Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 15:33
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

географія 8-б кл.

Тема. Країна західної Європи - Угорщина. Географічне положення. Основне населення. Столиця. Великі міста.

Прочитати параграф, дати відповіді на питання, виконати завдання.

Угорщина розташована в центральній частині Європи. Межує з Україною, Словаччиною, Австрією, Словенією, Хорватією, Сербією та Румунією і не має  виходу до моря. Частково цю проблему компенсує найбільша річка - Дунай, який протікає в центральній частині країни.

 Угорщина – однонаціональна держава, переважну кількість населення складають угорці, які вважають угорську мову рідною, доречи, угорська мова не схожа на жодну з мов сусідніх країн.

Велику частину території займає безліса рівнина. Тільки на заході і на півночі Угорщини підіймаються невисокі гори.

Клімат - помірно континентальний, м’яка хмарна і волога зима та спекотне літо. Середня кількість опадів досягає 600 – 700 мм. Найбільше їх припадає на весну та початок літа. Інколи взимку Дунай на тривалий час замерзає. Часті тумани. Бувають повені, особливо з боку Карпат.

Країна небагата на мінеральні ресурси. Промислове значення мають лише родовища газу, бокситів, вугілля, залізної руди, міді та каоліну.

Угорщина - країна з добре розвиненою промисловістю та сільським господарством. Провідне місце в промисловості займає машинобудування, зокрема випуск автобусів «Ікарус», виробництво засобів зв’язку, вимірювальних приладів, верстатів. Швидко розвиваються хімічна, фармацевтична, металургійна, текстильна, харчова промисловості. Виробництво електроенергії зосереджено на теплових електростанціях.

Природні умови країни сприяють  розвитку сільського господарства. На полях вирощують зернові: пшеницю, кукурудзу. Вирощують також картоплю, цукрові буряки, фрукти та овочі. Регіони Угорщини здавна спеціалізуються на вирощуванні цибулі, огірків, перцю та інших овочів. Розвинене виноградарство. Із галузей тваринництва - свинарство і птахівництво.

Велике значення має міжнародний туризм та валютні надходження від нього. Щороку Угорщину відвідують понад 30 млн туристів. Їх приваблює курортна зона озера Балатон, національні парки та печери, численні пам’ятки римської культури тощо.

Будапешт, столиця Угорщини, найбільший культурний і науковий центр країни, тут працюють університет, Угорська академія наук, національний музей, музей образотворчих мистецтв, музична академія, театри.

Угорщина – знаменита країна- курорт, це «гарячий ключ Європи».   Тут більше 500 унікальних гарячих термальних джерел. А Будапешт з початку ХХ століття вважається Міжнародної столицею лікувального купання. Угорці з посмішкою і гордістю говорять, що джерело з гарячою термальною водою заб’є з-під землі, навіть якщо просто встромити в неї палицю.

На термальний курорт Хайдусобосло приїжджають туристи з багатьох країн світу. Перегляньте відео за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=S39ctApUAYI

Запитання.

1. В якій частині Європи розташована країна?

2. Які особливості географічного положення має Угорщина?

3. Розкажіть, що цікавого ви дізналися про цю країну?

4. Чим Угорщина приваблює туристів?

Завдання.

1. Дати письмову відповідь на 4 питання.

2. Опрацювати рубрику «Цікаво дізнатися».

Цікаво дізнатися.

В Угорщині було винайдено знаменитий кубик Рубика та кулькову ручку.

На території Угорщини знаходиться найбільше в Центральній Європі озеро – Балатон. Угорці ще називають його «угорським морем».

В угорській кухні почесне місце займає свинина. На угорській мові слова «м’ясо» та «свинина» являються синонімами.

Перший в центральній Європі та третій в світі метрополітен з’явився в Будапешті  - столиці Угорщини. Раніше угорського було тільки метро в Лондоні та в Нью-Йорку.

Угорська мова вважається одною з найскладніших в світі і практично не піддається вивченню.

Угорці їдять дуже багато сала (навіть більше ніж українці).

В країні виявлено близько 60 тис. термальних джерел, а місто Будапешт має статус міста-курорту.

 

13. 04. 2020

Тема. Країна північної Європи - Швеція. Географічне положення. Основне населення. Столиця. Великі міста.

Швеція - держава в Північній Європі, розташована у східній та південній частинах Скандинавського півострова. За площею території Швеція посідає  п'яте місце серед країн усієї Європи.

Швеція межує з Норвегією, Фінляндією. Омивається водами Балтійського моря і Ботнічної затоки.

Незважаючи на те, що Швеція розташована у північних широтах, завдяки течії Гольфстрім, країна має помірний клімат.

На початку минулого століття Швеція була переважно аграрною країною, однією з найбідніших у Європі. Проте у XX столітті в Швеції відбулося те, що часто називають "економічним дивом". Протягом усього лише кількох десятиліть бідна аграрна країна перетворилася на одну з найбагатших і найбільш високорозвинених індустріальних держав.

Основні природні багатства: ліс, залізна руда, гідроенергія. Має запаси уранової сировини, достатні для забезпечення ядерної енергетики.

