Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 14:56
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Я у Світі 5 кл

Я У СВІТІ

Тема: Ознайомлення з юридичною відповідальністю та правопорушення, поширені серед дітей. (Я у Світі)

Є такі правила, що обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були — дорослі чи діти, робітники чи селяни, вчителі чи учні, пішоходи чи пасажири. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, правила, за якими живе держава, обов’язки кожного громадянина та його права. Ці правила затверджує найвища влада у країні, а в нашій країні — Верховна Рада України. Називають такі правила державними законами. Поважайте закони своєї держави!

Закон — обов’язкове для всіх правило. Він ухвалюється і захищається державою.

Головний закон держави — Конституція.

Хоча більшість людей нашої країни поважають закони, однак часто трапляються і їх порушення. Порушення законів бувають різні. Деякі з них не мають серйозних наслідків. Серйозні правопорушення називають злочинами, а людей, які їх чинять,— злочинцями.

Провина — вина;

проступок — порушення правил поводження.

Злочин — суспільно-небезпечна дія з порушенням установлених правил і норм поведінки, яка заподіює людям зло.

Правопорушення — це антигромадський вчинок, який завдає шкоди суспільству та іншим людям.

Хуліганство — це навмисні дії особи, що грубо порушує порядок і виражає явну неповагу до суспільства. Форми хуліганських дій можуть бути найрізноманітнішими: нецензурна лайка, бійки, безпричинні погрози, пошкодження майна

Оцініть ситуації. Скористайтеся словами для довідок та доповніть речення.

Слова для довідок: жарт, правопорушення, жорстокість; хуліганство, злочин.

Ситуація 1. У спекотні дні хлопці часто поливають одне одного водою. Це...

Ситуація 2. У спекотні дні хлопці часто поливають одне одного водою. Але ось один з хлопців додав у воду яскравий барвник, і... сорочка у його товариша змінила колір у деяких місцях. Це... .

Ситуація 4. Двоє школярів вирішили пожартувати над своїм товаришем і заховали його зимову шапку. Сашко, не знайшовши шапку, пішов додому без неї. Погода була холодною, і наступного дня Сашко лежав з високою температурою хворий. Це … .

Ситуація 5. Діти бешкетували на перерві і кидали одне в одного повні портфелі. Але ось один з портфелів потрапив у голову дівчинці. У результаті — тяжка травма. «Ми не хотіли, ми просто жартували»,— виправдовувалися діти. Але чи можна назвати це жартом? Це... .

 

01.04.2020

Тема: Турбота громадян про довкілля, історичну та культурну спадщину України.

Усі народи на Землі мають свої неповторні риси, кожен з-поміж інших вирізняється передусім культурою. Усе, що за багато поколінь створив народ, – звичаї і обряди, пісні та казки, картини художників і вироби народних майстрів, твори композиторів і письменників, архітектурні споруди та парки – це є культурною спадщиною. Україна має дуже давню культуру, якій понад тисячу років.

У всіх людей одна святиня

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніше їм своя пустиня,

Аніж зелений в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей без Батьківщини.

Дайте відповідь на питання (письмово):

1.Яку назву має Батьківщина в цьому вірші?

2. Без чого немає рослини? (Кореня)

3.А без чого не має людини? (Батьківщини)

     Велика і прекрасна наша Батьківщина. Це – безмежні колосисті поля, вишневі та яблуневі сади, повноводні ріки то синьоокі озера, різнобарвні луки та затишні гаї, мальовничі села та великі міста. Вона має чимало всесвітньовідомих пам’яток – споруд.  Ми ознайомимось з тим, що є культурою спадщиною українського народу.

Наші предки залишили нам у спадок багату землю, свою історію, культуру, освіту, звичаї, традиції. Запамятайте - Культура – це все, що людина створила власними руками, а не одержала від природи. Спадщина – це духовні та матеріальні надбання, які передавалися з покоління в покоління українським народом.

До культурної спадщини народу ми відносимо пам’ятки історії, пам’ятки монументального мистецтва, пам’ятки містобудування та архітектури, музеї.

     До архітектурних пам’яток України передусім ми відносимо:  Собор святої Софії – християнський собор, який розташований в центрі Києва.

Золоті ворота – головна брама стародавнього Києва. Свою назву одержали за зразком із Золотими воротами у Константинополі. Всередині міститься експозиційне приміщення музею Золоті ворота.

Києво-Печерська Лавра – одна з найбільш православних святинь України, визначна пам’ятка історії та архітектури, а також діючий монастир Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври.

Спаський собор – одна з найстаріших збережених кам’яних будов України, головна споруда Чернігівського князівства.

Церква Різдва Христового – одна з найдавніших культових споруд Тернополя, на сьогодні – діючий храм. На місці сучасної стояла дерев’яна церква. Кам’яну споруду збудували у 1608 році, яку будували 6 років.

До пам’яток відносяться також музеї, у яких збирають, вивчають, зберігають пам’ятки пам’ятки культури, різноманітні колекції, старовинні речі. До найвідоміших музеїв України відноситься Музей народної архітектури і побуту. Це один з найперших музеїв України під відкритим небом. Центральне місце серед експонатів займають селянські двори з городами, садами, квітниками.Національний музей авіації – найбільший музей в Україні, який знаходиться на околиці Києва. В цьому музеї зібрані практично всі основні типи літаків та гелікоптерів. Музей суднобудування і флоту – єдиний музей суднобудування і флоту в Україні. Створено його в Миколаєві. В музеї налічується близько трьох тисяч музейних предметів, є модель першого підводного корабля "Новгород" та багато інших суден.Львівський музей зброї "Арсенал". Це єдиний музей зброї в Україні, де представлено зразки зброї з більш як 30 країн світу. В ньому знаходиться холодна, ударна, метальна, вогнепальна ручна зброя, колекція шоломів.

