Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 13:22
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

географія 9-а

19. 03. 2020

Тема. Тваринництво.

Прочитати параграф, дати відповіді на питання, виконати завдання.

- Які види сільськогосподарських тварин вам відомі? Яку продукцію вони дають?

- Яких свійських тварин розводять у вашій області?

Тваринництво - розведення сільськогосподарських тварин для виробництва тваринницької продукції.

Ця важлива галузь  сільського господарства забезпечує населення цінними продуктами харчування (молоко, масло, м'ясо, яйця, тощо) постачає харчовій і легкій промисловостям сировину (молоко, м'ясо, вовну, шкури, щетину тощо), дає живу  тяглову силу (коні) та основне органічне добриво (гній). З продуктів і відходів тваринництва одержують корми, а також лікарські препарати.

В Україні традиційно розвиваються такі галузі тваринництва, як скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво, ставкове рибництво, бджільництво, а також інші галузі - конярство, козівництво, кролівництво.

Скотарство - розведення великої рогатої худоби - найважливіша галузь тваринництва. Вона забезпечує потреби населення в молоці,  м'ясі (яловичині), дає сировину для харчової і легкої промисловості, а також основне органічне добриво. Скотарство поширене в усіх областях України.

Свинарство - розведення свиней для одержання м'яса (свинини), сала, шкур,  щетини тощо - друга за значенням галузь тваринництва в Україні. Свинарство також розвинуте в усіх областях України.

Вівчарство - розведення овець різних порід - одна з найдавніших галузей тваринництва в Україні. Найбільш поширене вівчарство в степовій зоні та в Карпатах, де є природні кормові угіддя. Продукція галузі дуже цінна. У легкій промисловості використовують вовну,  смушки та овчину. Крім того, вівчарство дає м'ясо (баранину), молоко, жир. Дивіться за посиланням https://www.facebook.com/ferma.sv.koza/videos/657534105017794/

Важливою галуззю тваринництва є птахівництво - розведення сільськогосподарської птиці (курей, качок, гусей та індиків). Крім дієтичних поживних продуктів харчування - м'яса та яєць - птахівництво дає сировину для промисловості: пух і перо. Ця галузь добре розвинута в усій  країні. Поблизу великих міст створено спеціалізовані господарства.

Ставкове рибництво розвинуте в лісостеповій зоні та в Українських Карпатах. Розводять здебільшого коропа, судака,  білого амура.

В усіх областях України поширене бджільництво. Ця традиційна для українців галузь дає цінну продукцію мед, віск, прополіс, пилок, маточне молочко, а бджоли - найліпші за пильники - сприяють підвищенню урожайності багатьох культур.

Запам'ятайте.

Тваринництво друга важлива галузь сільського господарства, що забезпечує населення продуктами харчування, а харчову й легку промисловості - сировиною.

        

Запитання.

1. Що таке тваринництво?

2. Які галузі тваринництва традиційно розвиваються в Україні?

3. Яка найважливіша галузь тваринництва?

4. Де в Україні найбільш поширене вівчарство?

5. Підприємства яких галузей тваринництва працюють у вашій області? Яку продукцію вони постачають?

Завдання.

1. Усно розкажіть про одну з галузей тваринництва.

2. Дати письмові відповіді на 1, 2, 3 питання.

 

07.04.2020

Тема. Транспортний комплекс. Роль транспорту в розвитку господарства та житті населення країни. Транспортні вузли. Сухопутний транспорт.

- Які є види транспорту?

- Якими видами транспорту люди користуються для поїздок на: короткі відстані; на великі відстані?

Транспорт - це одна з найважливіших галузей виробничої сфери, яка забезпечує потреби господарства й населення в усіх видах перевезень.

В Україні розвинуті всі види сучасного транспорту: сухопутний (залізничний, автомобільний і трубопровідний), водний (морський і річковий) та повітряний.

Населені пункти, де перетинаються магістралі різних видів транспорту і здійснюються перевалки вантажів, називають транспортними вузлами. Найбільші з них — Київський, Харківський, Одеський, Львівський.

Сукупність різних видів транспорту, об’єднаних між собою транспортними вузлами, утворюють транспортний комплекс.

Запам'ятайте.

В Україні розвинуті всі види сучасного транспорту: сухопутний, водний та повітряний.

Запитання.

1. Які види сучасного транспорту розвинуті в Україні?

2. Що називають транспортними вузлами? Які найбільші транспортні вузли в Україні?

3. Що таке транспортний комплекс?

Завдання.

Дати письмову відповідь на перше запитання.

Сухопутний транспорт

Провідна роль у транспортній системі України належить залізничному транспорту, що забезпечує швидкий і регулярний рух незалежно від пори року. Залізничний транспорт перевозить вантажі й пасажирів по рейкових шляхах. Серед вантажів, що перевозяться залізницею, переважають будівельні матеріали, кам’яне вугілля, залізна руда. Крім того, перевозяться метали, продукція машинобудування, нафта, добрива, зерно тощо.

Залізничні магістралі зв’язують в одне ціле окремі райони країни з різними галузями господарства, внутрішні території — з портами, великі промислові центри — із сільськогосподарськими зонами й місцями відпочинку та лікування.

