Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 18.04.2021, 11:46
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

природознавство 4 клас

Природознавство 4 клас за 18.03, 20.03.

Тема: «Жива природа. Життя тварин. Різноманітність тваринного світу. Спільні і відмінні риси. Необхідні умови існування.»

     Тварини діляться на такі групи: комахи, риби, земноводні, черви, павукоподібні, молюски, ракоподібні, плазуни, птахи, звірі.

Сьогодні розповідь піде про спільні і відмінні риси таких груп тварин: комахи, риби, земноводні, плазуни, птахи, звірі.

     Комахи – найчисельніша група тварин. До неї належать метелики, жуки, мурашки, бабки, коники, джмелі та багато інших комах. Вони стрибають, бігають, повзають, літають, плавають.  Істотні ознаки комах, за якими їх об’єднали  в одну групу – це шість лапок, тіло поділено на 3 частини: голова, груди, черевце. На  голові є очі, вусики і рот. За допомогою вусиків вони відчувають запах. Нюх у комах дуже добрий, це допомагає їм у пошуках їжі.

     Риби. Живуть в океанах, морях, річках і ставках. Тіло у них складається з голови, тулуба, хвоста. Воно сплюснуте з боків і вкрите лускою та слизом. Завдяки такій будові тіла риби швидко рухаються у воді. Плавають риби за допомогою хвостового плавця, якому допомагають інші плавці. Дихають зябрами, киснем, розчиненим у воді. Риби морів і океанів живуть у солоній воді, а риби річок і ставків – у прісній.

     Земноводні. Жаби і тритони – це земноводні, їхнє тіло вкрите м’якою, слизькою, вологою шкірою. Воно складається з голови, шиї, тулуба, передніх і задніх ніг. У деяких є хвіст. Якщо шкіра пересохне, тварина загине. Усі земноводні дихають киснем повітря. Вони не можуть довго знаходитись під водою. Тому частину життя земноводні проводять на суші, а частину у воді.

     Плазуни. Черепахи, ящірки, змії, крокодили – це тварини, яких називають плазунами. На суші вони рухаються  «плазуючи», тобто тягнуть своє тіло по землі. Тіло плазунів вкрите сухими лусочками. У черепах ці лусочки зрослися і утворили міцний панцир. Тіло складається з голови, тулуба, хвоста. Час від часу плазуни «линяють», тобто скидають стару шкіру. Вони живуть повсюди  - у воді, лісах, пустелях,  степу, горах. Немає їх лише там, де дуже холодно. Взимку вони залягають у сплячку.

     Птахи. Ці тварини добре пристосувались до польоту. Тіло вкрите пір’ям, яке добре захищає від холоду – це істотна ознака птахів. Розміри їх дуже різні. Тіло птахів поділяють на голову, шию, дзьоб, ноги, крила, тулуб, хвіст. Птахи є окрасою природи та її друзями.

     Звірі. Вкрите шерстю тіло та вигодовування малят молоком – це істотні ознаки звірів. За цими ознаками вони  відрізняються від інших тварин. Всі звірі народжують  малят і вигодовують їх молоком. Тіло звірів поділяють на голову, шию, чотири кінцівки, хвіст.

     Всі тварини різні за розміром ( великі, середні, дрібні ). Необхідні умови існування тварин – це наявність тепла, світла, води, повітря, їжі.

       

Завдання.

1.Прочитати, опрацювати текст.

2.За зображеннями  обрати одну тварину   і дати відповідь за планом:

- назва тварини.

- величина тварини ( велика, середня, мала)

- чим вкрите тіло.

- особливості зовнішньої будови тіла.

Природознавство 4 клас за 07.04 і 10.04

Тема: «Тварини півночі.»

Домашнє завдання.

1.Прочитай  повідомлення про тварин півночі.

2.Запамятай  назви тварин, їх зовнішній вигляд,особливості будови тварини.

3.Дай письмову відповідь. Вибери тварину яка тобі найбільше сподобалась і скорочено опиши її за планом:

- назва тварини.

- величина тварини (велика, середня, мала).

- чим вкрите тіло.

- чим харчується тварина.

БІЛИЙ ВЕДМІДЬ.

В даний час це найбільші представники наземних хижих тварин. Наприклад, білі ведмеді можуть досягати довжини тіла до трьох метрів при вазі 750 і навіть 1000 кг!

Білих ведмедів від інших видів відрізняє довга шерсть і плоска голова. Забарвлення може бути абсолютно білим або з жовтуватим відтінком. У літню пору хутро жовтіє під впливом сонячних променів. Шкіра у цих тварин чорна.

Вони прекрасно себе  почувають  в арктичних льодах.

В основному «меню» цих хижаків складають тюлені, переважно кільчаста нерпа. Крім того, він харчується будь-якими тваринами, яких йому вдається вбити. Це можуть бути гризуни, птахи, моржі, кити, викинуті на берег. Для самого хижака небезпеку становлять касатки, які можуть іноді нападати в воді.

ПЕСЕЦЬ.

Песець — маленький вид лисиці, проживаючий в арктичному регіоні в північній півкулі світу. Його також називають полярної лисицею (завдяки його чисто білій вовні), а також полярної і сніжної лисицею (завдяки тому, що він живе в покритих снігом регіонах Арктики). 

Як правило у песців чисто біла вовна у вигляді густого хутра, який призначений для захисту від сильних морозів. Густе хутро та жир допомагають їм зберігати температуру тіла. До речі, хутро цих тварин — найтепліше серед численних видів ссавців, що мешкають в даному регіоні. Аналогічно їх вузькі ноги і закруглені лапки забезпечують мінімальний контакт в холодній землею.

