Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 15:02
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Квітникарство

 5 клас (06.04-10.04) - завдання з квітникарства

 Тема уроку:Підготовка грунту під  газон.Тестування за вивченою темою. (навчальна тема:“Підготовка грунту під квітково-декоративні рослини”)

     Газон-природне декоративне покриття, складається з штучно висіяних або висаджених рослин, які утворюють рівномірне площинне покриття.Може бути висівним або рулонним (рулонний газон являє собою заздалегідь вирощений щільний дерн, такий дерн не має бур'янів, складається виключено з культурних газонних трав) (мал.1)

Класи газонів:

 • злаковий — найпоширеніші газони, які утворюють з суміші злакових культур;
 • мавританський — влаштовують із суміші гарноквітучих однорічних рослин;
 • з багаторічних ґрунтово-покривних рослин.

Підготовка грунту для газону своїми руками включає в себе кілька основних етапів (мал.2, 3,4,5):

1. Видалення бур'янів та іншої рослинності з майданчика під газон.

 2. Підготовка земляної поверхні: очищення від садового сміття  каміння, наявних пнів, які будуть перешкоджати роботі газонокосарки.

3. Підготовка складу грунту для газону повною заміною грунту або збагаченням старого. Повна заміна ґрунту являє собою видалення верхнього 20-сантиметрового шару неродючого грунту і засипання у  котлован власноруч створеного родючого грунту ( 1 частка гною + 2 частки торфу + 2 частки піску + 1 частка суглинку). Всі інгредієнти необхідно  перемішати і засипати в котлован.

4.Збагачення старого ґрунту є більш простим процесом, необхідно висипати торф, гній, пісок і суглинок на територію майбутнього газону і вручну перекопати місцевість лопатою, у результаті чого всі складові перемішуються між собою.

5. Вирівнювання підготовленої для газону грунту. Нерівності поверхні  сприяють утворенню калюж на газоні та погіршують роботу газонокосарки. Щоб вирівняти грунт, необхідно використовувати граблі і пройти ними всю площу по газон в поперечному і поздовжньому напрямку. Якщо по дорозі будуть потрапляти брили землі, розбивайте їх. Як тільки ви вирівняє грунт, залийте місцевість водою, нехай грунт просяде, після чого знову вирівняйте всі нерівності.

6. Трамбування ґрунту ручним катком. Вирівняний грунт необхідно  ущільнити ручним катком для створення рівної поверхні, після чого можна приступати до засівання газонної трави.

Питання для контролю:

Що таке газон?

Назви етапи підготовки грунту під газон.

Опитування за вивченою темою:

1.Коли починають  роботи з грунтом?

2.Які інструменти використовують для підготовки грунту ?

3.На яку глибину скопується грунт на квітнику весною?

4.Яким інструментом скопують грунт?

5.Чим розрівнюється грунт?

6.Як підготувати грунт під газон?

7.Повтори  правила безпечної праці під час підготовки грунту під квітково-декоративні рослини:

          Працюй у спецодязі, закритому взутті.

 • При отриманні інструментів переконайся у їх  справності,вони мають  бути міцно набиті на держак і закріплені.
 • Працюй уважно, на безпечній відстані від напарників.
 • Користуйся інструментами тільки за призначенням.
 • Під час переходу на робоче місце  з інструментом слідкуй, щоб інструмент був зачохлений.
 • Під час перерви  інструмент залишай у вказаному місці у вертикальному положенні.
 • Після роботи почисти, здай інструмент.

     Тема уроку: Однорічні рослини,їх коротка характеристика( навчальна тема “Висівання насіння однорічних рослин у відкритий грунт”)

    Однорі́чні росли́ни (однорічники) — рослини, зазвичай трав'янисті, що живуть протягом лише одного вегетаційного періоду (1 літо) і за цей час встигають сформувати квітки і насіння.

Кожна квіткова рослина має органи: корінь, стебло, лист, квітку й плід. Завдяки корені, стебла, листа рослина харчується. Тому корінь, стебло, лист називають органами харчування. За допомогою квітів а з них  плодів та насіння однорічна рослина може розмножуватися. Дозрівання насіння припадає на осінь, тому необхідно  забезпечити насінням посіви на майбутній рік.Однорічні рослини вирощуються людиною розсадним або насіннєвим способом. Потрапляючи в сприятливі умови, насіння проростають і дають початок новим рослинам. При вирощуванні рослини потребують достатнього світла, вчасного поливу та підживлення мінеральними або органічними добривами.Квіти  умовно ділять на світлолюбні і тіньовитривалі; теплолюбні і холодостійкі; вологолюбні та посухостійкі.

Найбільш поширені для нашого регіону однорічники:айстра (6),календула(7),космея(8),настурція(9),петунія(10),цинія(11),чорнобривець(12).