 Страшні війни, лихоліття понищили в Україні дуже багато чудових пам’яток. Також їх нищить людство, його недбале ставлення до історії свого народу. Закон України карає тих, хто знищує, руйнує або псує пам’ятки культури.

Треба не тільки шанувати те, що збереглося, а й прагнути відродити втрачене – чи  то величний собор, чи стародавню маленьку церкву.

Завдання – поясни прислів’я (усно):

Людина без Батьківщини, як соловей без пісні;

Без Батьківщини немає людини.

Дайте відповідь (письмово):

1) Що таке культура?

2) Що таке спадщина?

3) Які архітектурні пам’ятки України ви знаєте?

4) Як громадяни України повинні ставитись до пам’яток культури?

 

Опитування за темою: Людина у світі. (з 15.04. до 22.04.)

1)Кожна людина неповторна?

А) Так Б)Ні

2)Що ми відносимо до людського «Я»?

А)Вміння гарно читати і писати.

Б)Зовнішній і внутрішній світ людини.

3)Толерантність – це терпимість і повага до інших людей?

А)Так  Б)Ні

4)У дружньому класі

А)Поважають один одного

Б)Байдуже ставляться один до одного

5)У дружній сім’ї члени родини

А)Не звертають увагу один на одного

Б)Дбають  один про одного

6)Щоб досягти успіху в навчанні потрібно.

А)Не завжди уважно слухати вчителя.

Б)Більше читати книжок.

7)Людські чесноти

А)Сміливість, щедрість, доброта.

Б)Ледачість, жадібність, гордість.

8)Булінг – це

А)Доброзичливе ставлення один до одного

Б)Приниження, образа, конфлікт

9)Найвищою цінністю для людини

А)Гроші

Б)Життя

10)Позначити правильний вислів

А)Право – це сукупність правил поведінки, що містяться в законах.

Б)Право – це власні переконання, якими керується людина у повсякденному житті.

 

Тема: Земля – спільний  дім. (виконати до 24.04)

Жили-були у Всесвіті 9 сестер, 9 красунь. Та одна з них була найчарівніша. Милувала вона своїми чистими блакитними очима - озерцями, дзвінким життєрадісним голосом, що розливався пташиним щебетом, линув перегуками лісових мешканців.

Розвівалося на вітрах її розкішне зелене волосся з переплетеного березового та вербового гілля. А ще красуня мала чарівну вдачу.  Ступить крок - і заллється все бузковими кольорами, засміється і видніється рожевий обрій.
Чи впізнали ви цю красуню? Як її звуть?   (Земля.)

Так, це планета Земля, наша домівка у Всесвіті, яку ми порівнюємо з чарівною дівчиною.

Та минав час. Почали тьмяніти та міліти її очі-озера, рідшає волосся, затихають чарівні голоси.

У мою душу закрадається тривога, а у вашу? Адже Земля-це планета, на якій розташована Україна - це найдорожча наша домівка.

Сьогодні  ви більше дізнаєтеся про Землю – спільний дім для всіх людей. Дасте відповіді на такі питання: 1) чи можна назвати Землю спільним домом?   2)Для кого планета земля є домівкою?

Дайте  відповідь (усно):

1. Що таке дім?  

Кожний з вас живе в своєму будинку, в своєму рідному місті. Ви живете разом із татом і мамою. Але у всіх людей є спільний дім – планета Земля.

2.А як ви вважаєте звірі, птахи, комахи, обителі водних просторів мають будинок?

3. Де їх будинок?

4. Одже їх будинок ми можемо назвати одним словом природа?

5. Як ви міркуєте їм у цьому домі безпечно?

Прочитайте казку Василя Сухомлинського.  Камінь.

Дайте відповідь на питання (усно):

1.Чому здивувався дідусь?

2. Що спричинило загибель лугу?

     У лузі, під гіллястим дубом, багато років жила криниця. Вона давала людям воду. Під дубом біля криниці відпочивали подорожні. Одного разу до дуба прийшов хлопчик. Він любив пустувати. Він подумав: «А що воно буде, як я візьму оцей камінь і кину його в криницю? Ото, мабуть, булькне дуже!» Підняв камінь, кинув його в криницю. Булькнуло дуже. Хлопчик засміявся, побіг і забув про свої пустощі. Камінь упав на дно криниці й закрив джерело. Вода перестала наповнювати криницю. Криниця засохла.

     Засохла трава навколо криниці, і дуб засох, бо підземні струмки потекли кудись в інше місце. На дубі перестав мостити гніздо соловейко. Він полетів в інший луг. Замовкла соловейкова пісня. Сумно стало в лузі. Минуло багато років. Хлопчик став дідусем. Одного разу він прийшов на те місце, де колись був зелений луг, стояв гіллястий дуб, співав соловейко, вабила прохолодна криниця. Не стало ні лугу, ні дуба, ні соловейка, ні криниці. Довкола пісок, вітер здіймає хмари пилюки. «Де ж воно все поділося?» — подумав дідусь.

Спробуйте за поданим початком скласти і записати «Правила спільного життя на землі»

Ми жителі однієї спільної домівки – планети Земля. Наше бажання – жити в мирі та злагоді. Тому ми намагаємось:

1.__________________________

2.__________________________

3.__________________________

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021