Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 14:45
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

природознавство 7 клас

Завдання з природознавства  7 клас

Тема: «Висаджування  та пересаджування кімнатних рослин».

Рано чи пізно пересадка кімнатних рослин стає необхідною. Коли і чому потрібно пересаджувати рослини, яким способом це зробити, щоб не пошкодити кореневу систему. Декілька порад та покрокові рекомендації щодо пересадки рослин.

Які ознаки, що рослину потрібно пересаджувати?

Найбільш очевидною ознакою, що кімнатну рослину треба пересадити, є коріння на поверхні ґрунту, проростання коренів зі зливного отвору в нижній частині горщика або його деформація.

Також пересадки потребує рослина тоді, коли вона призупинила або сповільнила ріст.

Зміщення рослини у вазонку може стати ще однією ознакою пересадки.

Якщо ваша кімнатна рослина щойно була привезена додому з садового центру, нехай пристосується до нового середовища декілька тижнів. Молоді, активно зростаючі кімнатні рослини треба пересаджувати кожного року в трохи більші горщики зі свіжою землею. 

Як пересадити кімнатну рослину - крок за кроком:

• Щоб витягнути рослину з свого первісного горщика, переверніть його на бік і постукайте. Якщо рослина не зрушиться з місця, то можете натиснути на дно горщика, щоб послабити коріння або акуратно просуньте ніж навколо внутрішньої сторони горщика, намагаючись не пошкодити коріння. Якщо рослина і горщик дуже великі, можна замінити верхній шар землі.

 Якщо коріння намотане на дно, використовуйте пальці, щоб витягнути коріння. Обрізка старого коріння стимулює ріст нових коренів і допомагає кімнатній рослині зайти в новий горщик.
• Частково заповніть новий горщик дренажем (керамзитом) і землею. Поставте в нього кімнатну рослину, а потім заповнюйте боки вазона землею. Утрамбуйте землю вниз пальцями, особливо з боків горщика.
• Підлийте водою. Додайте ще землі, якщо це необхідно.
Пересадка кімнатних рослин є для них своєрідним стресом, тому їм потрібен час для відновлення.

 

 30.03.2020р.

Тема: «Плодові дерева – яблуня. Вирощування та використання».

Яблуня – багаторічна культурна плодова рослина. Одна з найстаріших не лише плодових, а й взагалі культурних рослин. Яблуня відома ще за часів Київської Русі. Саме в період князювання Ярослава Мудрого на території  Києво – Печерської лаври було закладено яблуневий сад.

Яблуня – це культура справді невичерпних можливостей і універсального використання. Але найголовніше в яблуні – її чудові плоди, що є сринькою різноманітних речовин: мінеральних солей,клітковини, фітонцидів, яблучної і лимонної кислот, цукрів.

Як і усі плодові рослини, яблуня складається з підземної (кореневої) і надземної частин.

Коренева система – це сукупність всіх коренів, що утримують рослину в ґрунті.  Надземна частина – коренева шийка, штамб і крона. Штамб – це стовбур дерева від кореневої шийки до перших гілок. Верхня частина стовбура з гілками називається кроною.

Цвіте яблуня в травні. Квітки зібрані в суцвіття білого або рожевого кольору. Запилюють їх комахи, зокрема полюбляють їх бджоли, які п’ють нектар ( солодкий сік) і з нього виробляють мед.

Після запилення квіток утворюються плоди – яблука. Достигання плодів у різних сортів відбувається в різний час. Є ранні,середні та пізні строки достигання плодів. Всередині достиглого плоду заховані 5 маленьких коричневих насінин, розташованих зірочкою.

Достиглі яблука починають збирати завжди з нижніх гілок дерев, поступово переходячи до верхніх, використовуючи при цьому драбину.

Яблука ми споживаємо свіжими протягом року,тому що вони витримують тривале зберігання і далеке транспортування, готуємо з них компоти, джеми,повидло, сік.

Інколи всередині яблука можна знайти білу гусінь ( хробака). Це гусінь метелика – яблуневої плодожерки. Коли цих сірих метеликів багато в саду, врожай дуже зменшується. Пошкоджені гусінню яблука падають на землю недозрілими.

На листках рослин нерідко з’являється попелиця. Вона живиться соком листків і теж знижує урожай. Щоб у саду було якнайменше шкідливих комах, потрібно приваблювати птахів: розвішувати годівниці і шпаківні.

На Спас плоди яблуні святять у кошиках разом з іншими овочами і фруктами.

Яблуня живе в середньому 40 – 50 років. Плодоносити починає рано – на 5 – 7 році життя.

Догляд за деревами полягає в обкопуванні пристовбурного круга, підживлюванні, обрізуванні крони.

Завдання:

1.Опрацювати ( усно відповісти) питання

- Коли цвіте яблуня і як у неї відбувається запилення?