Питання для контролю:

1.Які рослини називають однорічними?

2.Назви будову квіткової рослини.

3.Вкажи поширені однорічні квіткові рослини.

 

   Тема уроку: Підготовка насіння чорнобривців до посіву.

Для того, щоб мати наступного року гарні рослини, слід збирати восени насіння з міцних рослин з великими квітами та правильно зберігати їх взимку.Основна причина втрати схожості - висока вологість насіння, тому тільки що зібрані насіння потрібно підсушити на відкритому повітрі або в приміщенні. Розкладіть їх тонким шаром на папері, газеті,  тканині, які легко вбирають вологу. Протяг корисний, а от сонячна сушка протипоказана. Поблизу грубки й батареї також можна пересушити насіння, а при кімнатній температурі 20 ... 25 ° C насіння підсохнуть через 2-3 дні.

Правильна підготовка насіння до посадки дуже важлива. Тільки найкращі насіння гарантують відмінну схожість, дружне проростання й отримання сильних і здорових рослин. Існує кілька способів підготовки насіння декоративних культур.

Прийоми підготовки насіння до висівання:

1.Відбір насіння.Перша дія, яка застосовується до посадкового матеріалу. Нестиглі й нежиттєздатні насіння можуть не зійти або дати слабкі сходи. Великі насіння з більшою часткою ймовірності здорові та сильні. Їх і слід вибирати. (13)

2.Калібрування насіння.Для масової перевірки насіння на якість є такий спосіб. У 100 мл звичайної чистої води розводять 3-5 г кухонної солі. В отриманий розчин засипають насіння і залишають на 10 хвилин. Порожні й легкі спливуть вгору, а зрілі опустяться на дно. Спливлі насіння викидають, а ті, що опустилися на дно, збирають і просушують. Їх і слід використовувати для посівів(14)

3.Знезараження За допомогою знезараження можна уникнути багатьох небезпечних хвороб рослин. Протруювання або знезараження виконується сухим або вологим способом (15)

4. Загартовування насіння.Процедура загартовування дозволяє зміцнити паростки й зробити їх стійкими до зниження температури навколишнього середовища. Насіння розкладають на зволоженій марлі та поміщають в тепле місце на 1-3 доби, в залежності від виду культури. Коли насіння почнуть прокльовується, їх необхідно помістити в холодне місце з температурою 0 .. + 3 ° С. Там їх залишають на 18-20 годин, потім заносять в тепле приміщення на 6 годин (16). Цей цикл повторюють 5-7 разів на протязі декількох днів. Розсада, отримана з такого насіння, може бути висаджена в ґрунт раніше.

5.Пророщування.Висівати сухе насіння в ґрунт недоцільно. Набагато зручніше їх попередньо проростити.Насіння поміщають на зволожену багатошарову марлю, тонку бавовняну тканину або між ватних дисків. Потім кладуть на блюдце, зверху накривають поліетиленовою плівкою, щоб довше не випаровувалася волога. Важливо постійно підтримувати марлю або ватяні диски у вологому стані. Блюдце з насінням відправляють в тепле місце 24-28 години. Через 2-3 дні насіння почнуть прокльовуватися. Такі пророслі насіння можна висаджувати в ґрунт. Вони швидко рушать в зростання(14)

Правильно підготувавши насіння, ви отримаєте здорову і сильну розсаду, яка в майбутньому дасть якісний урожай.

Питання для контролю:

1.З яких рослин слід збирати насіння для висівання на наступний рік?

2.Для чого просушують насіння після їх збору?

3.Назви прийоми підготовки насіння до висаджування у грунт.

 

Квітникарство 5 клас домашнє завдання (13.04-17.04.2020)

Тема уроку: Підготовка рядків для посіву насіння однорічних рослин у відкритий грунт (навчальна тема”Висівання насіння однорічних рослин у відкритий грунт”).

У квітні настає час посадки квітів у відкритий ґрунт – посіву насіння і пересадки квіткової розсади. Першу половину місяця квітникарі витрачають на те, щоб підживити ґрунт на клумбах, а посадка насіння квітів здійснюється з початку другої половини квітня.Ці квіти повинні бути швидко зростаючими, з періодом вегетації 8–12 тижнів (від посіву до цвітіння).Це  чорнобривці, маргаритки, цинії,петунії, айстри,настурція, календула.Однорічники найкраще негайно висівати на місце, яке призначене для них: клумбу, рабатку.

 Грядка являє собою   ділянку грунту, де вирощуються рослини певного виду.

Прийоми підготовки рядків для посіву насіння однорічних рослин у відкритий грунт:

1.Оглянь ділянку, познач кілками форму квітника.