Найважливішими залізницями України є Донбас—Кривий Ріг, Харків—Київ—Львів, Харків—Дніпропетровськ—Херсон, Львів—Одеса, Київ—Львів—Чоп. Завдяки залізницям Україна має сполучення з країнами Центральної і Західної Європи, Балтії, Росії, Білорусії, Закавказзя.

Найбільшими залізничними вузлами України є Харків, Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, Дебальцеве, Львів, Ковель, Ясинувата, Жмеринка.

Автомобільний транспорт забезпечує перевезення на порівняно короткі відстані вантажів і пасажирів, роботу швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, органів громадського правопорядку тощо.

Основними автомагістралями є: Київ—Львів—Чоп, Київ— Дніпропетровськ—Донецьк, Харків—Сімферополь, Київ—Москва, Київ—Одеса. Майже кожен обласний центр став великим вузлом автошляхів. Найбільші з них — Київ, Харків, Запоріжжя, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Полтава.

Трубопровідний транспорт здійснює передавання на значні відстані по трубопроводах нафти, природного газу, води та інших рідких і газоподібних речовин або твердих матеріалів.

Перший газопровід на території України — Дашава—Стрий— Дрогобич — почав діяти ще в 1924 р. Пізніше дашавський газ постачався до Львова, Києва, Москви. У східній частині країни було збудовано газопроводи Шебелинка—Харків, Шебелинка—Брянськ, Шебелинка—Дніпропетровськ—Кривий Ріг—Одеса—Кишинів.

Найдовшим нафтопроводом у межах України е Кременчук— Херсон. На заході держави знаходяться невеликі нафтопроводи.

Через Україну із Західного Сибіру й інших районів Росії пролягають магістральні нафто- і газопроводи до країн Центральної і Західної Європи. Це нафтопровід «Дружба», а також газопроводи «Прогрес» та «Союз».

Запам'ятайте.

До сухопутного транспорту належать: залізничний, автомобільний і трубопровідний.

Запитання.

1       . Які види транспорту належать до сухопутного?

2. Якому виду транспорту належить провідна роль у транспортній системі України?

3. Які вантажі перевозяться залізницею?

4. Яке завдання автомобільного транспорту?

5. Які вантажі передаються трубопроводами?

Завдання.

Дати письмову відповідь на 1 і 2 запитання.

09.04.2020

Тема.  Водний і повітряний транспорт.

- Які види водного транспорту ви знаєте?

Важливе значення для господарства України має водний транспорт — морський і річковий.

Морський транспорт здійснює перевезення вантажів і пасажирів спеціальними морськими суднами в Азово-Чорноморському басейні. Тут знаходяться порти Чорного та Азовського морів. Головним портом України на Чорному морі є Одеса. Важливе значення мають також морські порти Іллічівськ, Миколаїв, Херсон, Керч, Маріуполь, Севастополь, Феодосія.

Морськими суднами перевозять руди металів, кам’яне вугілля, нафту, будівельні матеріали, зерно, добрива. З допомогою морського транспорту в Україну надходять нафта, машини, чай, кава, цитрусові, банани тощо.

Пасажирські судна використовують здебільшого для туристичних подорожей.

Річковий транспорт працює сезонно і має важливе значення для внутрішніх перевезень. Річковим транспортом перевозять будівельні матеріали, вугілля і кокс, залізні й марганцеві руди, зерно та іншу сільськогосподарську продукцію.

Основну транспортну роль відіграють Дніпро з найбільшими його притоками — Прип’яттю і Десною — та Дунай. Міждержавні річкові перевезення здійснюються по Дунаю. Тут виникли такі річкові порти, як Київ, Черкаси, Кременчук, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Херсон.

Для річкового судноплавства використовуються також Дністер, Сіверський Донець, Південний Буг.

Повітряний транспорт здійснює перевезення на внутрішніх і міжнародних повітряних лініях. Його перевага — швидкість. Основна спеціалізація — перевезення пасажирів, а також вантажів, що швидко псуються, пошти. Авіація використовується також у сільському господарстві, в боротьбі з лісовими пожежами.

Найбільші аеропорти розміщені в Києві, Одесі, Львові, Харкові, Сімферополі. З українських аеропортів літаки вилітають до різних країн світу: Франції, Канади, США, Ізраїлю, Китаю й Японії та інших.

Запам'ятайте.

-        Водний транспорт — морський і річковий — здійснює перевезення вантажів і пасажирів водними шляхами.

-        Повітряний транспорт забезпечує швидкісні перевезення пасажирів і вантажів на внутрішніх і міжнародних лініях.

Запитання.

1. Які вантажі перевозять морським транспортом?

2. Яке завдання виконує повітряний транспорт?

3. В яких містах розміщені найбільші аеропорти?

4. Якими видами транспорту ви користуєтеся протягом року?

5. Який вид транспорту найбільш розвинутий у вашому місті, районі, області?

6. Яке значення транспорту в господарстві й житті людини?

Завдання.

Виконайте завдання письмово.

 Прочитайте перелік понять:

автомобіль, картопля, поїзд, сталь, борошно, пароплав, пшениця, бензин, телевізор.

Запишіть їх за групами: а) транспорт; б) промислова продукція; в) сільськогосподарська продукція.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021