Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 13:22
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Роль і місце зелених насаджень у житті людини

Прочитайте, дайте відповідь на запитання.

Тема. Роль і місце зелених насаджень у житті людини. Взаємозв’язок грунтово-кліматичної зони і структури зелених насаджень. Законодавчі акти України про розвиток і охорону зелених насаджень.

Головними функціями зелених насаджень ми можемо назвати такі як:

1. Санітарно-гігієнічна.

2. Рекреаційна.

3. Декоративно-художня.

Санітарно-гігієнічна функція зелених насаджень:

- очищення повітря. Велика роль зелених насаджень в очищенні повітря міст. Великі лісопаркові масиви можу бути активними провідниками чистого повітря на центральні райони міста. Якість повітряних мас значно поліпшується, якщо вони проходять над лісопарками і парками.

- іонізація повітря рослинами. Існують легкі аероіони, які можуть нести негативний чи позитивний заряди, і досить важкі — позитивно заряджені. Носіями позитивно заряджених важких іонів звичайно є іонізовані молекули диму, водяного пилу, парів, забруднюючих повітря. 

- фітонциди рослин - до санітарно-гігієнічних властивостей рослин належить спроможність виділяти особливі легкі органічні сполуки, що називаються фітонцидами, які вбивають хвороботворні бактерії чи затримують їхній розвиток.

- захист від шуму. Недостатнє озеленення міських мікрорайонів і кварталів, нераціональна забудова, інтенсивний розвиток автотранспорту, інші чинники створюють підвищений шумовий фон міста. Одним із рішень цієї проблеми, у міських умовах є озеленення. Висаджування дерев поблизу автодоріг допомагає зменшити рівень шуму.

Рекреаційна функція зелених насаджень

 Рекреація – відпочинок, відновлення сил людини, використаних у процесі праці. Практично всю свою історію зелені насадження служили для відпочинку. Наприклад, сади з басейнами і ароматними квітами Персії, Індії, Китаю, еллінської Греції і республіканського Риму. Просторі боскети з залами і кабінетами, фонтанами і барвистими партерами Версалю теж служили для відпочинку, але не від праці, а від неробства королівської знаті.

Декоративно-художня функція зелених насаджень.

Основним завданням декоративного садівництва є поліпшення умов праці і побуту людей. Декоративні рослини: квіти, кущі, дерева – використовують для зеленого будівництва, вони прикрашають наші міста і села. Створено десятки тисяч садів, парків, лісопарків, скверів, зелених насаджень навколо житлових будинків, шкіл, лікарень, санаторіїв.

Декоративні рослини прищеплюють дорослим і дітям любов до природи. Зелені насадження попереджують і зупиняють руйнівну дію вітрової і водної ерозії грунтів, закріплюють схили гір, пагорбів, береги річок і каналів, пом¢якшують континентальність клімату, регулюють стік води. В цьому полягає їх велике меліоративне значення.

Розвиток і охорону зелених насаджень в Україні регулюють «Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України», які визначають  правові та організаційні засади озеленення   населених   пунктів,   спрямовані   на   забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини, розроблені з метою охорони та збереження зелених насаджень  у  містах  та  інших  населених  пунктах і  утримання  їх  у  здоровому  впорядкованому стані, створення   та   формування   високодекоративних,    стійких    до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень.
Закон України «Про благоустрій населених пунктів» визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Закон україни «Про охорону зелених насаджень в містах та інших населених пунктах»

визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади створення, утримання, охорони і відновлення зелених насаджень міст та інших населених пунктів України.

Контрольні запитання:

 1. Назвіть головні функції зелених насаджень.
 2. В чому є санітарно-гігієнічна функція зелених насаджень?
 3. Назвіть законодавчі акти щодо розвитку і охорони зелених насаджень.

 

 

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021