Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 13:20
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Ф-ра 8-б кл.

Тема: Гімнастика. Теоретичні знання:

- безпека життєдіяльності під час самостійних занять фізичною культурою;

-шкідливі звички та їх згубний вплив на організм людини;

-режим дня учнів як складова підтримки високого рівня здоров’я і навчання;

-виховання толерантності й культури поведінки;

-розвиток сили, швидкості, витривалості, рівноваги та координації рухів.

Щоденні прогулки на свіжому повітрі є залогом здоров ‘я!

Завдання

1.Кидання м’яча вгору та його ловіння після повороту на 180 градусів.

2.Стрибки на місці з м’яким приземленням.

3.Ходьба з правильною поставою з різними положеннями рук і легкими предметами на голові (мішечок із сіллю або піском вагою 100-150г).

4.Питання: «Як правильно загартовувати організм?» «Опишіть загальні гігієнічні правила до і після виконання фізичних вправ у школі і вдома.»

 

Тема: Легка атлетика.

Теоретичні знання:

Атлетизм -  це вправи з використанням різних обтяжень для розвитку сили і форми окремих м’язів і тіла в цілому. Бодібілдинг (культуризм) -  культура людського тіла, спрямована на пропорційний розвиток скелетних м'язів, що досягається завдяки їхній гіпертрофії і водночас зменшенню жирової тканини тіла. Гіпертрофія м'язів забезпечується систематичними тренуваннями, що полягають у виконанні різноманітних вправ з обтяженнями (тренажери, штанги, гантелі, гирі тощо), та відповідним харчуванням, що стимулює нарощування м'язів, а також дає можливість мати невисокий процент підшкірного жиру.

Своїми історичними коренями атлетизм іде в 19 століття. Так у 1885 році видатний російський лікар і педагог В. Ф. Краевский заснував у Петербурзі перший у Росії гурток аматорів силової гімнастики. В основу занять у гуртку було покладене прагнення до фізичної досконалості на базі зміцнення здоров’я, загартовування організму і системи різноманітних фізичних вправ. Саме в ті роки була закладена методична основа вітчизняного атлетизму, у якій була розроблена оригінальна система «телостроительства і розвитку сили» В. Ф. Краевского, гантельная гімнастика И. Лебедєва, вольова гімнастика А. Анохіна. Краса, сила і здоров’я нашого тіла - це новий культурний критерій людської цивілізації. Фізкультурна революція відбувається не в спортивних залах, а в людських розумах. Сильне тіло - це не естетична примха, а єдиний спосіб вистояти в наш час глобальних стресів: соціальних, інформаційних, екологічних і психічних. Коли ви тренуєтеся, ви робите більш сильним не тільки мускули, але і характер. Ви привчаєте себе ставити мету і досягати її. Ви учитеся удосконалювати себе і потім це уміння буде супроводжувати вас усе ваше життя, чим би ви не займалися.

Спорт виховує людину естетично і морально, формує моральне поводження і відношення до людей, до себе, до навчання і праці, виховує самоконтроль і самооцінку своїх дій, емоцій, психіку. Сьогодні з упевненістю можна говорити, що спорт вищих досягнень (професійний спорт) і масовий спорт - це дві, відносно самостійні категорії сучасного суспільства, що характеризуються цілим комплексом різних областей знань, цілей задач, засобів і методів.

Деякі поняття про спортивну підготовку.

Спортивна підготовка - це багатофакторний і тривалий процес, що охоплює безпосередньо структуру тренування і змагальну діяльність. Спортивне тренування - це складова частина спортивної підготовки, спрямованій на виховання учня, розвиток і удосконалення рухових якостей і функціональних можливостей, необхідних умінь і технічних навичок для досягнення максимально можливого спортивного результату.

Завдання:

1. Біг приставним кроком.

2. Біг з закиданням гомілки назад.

3. Загальнорозвивальні вправи на місці. В. п.-вихідне положення.

В. п. - ноги нарізно, руки на поясі, обертання головою (5-7 разів). Стежити за рівновагою. Виконувати повільно.

1 - 4 Чотири рази вправо.

5 - 8 Чотири рази наліво.

В. п. - ноги нарізно, руки на поясі, нахил тулуба (8-10 разів). Виконувати поштовхами.

1 - 2 Два - нахили вправо.

3 - 4 Два - нахили вліво.

В. п. - руки на поясі, ноги разом, нахили тулуба вперед (7-8 разів). Ноги не згинати.

1 - 2 два пружинистих нахили вперед.

3 - нахил назад

4 - вихідне положення

В. п. - ноги нарізно, руки в сторони, обертання тулуба (8 разів) Руки не опускати.

1- вправо.

2- вліво

3- 4 теж саме.

4. Питання: «Як ви зрозуміли поняття- Бодібілдинг?»

Термін виконання: 13.04.2020-17.04.2020

Тема: Легка атлетика.

Теоретичні знання:

Вправи із стрибків позитивно впливають на організм дитини: зміцнюють м'язи і зв'язки нижніх кінцівок, удосконалюють координацію рухів, сприяють розвитку спритності і вихованню сміливості. Однак потрібно пам'ятати, що невміле застосування стрибків (непідготовленість місця приземлення, недотримання вимог щодо висоти стрибка), може призвести до виникнення у дітей плоскостопості та травм.

Стрибки належать до рухів ациклічного типу, в яких немає фаз, що повторюються. Стрибок складається з чотирьох фаз, які послідовно змінюють одна одну: підготовчої (приймання вихідного положення або розбіг), основної (відштовхування), фази польоту та заключної (приземлення).

Виконання стрибка вимагає узгодженої роботи багатьох м'язів, складної координації рухів, що можливе лише при певному рівні розвитку рухового аналізатора і підготовленості опорно-рухового апарата дитини.

