Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 16:33
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

природознавство 8-а кл

Тема: «Китоподібні – кит. Зовнішній вигляд та середовище існування».

Синій кит – сама велика тварина на Землі. Довжина його тіла досягає 30 м, а маса -150 т.

На відміну від тюленів та моржів кит весь час живе у воді і на сушу зовсім не виходить.  По формі тіла кит схожий на величезну рибу. Його  голова нерухомо з’єднана з тулубом, яке звужується і переходе у хвіст. Передні ноги кита перетворились у ласти. Задніх ніг зовсім немає.

Тіло кита голе, позбавлене волосяного покриву. Від переохолодження воно захищене товстим шаром підшкірного жиру.

Обтічна форма тіла і гладенька шкіра допомагають киту швидко рухатися у воді.

На відміну від риб кит дихає атмосферним повітрям. Кожні 10 – 15 хвилин він підіймається до поверхні води та видихає повітря.

Кити харчуються дрібними тваринами, які плавають у товщі води. Коли кит пливе, то він відкриває рот. Потім він  закриває його, випускає назовні воду, а всю дрібну тваринність проковтує. Зубів у синього кита немає. У нього в роті  є щільно прилеглі один до одного ороговілі пластини. Їх називають китовим вусом. Через простір між цими пластинами кит проціжує воду, а здобич не проходить між ними і залишається у роті.

Кити – ссавці. Самки народжують великих дитинчат і годують їх молоком.

Кити – цінні тварини. З туш китів витоплюють жир.

Завдання: Із запропонованих варіантів обрати правильну відповідь

Форма тіла кита: обтічна, трикутна, овальна;

Середовище існування: суша, вода, суша і вода;

Харчування:водорості,дрібні тварини, велика риба.

 

08.04.2020р. - 10.04.2020р.

Тема: «Мавпи – зовнішній вигляд та середовище існування».

Примати найбільш розвинені ссавці. У мавп передній мозок має велике число звивин, тому у них спостерігаються складності у поведінці.

До приматів належать різноманітні мавпи: макаки, орангутанги, шимпанзе, горили. За зовнішнім виглядом мавпи  дуже схожі з людиною. Їх очі направлені вперед, значну частину черепа складає черепна коробка, на пальцях рук мавп є плоскі нігті. У мавп, як і у людей, дві молочні залози, розташовані на грудях.

Макаки – стрункі тварини. Обличчя у цих мавп оголене, добре розвинуті міміка та жести, за допомогою яких вони спілкуються між собою. Більшість часу  свого життя проводять на деревах. По землі пересуваються швидко, спираючись на долоні рук і підошви ніг. Живуть макаки стадом. Харчуються різноманітними плодами, насінням, соковитими частинами рослин, комахами.

Шимпанзе та горила – найрозвинутіші мавпи. Вони відрізняються складною поведінкою і найбільш схожі з людиною. Саме тому цих мавп називають людиноподібними. У них широке голе обличчя, невеликі вушні раковини, губи, які витягуються. У них відсутній хвіст.

 

Людиноподібні мавпи живуть невеликими стадами. По землі ходять на чотирьох ногах.  На ніч вони будують гнізда, які роблять з гілок. Самки народжують по одному, рідко по два дитинчати на рік і дуже ніжно піклуються про їх.  

До приматів належить і Людина розумна.

Усно опрацювати питання:

1.Які тварини належать до приматів?

2.Чому горилу та шимпанзе називають людиноподібними мавпами?

Завдання для письмового виконання:

1.З вищезазначеного матеріалу оберіть та випишіть риси схожості людини та горили.

Термін виконання: до 14.04.2020року.

Природознавство 8 клас.( 13.04.2020р.).

Тема: «Парнокопитні – свиня. Зовнішній вигляд, особливості існування».

Свійські свині – крупні коротконогі тварини. На ногах свині розвинуто по чотири пальці, які вкриті копитами. Тому, їх також, як і корів відносять до парнокопитних.