 В середньому довжина тіла дорослого песця досягає 84-110 см, не рахуючи хвоста, довжина якого близько 30 см. Самці важать від 3 до 9,5 кг, самки — від 1,8 до 8 кг. В цілому, зовнішнім виглядом це тварина значною мірою нагадує собаку.

 Цей вид лисиці харчується дрібними ссавцями, які риють нори в землі, птахами (а також їх яйцями), яких можна побачити в примор’ї, і рибою, яку знаходять у водних джерелах. Відомо, що у випадках гострої нестачі їжі песці можуть харчуватися недоїдками великих хижаків, таких як білі ведмеді і вовки.

ПІВНІЧНИЙ ОЛЕНЬ.

Олень досить невеликого зросту і має різноманітний окрас від дуже світлого (шия, груди) до сіро-бурого і темно-бурого на спині і ногах. Довжина тіла  становить два метри, висота доходить до півтора метрів, а вага може перевищувати 200 кг.

Відмінною рисою самців і самок північних оленів є великі роги, які згинаються спочатку у напрямку до тулуба, а потім – до голови тварини.

Це цікаво! Ці тварини мають відмінний нюх і хороший слух, але досить слабкий зір. У стаді вони орієнтуються в основному на поведінку ватажків.

Практично весь рік олені змушені добувати корм з-під снігу. Самці першими розкопують глибокий сніг і годуються рослинною їжею, потім на цих же ділянках добувають їжу самки.

У процесі годування північні олені не зупиняються. Зірвавши невелику кількість трави або лишайника, вони продовжують рухатися вперед. Особливостями харчування північних оленів є їх здатність досить добре засвоювати ягель і іншу рослинну їжу, а також низьке споживання пагонів і гілок дерев.

Гриби є справжніми ласощами для оленів. Вони охоче їдять їх в кінці літа і пізніше, після випадання першого снігу. 

МОРЖ.

Тіло моржа дуже масивне і досить велике. Довжина дорослої особини досягає величини від 4 до 5 метрів, а маса тіла може доходити до півтора тонн. Голова моржа в порівнянні з його тулубом непропорційно маленька, тому вона здається невеликим наростом на його могутній шиї.

Морда тварини усаджена численними товстими і жорсткими, вусами. Вони використовуються моржем при пошуку підводних молюсків і при навігації по дну, так як на великій глибині під крижинами світла виявляється недостатньо, і зір починає грати другорядну роль.

У моржів є верхні ікла, які надзвичайно розвинені, досить подовжені і спрямовані далеко вниз за межі щелепи. Їх називають бивнями. Ними морж борознить дно, намагаючись викопувати молюсків та іншу живність.

Дуже товста шкіра тварини повністю покрита короткими прилеглими волоссям жовто-бурого кольору. Але з віком волосся на тілі стає менше, і у досить старих моржів шкіра виявляється майже зовсім голою. Сама шкіра має темно-бурого забарвлення.

Кінцівки моржа являють собою ласти. Але вони більш пристосовані для руху на суші, на відміну від тюленів. Тому по суші моржі можуть ходити, а не повзати, як інші ластоногі.. На суші моржі досить незграбні, переміщаються з працею. Зате вони чудові плавці і в воді почувають себе дуже вільно.

Їжею можуть служити: лангусти, креветки.

Рідше моржі їдять восьминогів. В крайньому випадку їжею виявляються деякі види риб, хоча зазвичай моржі не звертають на риб увагу.

ПОЛЯРНА СОВА.

Полярна сова. Свою другу назву «біла сова»  птах отримав за своє біле оперіння, поширене по всьому тілу.

Полярна сова дуже велика. Її середній розмах крил становить півтора метра. Довжина тулуба становить від шістдесяти до сімдесяти сантиметрів.

Очі не можуть рухатися, а  її голова  може повертатися майже на повний оборот навколо шиї . Крім того, вони мають дуже гострий зір. Голова птиці широка і округла, на ній присутні маленькі і майже непомітні вушка. Вважається, що слух у сови в чотири рази краще слуху домашньої кішки.

Оперіння білої сови дуже густе і досить тепле. Навіть ноги покриті тонким пір'ям, що зовні нагадує  шерсть. Дрібні пір'я також приховують дзьоб птаха. Пов'язано це з проживанням в умовах досить сильних холодів.

Полярна сова - це типовий хижак. Вона харчується тільки тваринною їжею і ніколи не їсть ніякі рослини. У день вона зазвичай з'їдає не менше чотирьох гризунів. Крім гризунів їжею полярної сові служать: зайці, качки і дрібні гуси, куріпки  і інші дрібні хижаки.

ПОЛЯРНИЙ ВОВК.

Розумний і хитрий хижак - полярний вовк. Полярні вовки  середнього і великого розміру, довжина тулуба без урахування хвоста становить 150-160 см. Вага найбільших  вовків досягає  85-90 кг.

Зовні вовки схожі на великих собак з сильним, м'язистим тілом і високими ногами. У хижаків довгий і товстий хвіст, який у деяких видів виростає до 56 см в довжину і завжди опущений вниз. Голова вовка масивна, з високо поставленими гострими вухами, а морда подовжена і широка.

Полярний вовк всеїдний. Він їсть все, що йому вдається зловити, і тих, хто значно слабкіший за нього. У літню пору хижаки харчуються птахами, жабами і навіть жуками. Вони  не відмовляються від ягід, плодів і лишайників. Взимку в їх раціоні  більш  присутнє  м'ясо - це м'ясо оленів, вівцебиків.

Полярний вовк - природжений мисливець. Свою здобич він переслідує вміло. Особливо вдається полювання навесні: коли сніговий наст трохи тане, олень провалюється, і хижак його швидко наганяє.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021