- Коли в яблуні достигають плоди? З чим вони схожі.

2.Письмове завдання:

- намалювати плодове дерево – яблуню, позначити усі складові будови дерева.

 

06.04. 2020р.

Тема: « Практична робота: «Скопування пристовбурних кіл плодових дерев. Розпушування ґрунту».

Пристовбуровим колом називається ділянка ґрунту навколо стовбура дерева. Ця ділянка ґрунту важливий для росту і розвитку дерева. Через нього до кореневої системи надходить вода, поживні речовини, добрива. Пристовбурні кола потребують правильного догляду та утримання.

Важливо: Розмір пристовбурового кола залежить від віку дерева і розмірів кореневої системи. Чим старше дерево, тим більше повинен бути пристовбурне коло. Часто пристовбурне коло прирівнюється до крони дерева.

У молодих саджанців пристовбурні кола повинен бути відкритим. Протягом 2-3 років життя дерева в грунт вносяться підживлення, молоде деревце часто поливають. Тому не варто оформляти пристовбурне коло у молодих дерев кольорами або іншими способами, які будуть перешкоджати проникненню вологи та поживних речовин до кореневої системи. До того ж коренева система у молодого саджанця не зміцніла, її не можна пошкодити.

Догляд за пристовбуровим колом передбачає такі дії:

Позбавлення від бур'янів. Пристовбурні кола слід тримати в чистоті. Стежити за чистотою в колі слід регулярно.

Розпушування ґрунту. Цей прийом допомагає позбутися від бур'янів, а також дрібних шкідників, які живуть у ґрунті і повільно знищують дерево. Розпушування проводиться кілька разів в рік, обов'язково рихлити грунт перед зимівлею.

Розширення пристовбурового кола. Разом з розростанням крони дерева варто розширювати діаметр кола.

Зрошування ґрунту. Під час посухи грунт навколо дерева слід рясно зволожувати.

Укриття матеріалом на зиму. Якщо взимку сніговий покрив високий у вашому регіоні, додаткового укриття не потрібно. Якщо ж снігу взимку випадає мало, дмуть холодні вітри, потрібно утеплити пристовбурні кола дерев покривним матеріалом.

Як можна утримувати пристовбурне коло дерева

Окремо варто поговорити про розпушування ґрунту. Такий зміст пристовбурних кіл називається під чорним паром.

Існують правила перекопування ґрунту навколо дерева:

1. Після осіннього листопаду грунт перекопують лопатою. При цьому намагаються не пошкодити кореневу систему. Лопату потрібно ставити по напрямку до стовбура, щоб розпушування здійснювалося вздовж кореневої системи, а не впоперек. Пласти ґрунту не розбивають.

2. Наступне перекопування відбувається ранньої осені, після сходження снігу, до появи листя. Весняне перекопування робиться за допомогою вил, перекопувати грунт слід неглибоко. Після перекопування грунт вирівнюють, розбивають грудки ґрунту.

3.Влітку розпушування здійснюється від 3 до 5 разів. У міру проростання бур'янів. Літній перекопування проводиться на глибину 5-6 див Коли з'являється кірка на пристовбурних кіл і починають рости бур'яни, необхідно зробити розпушування. В кінці літа рихлити грунт не можна, щоб дерево підготувалося до зими.

Процедура перекопування ґрунту дозволяє забезпечити дерева вологою, киснем, поживними речовинами. Також ця процедура допомагає знизити число шкідників, що мешкають в ґрунті. Знищити бур'яни, які вступають з кореневою системою дерева в боротьбу за грунт. Іншими словами, для молодого дерева створюється сприятливе середовище для росту і розвитку.

До недоліків даного методу можна віднести:

 • Трудомісткість процесу.
 • Ризик пошкодження кореневої системи.
 • Загроза підмерзання коренів дерева взимку.

Через 3 роки дерево не потребує в такому ретельному і регулярному догляді, тому можна задуматися про оформлення пристовбурового кола іншими способами, крім чорного пару.

Практичне завдання:під контролем дорослої людини обкопати одне при стовбурове коло плодового дерева. Завдання буде зараховано та підлягати оцінці при наданні фото звіту.

Термін виконання: до 10.04.2020року.

Природознавство 7 клас. (13.04.2020р.)

Тема: «Однорічні овочеві культури – огірок».

Огірок – однорічна овочева культурна рослина. Стебло в огірка досягає 3 м завдовжки, покрите волосками. Має вусики, якими чіпляється за опору, шукаючи кращого освітлення. Листки серцевидні, прості з довгими черешками.

Цвіте в травні – липні. Квітки великі, жовті. Запилюються огірки комахами, яких приваблює нектар квіток.