Тулуб свині товстий та довгий. Шкіра вкрита рідкими та грубими волосинами – щитиною. Під шкірою знаходиться товстий шар жиру. Він захищає тіло свині від переохолодження. Свині властиве купання у калюжі,щоб змастити своє тіло багнюкою. Чи знаєте ви навіщо вона так робить? Таким чином вони охолоджують своє тіло у спеку. Коли багнюка на шкірі висихає, свині труться своїми боками о тверді предмети. Разом з багнюкою з тіла свині видаляються паразити, які можуть там знаходитись.

Голова свині велика та має вид клину (пригадайте з фізики, яку будову має клин?). Витягнута частина голови називається рилом. Воно закінчується п’ятачком. Рилом свиня розриває землю та вибирає з неї кореневища та клубні рослин, соковиті корінці, черв’яків. Свині харчуються і рослинну їжу, і тваринну. Вони – всеїдні тварини.

Свійські свині пішли від диких кабанів, нащадки яких мешкають у лісах.

Свині народжують 2 рази на рік, по 10 – 12 поросят, які народжуються зрячими.

«Хвилинка – цікавинка».

У свиней дуже добре розвинений нюх, саме цьому, у деяких країнах вони допомагають прикордонним службовцям, на митницях, шукати наркотики.

Письмове завдання:

З поданих тверджень, обрати правильне та записати його.

1.Тулуб у свині: товстий, довгий, короткий, прямокутний.

2.Шкіра: гола, вкрита шерстю, вкрита хутром, вкрита рідким волосяним покривом.

3.Від чого жир захищає тіло свині: від спеки, від голоду, від холоду.

4.Чому свині лізуть у калюжі: так вони охолоджують своє тіло, таким чином вони позбуваються паразитів, вони очищають свій тулуб від бруду.

5.Що називається рилом: голова, тулуб, хвіст, витягнута частина голови.

Термін виконання завдання: до 17.04.2020р.

 

Природознавство 8 клас. ( 22.04.2020р., 24.04.2020р.).

Тема: «Парнокопитні – коза, вівця. Загальні ознаки».

До парнокопитних відносять великих рослиноїдних тварин – вівець, кіз, корів. Ноги цих тварин мають певне число пальців, які вкриті копитами. Під час руху по вологій місцевості копита розсуваються і ноги не занурюються у в’язкий ґрунт. Серед парнокопитних розрізняють жуйних та нежуйних.

До жуйних належать – корови, вівці, кози – зірвану траву  чи молоді пагони дерев та кущів вони ковтають, не прожовуючи. Шлунок у цих тварин складається з декількох відділів. Наповнивши на пасовищі один з відділів шлунку рослинною їжею, під час відпочинку вони відригують її знову в рот та пережовують за допомогою корінних зубів, а потім ковтають. Їжа відригується комками. Пережувавши один комок та проковтнувши подрібнену їжу, тварина відригує наступний ком.

У жуйних парнокопитних масивний тулуб, високі ноги. На голові є рога, якими тварини захищаються від ворогів. Парнокопитні дуже добре бігають, здалеку помічають небезпеку.

Вівці. Це боязкі та чуткі тварини. У них добре розвинений слух та нюх, тому вони відчувають по запаху своїх ворогів на великій відстані. Тіло вкрите густою шерстю, яка взимку захищає від переохолодження, а влітку – від сильних сонячних променів. Два рази на рік  вівець стрежуть. Раніше їх підстригали ножицями, а зараз електричними машинами. Роги мають тільки самці – барани.

Господарське значення. Вівці – цінні свійські тварини. З їх шерсті прядуть нитки, з яких тчуть шерстяні тканини для пошиву одягу: костюмів, суконь. Зі шкур вівець відшивають шуби та шапки. Вівець доять. З молока виготовляють вівечий сир – бринзу. М'ясо дуже смачне та поживне.

Завдання для письмового виконання:

1.Що отримують люди від вівець?

2.Пригадайте матеріал з попереднього матеріалу про корову.Визначте та запишіть чим схожі між собою корова та вівця (зовнішній вигляд, користь для людей, особливості способу життя).

Термін виконання роботи: до 24.04.2020р.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021