. Виконай практичне завдання, розміщене на останньому слайді презентації.

3.Дай відповіді на запитання (письмово)

1. Для чого потрібні ліки?

2. Для чого потрібна домашня аптечка?

3. Чи можуть ліки й вітаміни бути небезпечними?

4. Чи можна дітям брати ліки без дозволу?

5. Які ліки і за яких умов можна брати самим?

 

СПО 16.04.2020

 Самолікування та його шкідливість. Лікарські рослини.

1. Прочитай конспект.

Куди б ми не пішли – чи то до лісу, чи то на луки, поле, скрізь нас зустрічають квіти. А що ми знаємо про них? Мабуть, не так уже й багато. А про них варто знати більше. Останнім часом винайдено багато лікувальних властивостей рослин. Лікарські рослини є тим місточком між людиною і природою, тією рятівною соломинкою, за яку хватається хворий.

Калина -  Не було в народній медицині корисніших ліків від застуди, ніж калиновий чай.  Свіжі ягоди з медом та водою вживають при кашлі, серцевих захворюваннях,  мають заспокійливу дію. Соком калини очищають обличчя, щоб рум'янилось.

 Горобина – сухі плоди, сік свіжих ягід і квітки горобини застосовують при дизентерії.  Водні відвари вживають як сечогінний, жовчогінний і кровозупинний засіб.

Липа -  Здавна липовий цвіт у вигляді гарячого настою вживають як потогінний засіб, добре ним полоскати горло, особливо при ангіні, використовується як засіб проти   застуди і кашлю. Також липовий чай використовується у косметиці.

Звіробій -  Засобом від 99 хвороб називають звіробій в народі. Він має протимікробну дію.  Він цілющий у свіжому та сухому виді. Готують із трави звіробійне масло, яке  застосовують у компресах для лікування ран, опіків. Свіжу траву звіробою розтирають і прикладають при ударах. Добре допомагає при грипі, коли болить  голова.

Подорожник -  це рослина, яка росте при дорозі. Листя подорожника використовують щоб швидше зупинити кров. Сік із подорожника покращує апетит. Насіння використовують  при захворюванні шлунку.

Кульбаба -  використовують як квіти так і коріння. Вони покращують апетит, регулюють роботу шлунку, лікують цукровий діабет. Із квітів готують варення, салат, супи. В косметиці використовують як засіб видалення веснянок.

Ромашка -  нею промивають різні рани, полощуть горло, п'ють чай, якщо болить живіт. Використовується у косметиці.

Шипшина -  плоди дуже багаті на вітаміни. Вживають відвари, чай при всіх важких хворобах, коли камінь або пісок у нирках, після операції.

Каштани -   з плодів роблять настої, а потім стирають ноги та руки, коли болять.

Кропива -  має багато вітамінів. Відвар з кропиви являється гарним засобом для укріплення волосся на голові.

Деревій -  сік деревію з медом вживають для покращення апетиту, покращення обміну речовин, при хворобі печінки, сам сік використовують як кровоспинне.

Лопух -   листя лопуха прикладають до суглобів для знеболення. Відваром з кореня лопуха  миють волосся, щоб не випадало.

Материнка -  п'ють напій з материнки при хворобі шлунку, кишечника, горла, при  простудних  захворюваннях, від зубного болю.

Нагідки -  застосовують при порізах, язві, лишаях, хворобі очей, печінки, шлунку, золотусі.

Верба -  кора застосовується як кровоспинний, дезінфікуючий засіб. При болях в ногах використовують ванни. При опіках застосовують відвар з молодих гілочок верби.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Свіжі ягоди цієї рослини вживають з медом та водою при кашлі, серцевих захворюваннях,  мають заспокійливу дію. Що це за рослина?

2. Сухі плоди, сік свіжих ягід і квітки цієї рослини застосовують при дизентерії. Що це за рослина?

3. Ця рослина росте при дорозі. Листя її використовують щоб швидше зупинити кров. Яка це рослина?

4. Ця рослина має багато вітамінів. Відвар з її листям є гарним засобом для укріплення волосся на голові. Яка це рослина?

5. Цю рослину застосовують при порізах, язві, лишаях, хворобі очей, печінки, шлунку, золотусі. Що це за рослина?

 

23.04.2020

Значення першої медичної допомоги. Правила оброблення рани.

1. Прочитай конспект.

Перша медична допомога може бути надана самим потерпілим або іншою людиною, яка перебуває поряд, тому правила її надання повинні знати всі.

Перша медична допомога- це тимчасова зупинка кровотечі, накладання стерильної пов’язки на рану, опечену поверхню, штучна вентиляція легенів та непрямий масаж серця, крім того можна дати болезаспокійливий засіб, антибіотики, загасити палаючий одяг, забезпечити транспортну іммобілізацію, зігрівання, укриття від спеки, холоду. Надання першої медичної допомоги терміново має вирішальне значення для подальшого лікування, а іноді й для врятування життя.

Правила оброблення рани:

1. Не доторкатися брудними руками до рани і стерильного перев’язувального матеріалу.

2.  Обережно промити забруднену рану дезинфікуючим розчином від піску, землі тощо.

3. Видалити із рани куски одягу, волосся тощо.

4. Змазати краї рани йодом або зеленкою.

5. Закрити рани чистими (за можливістю стерильними) серветками.

6. Накласти стерильну пов’язку.

2. Випиши з тексту правила оброблення рани.

 

30.04.2020

Правила надання першої допомоги при ударах, розтягненнях і вивихах.

1. Прочитай конспект.