На місці квітки утворюються плоди – ягоди. Плід може бути видовженим, овальним або циліндричним, зеленого кольору. На поверхні є горбочки. Огірок дуже соковитий. Всередині плоду заховані дрібні білі насінини.

Плоди огірка збирають зеленими, недостиглими.  Використовують в їжу у свіжому, засоленому або маринованому вигляді.

Насіння огірків збираємо в достиглих плодах. Вони жовті і тверді.

В Україні насіння огірків висівають у ґрунт в червні, коли він добре прогріється і приморозків більше не буде. Перед висіванням насіння намочують, тоді сходи з’являються швидше і дають кращий урожай.

Догляд за огірками нескладний. В разі потреби їх поливають, раз в 10 діб підживлюють органічними добривами ( коров’як, кінський гній, пташиний послід), просапують, виполюють бур’яни.

Щоб споживати свіжі плоди огірків цілий рік, вивели спеціальні сорти, які вирощують у теплицях. Тепер огіркам не страшні морози.

Висновок.

Огірок – однорічна культурна  овочева рослина. Його насіння висівають весною, для харчування збирають  зелені плоди, а зі стиглих отримують насіння.

Завдання.

Усно відповісти на питання.

1.Як вирощують огірки в Україні?

Письмово оформити відповідь на питання.

1.Опишіть рослину огірка.

2.У якому вигляді споживають плоди огірка?

Термін виконання роботи: до 17.04.2020р.

 

Природознавство 7 клас. (27.04.2020р.).

Тема: «Багаторічні овочеві рослини – цибуля. Умови та ознаки дозрівання. Вирощування та використання».

Цибуля має й наукову назву: латинською мовою – «алліум» - «той, що гостро пахне». Якщо на пасовищі корова їла листя дикої цибулі, господиня вечором  дізнається про це, бо молоко матиме гострий цибульний запах.

Є багато різних сортів цибулі, та найчастіше ми садимо цибулю, яка за 2 роки тричі змінює ім'я.

Висіваємо в ґрунт весною дрібне, чорне, мов вугілля, насіння, яке зветься цибуля – чорнушка.  Восени з нього виростає цибуля – підліток, яке зветься цибуля – сіянка. А наступного року з цибулі – сіянки виростає велика цибулина, яке зветься цибуля ріпчаста.

Навесні третього року цибулю – ріпку садимо в ґрунт. Влітку в неї виростає квітконосне стебло. Квітки дрібні, зібрані в суцвіття – зонтик. Цвіте цибуля в червні – серпні. Насіння утворюється дрібне.

Цибуля – багаторічна овочева трав'яниста рослина.

Розріжемо цибулину й побачимо, що вона складається з білих соковитих лусочок. А між ними, немов у люльці, дрімає брунька – дитина – зародок майбутнього ростка. Інколи в цибулині одна брунька , інколи три, інколи більше десяти – буває й така «багатодітна» цибулина.

Родом цибуля з гір. У горах шар ґрунту неглибокий – одразу ж каміння, корінню рости нікуди. Тому там і розвиваються такі рослини, як цибуля – зі слабкою мичкуватою кореневою системою. Листки в неї трубчасті, сизо – зелені.

Від посухи цибулю захищає «сорочка» з сухих золотавих лусочок. Чим грубіша захисна «сорочка», тим «міцніший сон» діток, тим довше може зберігатися цибулина.

Зріжемо соковиті лусочки, і в нас у руках залишиться денце – дуже укорочене стебло. У вас сльози на очах? Це й зрозуміло!

Цибулина не тільки хатка для діток, а й військова фортеця, яку охороняє невидима сторожа. Розрізавши цибулину, ви випустили її на волю, й вона атакувала ваші очі. Сльози швидко висохнуть, зате ви познайомились з фітонцидами. Фітонциди – леткі захисні речовини, які виробляє рослина.

Невидима зброя, якою користується для свого захисту цибуля, може захищати й людину. Спробуй пожувати цибулю протягом трьох хвилин.  Можна ручатися, що у тебе в роті не лишиться жодного мікроба, рот буде абсолютно чистий.

Гнійні рани після обробки фітонцидами цибулі перестають гноїтися. Картопля не хворіє по сусідству з цибулею. Недарма про неї склали багато приказок та загадок.

Цибуля – одна з найважливіших городніх овочевих культур. Цибулини та листки використовують як приправу до салатів, вінегретів, перших та других страв.

Висновок.

Цибуля – багаторічна овочева культура. Вона містить фітонциди, які знищують збудників хвороб як людини, так і рослин. Використовують як приправу до страв.

Завдання для усного опрацювання.

1.Для чого вирощують цибулю?

Завдання для письмового опрацювання.

1.Чому ріпчасту цибулю називають багаторічною рослиною?

2.У народі кажуть: «Цибуля від семи недуг». Як це розуміти?

Термін виконання роботи: до 30.04.2020р.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021