Основні галузі промисловості: целюлозно-паперова і деревообробна, металургійна, гірничовидобувна. Провідна галузь – машинобудування. Розвинуті хімічна, харчова, лісопильна, текстильна, взуттєва промисловість.

В країні виробляється електроенергія, деревна маса, папір і картон, чавун, сталь, прокат чорних металів, цемент, синтетичні смоли і пластмаси, автомобілі - легкові, вантажні та автобуси.

Високорозвинуте, механізоване сільске господарство з надлишком забезпечує потребу країни в основних видах сільськогосподарської продукції. Переважають фермерські господарства. Головна галузь - м'ясо-молочне тваринництво. Розводять велику рогату худобу, свиней, овець. Вирощують пшеницю, жито, ячмінь, овес, картоплю, цукрові буряки. Близько половини виготовлюваної продукції і значна частина продукції сільського господарства експортується.

Експортні товари: продукція машинобудування, папір і картон (перше місце в світі), целюлоза і залізна руда (друге місце), деревина і пиломатеріали (четверте місце), хімікати.

Імпортовані товари: машини, устаткування, мінеральне паливо, метали, продовольство, хімікати, автомобілі, харчові продукти, одяг.

Нині Швеція є одним із світових лідерів у галузі інформаційних технологій (ІТ). Зокрема, стрімке зростання компаній у таких секторах як Інтернет та ІТ привернув світову увагу. Країна є одним з лідерів на ринку мобільного зв'язку та бездротових інтернетних прикладних програм. Завдяки цьому Швеція стала важливим випробувальним ринком для компаній, які працюють з ІТ. Дуже часто можна почути і прочитати про Стокгольм як про інтернет-столицю Європи. Крім того, багато з найбільш розвинутих компаній, що займаються ІТ та мобільним зв'язком, таких як Microsoft, Nokia, Intel, та IBM, сьогодні переносять свої дослідження і розробки на територію країни.

      Шведське "ІТ-диво" стало можливим завдяки високопрофесійному рівневі працівників і сталим традиціям інновацій у сфері комп'ютерів та зв'язку. Ще одним додатковим фактором, якого часто не помічають, є те, що ІТ вже давно широко використовуються і в приватному, і в державному секторах, а також школах, коледжах, університетах і вдома.

Столиця Швеції – Стокгольм, найбільш густонаселене місто країни. розташоване на 14-ти островах. Великий економічний і культурний центр. У місті розташовані основні державні органи: головна резиденція шведського короля, уряд та риксдаг.

Запитання.

1. В якій частині Європи розташована країна?

2. Які особливості географічного положення має Швеція?

3. Розкажіть, що цікавого ви дізналися про цю країну?

 

14. 04. 2020

Тема. Азія. Положення на карті. Океани і моря. Найбільші острови та півострови. Особливості рельєфу. Загальні риси клімату.

А́зія — найбільша за площею і за населенням частина світу, розташована у Східній півкулі. Разом з Європою утворює материк Євразія.

- Пригадайте по яким географічним об’єктам проходить межа між Європою та Азією.

Берегова лінія Азії менше зрізана ніж берегова лінія Європи. Біля північних берегів Азії розташовані моря Північного Льодовитого океану: Карське, Лаптєвих, Східно-Сибірське і Чукотське. Тут знаходяться острови: Північна Земля, Новосибірські, Врангеля, а також два великих півострова – Таймир і Чукотський. Східні береги Азії омивають моря Тихого океану: Берингове, Охотське, Японське і Південно-Китайське. Ці моря розділяють острови: Курильські, Сахалін, Японські й півострови Камчатка та Корея. На півдні береги Азії омиваються Індійським океаном в який вдаються великі півострови: Аравія, Індостан, Індокитай. На південний схід від півострова Індостан розташований острів Шрі-Ланка. А на північному сході Індійського океану розташовані численні Зондські острови. Південно-західні береги Азії омиваються Чорним і Середземним морями. Між ними розташований півострів Мала Азія.

На схід від Уральських гір розкинулася Західно-Сибірська рівнина. Вся західна і південна частина Азії зайнята горами і височинами. Найвищі гори тут Памір, Тянь-Шань, Алтай, Саяни і гори Східного Сибіру. В межах Східного Сибіру, між річками Єнісей і Лєна, лежить Середньосибірське плоскогір’я.

На південь від гір Памір і Тянь-Шань, на півночі півострова Індостан розташовані найвищі гори світу – Гімалаї. Тут розташована найвища на земній кулі вершина Джомолунгма (Еверест) висотою близько 9 кілометрів.

З північної сторони Гімалаїв приєдналося високе нагір’я Тибет. А з рівнин виділяються Велика Китайська рівнина і рівнини по долинам річок.

Клімат Азії відрізняється великим різномаїттям. В той час як на півночі стоять сильні морози, на півдні – жара. З півночі на південь клімат Азії змінюється поступово – від холодного клімату арктичних пустель до жаркого тропічного.

Запитання

1. Розкажіть про географічне положення Азії.

2. Які частини світу розташовані на материку Євразія.

3. Випишіть у зошит назви морів, островів, і півостровів Азії.

4. Назвіть гори і рівнини Азії.

5. Дайте характеристику клімату Азії.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021