Підготовча фаза при стрибку з місця полягає в присіданні, що знижує загальний центр ваги тіла, відведення рук назад з метою сильного змаху при поштовху, розтягуванні м’язів ніг для кращого їхнього скорочення в наступній фазі. При стрибках з розбігу - спрямований біг, невпинний перехід до відштовхування однією ногою. 

Основна фаза - відштовхування і польоту. Перше пов’язане із сильним скороченням м’язів ніг, що забезпечують початкову швидкість польоту й правильний напрямок. Друге - політ, що створює потрібне положення тіла до приземлення. 

Заключна фазаприземлення, що закінчує швидкість польоту без різкого струсу й поштовхів. Щоб зберегти при цьому рівновагу необхідна координація всіх рухів.

Завдання:

1. Дотримуватись правил техніки безпеки під час виконання стрибкових вправ.

Стрибки в «кроці» - з приземленням на махову ногу.

2. Стрибки з малого розбігу із збереженням правильної постави.

3. Загальнорозвивальні вправи:

- В. п.- основна стійка. 1 - крок лівою (правою) ногою в сторону, руки в сторони, прогнутися (вдих); 2 – в. п. видих. Те саме іншою ногою. Повторити 4 – 6 разів.

- В. п. стійка, ноги нарізно, руки на пояс, 1- поворот тулуба ліворуч, руки в сторони; 2 – в. п.; 3 – нахил уперед, руками торкнутися підлоги (ноги не згинати); 4 – в. п. Те саме в інший бік. Дихати довільно. Повторити 3 – 4 рази в кожний бік.

- В. п.- упор стоячи на колінах.1 – ліву (праву) руку вгору, праву (ліву) ногу назад, прогнутись (вдих); 2- в. п. видих. Те саме іншою ногою. Повторити 5 – 7 разів кожною ногою.

- В. п. – упор лежачи. 1 – зігнути ногу, підняти назад (видих); 2 – в. п. вдих. Те саме іншою ногою. Повторити 4 – 6 разів.

Термін виконання: 21.04.-24.04.2020р.

 

Тема: Легка атлетика.

Теоретичні знання:

Метання. Метання-це вправи у штовханні і киданні спеціальних спортивних приладів на дальність. Вони характеризуються короткочасними інтенсивними «вибуховими» зусиллями м’язів рук, плечового пояса, тулуба і ніг при їх координованій взаємодії. Метання сприяють гармонічному розвиткові всієї мускулатури тіла. Залежно від способу виконання легкоатлетичні метання поділяються на три види:

1) кидком із-за голови (малий м’яч, граната, спис) з прямолінійного розбігу;

2) з поворотом (диск, молот);

3) поштовхом (ядро).

Способи метань зумовлюються формою і масою приладів. Легкі прилади, які зручно тримати в руці, метають із-за голови; більш важкі плоскої форми і прилади, які мають спеціальну ручку для держання, метають з поворотом для нарощування швидкості; прилади, що не мають ручки, штовхають.

Завдання:

1. Випрямивши дві руки, витягніть їх вперед. Однією рукою робіть рухи довільно. Іншою рукою малюєте будь-які геометричні фігури. І так зробіть 15 повторень. Після цього, завдання для обох рук поміняйте місцями.

2. Імітація рухів для метання.

3. Метання малого м’яча в ціль (стіна, паркан, тощо).

4. Питання: «На які види поділяються легкоатлетичні метання?»

Термін виконання: 27.04.20р.-30.04.20р.

Перебуваючи на карантині, людина змінює привичний спосіб життя. В тому числі, зменшує рухову активність. Це, в свою чергу, впливає на настрій та загальний стан організму. Може призвести до зниження імунітету та загостренню хронічних захворювань.

Щоб тримати себе в формі, зберегти здоров’я та провести час на самоізоляції не тільки без негативних наслідків для організму, а і корисно, рекомендую виконувати щоденну ранкову зарядку за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=H70LZv3NNuo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=DeKliLsY1kc

https://www.youtube.com/watch?v=5eie_sJTZ1Y

Виконуйте ці вправи кожен день по 2-3 рази. Додавайте нові вправи та Будьте здорові!

Дистанційна освіта з фізичної культури (04.05.-08.05.2020р. включно)

Електронна скринька вчителя для зворотнього зв’язку (надсилання фото, відео, консультації) tatianaoleinova@gmail.com

8 класи.

1. Загальнорозвивальні вправи для формування правильної постави:

Цей комплекс вправ зміцнює м’язи, формує поставу. Повторюйте всі вправи по 10-15 разів.

- ляжте на спину, повільно підніміть коліна до грудей, після цього випряміть ноги, обхопіть їх руками, потягніться. Прийміть початкове положення, розслабтеся.

- лежачи на животі, підніміть голову, вдихаючи, обхопіть руками ноги, прогніться.

- закиньте ногу на ногу в положенні сидячи. Ліва рука - на лівому коліні. Права - за спиною. Натискаючи ліктем на коліно, намагайтеся зазирнути за спину.

- спираючись на лікті та коліна, почергово піднімайте ноги в різні боки паралельно до підлоги так, щоб кут із корпусом складав 90°.

- з цього ж початкового положення почергово піднімайте ноги догори.

- ляжте на спину, потягніть ноги до грудей. Перекочуйтеся вперед-назад.

2. Тренування на всі групи м’язів в домашніх умовах:

- стрибки на скакалці 10 хвилин;

- присідання 3 підходи по 15 разів;

- присідання з вистрибуванням 3 підходи по 15 разів;

- вправа на прес велосипед 3підходи по 20 разів.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021