При сильних ударах можуть ушкоджуватись як поверхні тканини, так і внутрішні органи. Ознаками удару є біль, припухлість, крововилив (синяк).

При пораненні потерпілому накладають тугу пов’язку, кладуть холод, забезпечують спокій.

При травмах голови можливі ушкодження головного мозку: удар або струс. Ознаки ударів: головний біль, нудота, блювота, сильний головний біль, запаморочення. Перша медична допомога – повний спокій, холод на голову.

Розтягнення зв’язок може трапитися при невдалому стрибку, падінні, піднятті ваги. В ушкодженому суглобі з’являється біль, утворюється припухлість, утруднюються рухи. Перша медична допомога: накладають цупку пов’язку, холод, забезпечують спокій кінцівці (підв’язують руку, використовують милиці).

Вивихи виникають при зміщенні кісток у суглобі. При цьому порушується цілісність суглобової сумки, іноді пошкоджуються зв’язки. Основні ознаки вивиху: гострий біль в суглобі, порушення рухів в ньому, зміна форми суглоба, вкорочення кінцівки. Надаючи першу допомогу при вивихах, не треба намагатися вправити його – це обов’язок лікаря.

Необхідно забезпечити нерухомість кінцівки шляхом іммобілізації – прив’язати ногу до шини (накласти шину), прив’язати ногу до ноги, прив’язати руку до тулуба тощо і терміново доставити потерпілого до травмпункту чи до лікарні.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Що ти знаєш про удар?

2. Чим небезпечні травми голови?

3. Коли можуть виникнути розтягнення, вивих?

4. Чи можна самому вправляти суглоб?

07.05.2020

Промислові підприємства.

1. Прочитай конспект.

Підприємство – головна ланка в структурі економіки.

Підприємство приймає на роботу працівників, купує машини, технологічне обладнання, сировину й матеріали, організовує виробничий процес, займається реалізацією виготовленої продукції.

Промислові підприємства – це заводи, фабрики, промислові фірми, малі підприємства, які виробляють різноманітну продукцію та товари для споживання населенням.

Підприємства у своїй структурі має цехи, ділянки, робочі місця, служби управління.

Робоче місце – місце одного або кількох працівників, забезпечене необхідними верстатами, приладами, інструментами.

2. Дай відповіді на запитання (письмово).

1. Шо відносять до промислових підприємств?

2. Яка структура підприємств?

3. Як ти гадаєш, яку продукцію випускає молокозавод?

 

СПО 7 клас 14.05

Об’єкти сільськогосподарського виробництва.

1. Прочитай конспект.

Колективні товариства, фермерські, колективні фермерські і державні господарства, приватні й державні тваринницькі ферми, колективні та приватні птахофабрики – це форми сільськогосподарського виробництва, засновані на різних формах власності.

Колективні товариства, фермерські господарства, тваринницькі ферми, птахофабрики, польові чи городні бригади – основні виробники сільськогосподарської продукції: зерна, молока, м’яса, вовни, цукрових буряків, льону, насіння, олійних культур, овочів, фруктів, винограду, баштанних культур.

Лісові державні та колективні господарства – основні виробники деревини та поставки грибів, лісових ягід, смолистих та дубильних речовин (каніфоль, дьоготь) тощо.

2. Продовжи речення (письмово).

1. Колективні товариства, фермерські, колективні фермерські і державні господарства, приватні й державні тваринницькі ферми, колективні та приватні птахофабрики – це_____________.

3. Дай відповіді на запитання.

1. Яку сільськогосподарську продукцію ти знаєш?

2. Хто є основним виробником деревини?

 

СПО 7 клас 21.05

Складові сімейного бюджету.

1. Прочитай конспект.

Бюдже́т сім'ї́ — це план доходів і витрат сім'ї на певний період (тиждень, місяць, рік). Складається він з двох частин. Перша частина охоплює доходи сімейного бюджету, друга — видатки сім'ї. Часто ці показники використовуються в економічних і соціологічних дослідженнях для визначення матеріального рівня життя народу, окремих соціальних груп населення, динаміки життєвого рівня.

Доходи сім'ї можна поділити на активні та пасивні, а також на постійні та разові.

До постійних зараховують доходи від підприємницької діяльності, заробітну плату, пенсії, стипендії, субсидії та інші види соціальних виплат, відсотки на банківські вклади, ренту (доходи від оренди) та ін.

Разовими доходами є премії, спадщина, подарунки, гроші, взяті в борг, виграші в іграх та лотереях.

Активні доходи вимагають праці або інших зусиль члена сім'ї. Наприклад заробітна плата чи підробіток на біржі фрилансу.

Пасивні доходи автоматично утворюються внаслідок інвестицій, наприклад відсотки по депозитам або дохід від здачі квартири в оренду

Доходи сім'ї можуть зростати, якщо, наприклад, хтось із членів сім'ї став отримувати більшу зарплату, почав працювати після завершення навчання, або ж зменшуватися із втратою роботи, виходом на пенсію тощо. При можливості сім'я намагається заощаджувати кошти для запобігання кризовим ситуаціям при несподіваних витратах або з метою запланованих витрат у майбутньому.

Заощадження, що зберігаються у банках, забезпечують доходи у вигляді відсоткових виплат, поліпшуючи добробут сім'ї.

2. Продовжи речення (письмово).

1. Бюдже́т сім'ї́ — це план доходів і витрат сім'ї на__________.

2. Доходи сім'ї можна поділити на____________.

3. Заощадження, що зберігаються у банках, забезпечують_________.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021