2.Спуши грунт, видали бурян з корінням.

3.Перекопай грунт, додаючи перегній, розрівняй землю.

4.Познач  рядки, використовуй  для цього інструменти – маркер (мал.1), лінійку, шнур.

5.Зроби  сапою грядки однакової довжини та ширини, полий їх водою.

Пам’ятай:при розмітці грядок слід  враховувати,щоб сонячне проміння добре освітлювало ряди рослин.Якщо ділянка має невеликий скіс,то грядки треба робити впоперек скосу. Так рослини отримують однакову кількість вологи. Невеликі заглиблення слід вирівняти, підсипаючи грунт.

Питання для контролю:

1.Що таке грядка?

2.Перечисли прийоми підготовки рядків для посіву насіння однорічних рослин у відкритий грунт.

 

Тема уроку: Правила посіву чорнобривців у відкритий грунт.

Чорнобри́вці (Tagetes), оксамитець, повняки — рід однорічних трав'янистих рослин родини айстрових.

Сіяти чорнобривці у відкритий грунт найкраще після загрози весняних заморозків - в травні, коли грунт достатньо прогріється. Насіння чорнобривців не бояться морозів, і можуть навіть перезимувати або винести посів під зиму,вони не зійдуть раніше, ніж прогріється земля.

Правила посіву чорнобривців у відкритий грунт:

1.Глибина загортання насіння чорнобривців невелика, можна зробити борозенки сапкою або невеликі ямочки, глибиною до 5 см.

2.Сіяти треба в борозенки, заздалегідь провівши їх поливання водою.

3.Відстань робити не ближче 10-15 см між рослинами. Але можна і посіяти суцільний стрічкою, а після пересадити зайві рослини.

3.Закриваємо насіння землею, використовуючи граблі.

Правила безпечної роботи під час користування граблями:

 • Працюй у спецодязі, закритому взутті.
 • При отриманні інструменту переконайся у його  справності,він має  бути міцно набитий на держак і закріплений.
 • Оглянь площу, що підлягає розрівнюванню, очисть її від сміття, каміння.
 • При роботі  забирай інструментом невеликі обсяги грунту.
 • Під час переходу на робоче місце  з інструментом слідкуй, щоб інструмент був зачохлений.
 • Під час перерви  інструмент залиш у вказаному місці у вертикальному положенні.
 • Після роботи почисти, здай інструмент.

Питання для контролю:

1.Коли висівають насіння чорнобривців у відкритий грунт?

2.Назви правила посіву чорнобривців.

3.Назви правила безпечної роботи  граблями.

 

Тема уроку: Правила догляду за посадженим насінням чорнобривців.

При висіванні чорнобривців у відкритий грунт враховуйте умови, які необхідні для росту молодих рослин. А саме: ділянка повинна добре висвітлюватися, тінь вони переносять, реагуючи зниженням обильности цвітіння і витягуванням кущів, чого страждає їх декоративність.

- На грядці часто прагнуть підготувати родючу, добре удобрений мінеральними і органічними добривами грунтосуміш, проте в цьому немає гострої необхідності: квіти настільки невибагливі, що можуть рости на найбідніших грунтах, досить просто забезпечити їх необхідною кількістю вологи.

- На поливи вони дуже добре відгукуються, а ось пересихання грунту загрожує неприємностями: нижні листочки засихають, а самі кущі припиняють зростання, цвітіння убоге, непоказне.

Квіти розпустяться тільки через півтора-два місяці після посіву, це слід враховувати. Трохи зменшити час до початку розпускання бутонів і збільшити час цвітіння допоможе ранній посів (середина квітня) і пророщування насіння перед посадкою.

 

Чорнобривці невимогливі до догляду. Однак, як всім культурним рослинам, їм потрібний полив і прополка від бур'янів і обробка грунту у вигляді розпушування.

Як поливати чорнобривці?

Полив необхідний в міру, хоча б раз в три дні, не забуваючи рихлити землю після поливу, щоб зберегти вологу. Одночасно з поливом можна проводити підгодівлю, розводячи у воді мінеральні та органічні добрива.

Влітку, коли погода стоїть жарка, для запобігання утворення кірки на землі полив найкраще робити вранці або ввечері після заходу сонця.

Підгодівля.

Якщо перед посадкою земля підготовлена ​​правильно, то чорнобривці не потребують додаткової підгодівлі. Якщо ж по рослині видно, що розвиток йде слабенько, можна зробити підгодівлю комплексними добривами на вологий грунт.

Необхідно пам'ятати, що передозування добрив шкідливо позначається на зростанні рослин. Мінеральні добрива вносяться перший раз в період інтенсивного росту рослин, вдруге при появі перших бутонів, втретє перед початком цвітіння.

-->

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021