Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 18.04.2021, 11:16
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Ф-ра 7 кл.

Тема: Гімнастика. Теоретичні знання:

- безпека життєдіяльності під час самостійних занять фізичною культурою;

- правила поведінки при перших ознаках захворювання;

-значення активного відпочинку (фізкультхвилинок, розваг та ігор на свіжому повітрі) для зміцнення здоров’я та поліпшення навчання;

-розвиток сили; гнучкості; витривалості.

 Щоденні прогулки на свіжому повітрі є залогом здоров ‘я!

Завдання

1.Виконувати перекат убік з упору присівши на колінах в групувані.

2.Вправи з розвитку м’язів ніг(присідання почергово на одній нозі 2 підходи по 6-8 разів).

3.Вправи на розтягування.

4.Питання: «Які ви знаєте види гімнастики?» «Здоровий спосіб життя це?-….»

 

Тема: Легка атлетика.

Теоретичні знання:

Біг - окрім прямого значення - один із способів пересування людини, - означає також вид фізичних вправ, що становлять головний розділ легкої атлетики. Розрізняють 4 основні види бігу:

- біг на доріжці стадіону;

- біг з перешкодами - бар'єрний біг;

- естафетний біг

- біг у природних умовах по пересіченій місцевості (крос) та марафонський біг.

Активна діяльність більшості м'язів під час бігу сприяє підвищенню обміну речовин, зміцненню нервової та м'язової систем, посилює дихання та кровообіг, поліпшує фізичну підготовку.

Основні техніки бігу:

Для того щоб біг був правильним, зверніть увагу на кілька наступних аспектів.

Постава. Завдяки хорошій поставі в шиї і плечах не буде напруги, м’язи не втомляться завчасно. Хребет повинен постійно перебувати у вертикальному положенні, корпус злегка нахилений вперед. Тримайте голову високо, не нахиляйте її ні вперед, ні назад. Намагайтеся сфокусувати погляд в 30-40 м перед собою. Шия, плечі і щелепи повинні бути розслаблені. Якщо плечі мимоволі піднімаються, струсіть руками, щоб розслабити їх.

Руки. Від руху рук багато в чому залежить ефективність бігу. Руки не повинні бути занадто стислими або розслабленими. Розслабте зап’ястя. Надайте долонях під час бігу округлу форму. Зігніть руки в ліктях приблизно під прямим кутом, щоб лікті трохи відстояли від тіла. Під час руху лікті повинні знаходитися на рівні між грудьми і талією. Відмашку руками потрібно робити від плеча в напрямку вперед-назад. Якщо вам не потрібно бігти на час, не варто робити посилену відмашку руками - це прискорить біг, але і стомлення, і м’язова напруга також прискоряться.

Ноги. Під час бігу не слід сильно розводити носки в сторони, «клишолапити» або направляти в сторону гомілку. Можна трохи розводити стопи в сторони, щоб під час відштовхування основна опора припадала на великий палець.

Голова. Під час бігу уникайте погойдувань головою. Потрібно, щоб голова рухалася рівно і без ривків.

Дихання. Під час оздоровчого бігу намагайтеся дихати глибоко. Оптимальна схема: на кожні чотири кроки доводиться вдих, потім ви робите видих. Якщо складно відразу звикнути до цієї схеми, можна спочатку розрахувати вдих і видих на кожні два кроки, а потім збільшувати кількість кроків до оптимального.

Вдихати повітря обов’язково потрібно носом, щоб очистити і прогріти його. Видихати можна ротом або носом.

Щоб освоїти правильну техніку бігу, знадобляться час і зусилля. Але завдяки цьому ваші заняття стануть ефективними і корисними.

Завдання:

1. Біг по колу «змійкою».

2. Біг по колу діаметром 20-25 метрів.

3. Біг з високим підняттям стегна, зберігаючи правильну поставу і виконуючи різні методики бігу:  
а) піднімати стегно вище; 
б) швидше опускати і ставити ногу; 
в) частіше працювати стегнами; 
г) вище триматися на стопі; 
д) твердіше ставити стопу.

4. Питання: « Опишіть основні техніки бігу.»

Термін виконання: 13.04.2020-17.04.2020

 

Тема: Легка атлетика.

Теоретичні знання:

Історія розвитку стрибка у довжину. Стрибок у довжину прийшов до нас із давен. Різні способи полювання на звірів, подолання перешкод (ям, завалів) переносилися до ігор і змагань юнаків до мисливської та військової справи, влаштовували своєрідні випробування - змагання, на яких демонстрували спритність, силу, витривалість. Місце відштовхування для стрибка у довжину було міцне, тверде і називалось «порогом», який позначався встромленими в землю дротиками або кам'яними стовпчиками. Грунт за місцем відштовхування розпушували на одному рівні і на певній вiдстанi. Це місце звалось «скама». Стрибнути за «скаму» було ознакою надзвичайного подвигу.

 Стрибок в довжину - один з видів легкоатлетичних стрибків швидкісно -силового характеру циклічно - ациклічної структури техніки. Спортивний результат у стрибках у довжину, головним чином, залежить від швидкості вильоту і кута вильоту. Тому найважливішими фазами стрибка є розбіг і відштовхування. За характером групування спортсмена в польоті розрізняють три способи стрибка: «зігнувши ноги», «прогнувшись» і «ножиці». Техніку виконання стрибка у довжину можна поділити на такі частини: розбіг, відштовхування, політ та приземлення. Виконуючи стрибки у довжину, спортсмен розв’язує кілька рухових завдань. У фазі, що визначає зліт, необхідно набути максимально можливої швидкості вильоту, зберігаючи при цьому оптимальний кут вильоту. Це досягається високою швидкістю розбігу зі збільшенням її на останніх бігових кроках та виконанням ефективного відштовхування з мінімальними втратами горизонтальної швидкості. У фазі, що визначає приземлення, необхідно створити умови, щоб під час польоту та групування зберегти стійку рівновагу, а під час приземлення якомога далі винести ступні вперед. Найбільш примітивним і практичним способом виконання стрибка у довжину є техніка стрибка «зігнувши ноги». Такою технікою стрибуни стрибали до кінця XIX ст., досягнувши результату 7 м. Ця техніка характеризується природніми і простими рухами; після вильоту стрибун згинає ноги і, нахиляючи тулуб вперед до прямих ніг, приземляється. До недоліків цього способу виконання стрибка можна віднести виникнення сильного обертального руху вперед, що призводить до раннього групування та передчасного падіння ніг при приземленні, що зменшує дальність стрибка. Тому подальший розвиток техніки стрибків у довжину йшов шляхом створення техніки рухів у польоті, які б забезпечили стійке положення стрибуна в повітрі і зручне групування перед приземленням.

Завдання:

1. Дотримуватись правил техніки безпеки під час виконання стрибкових вправ. Стрибки у довжину з місця (з вимірюванням від місця відштовхування і місце приземлення, з допомогою).

2. Стрибки поперемінно на правій, лівій ногах, на обох ногах.

3. Стрибки з вихідного положення - присіду, з вистрибуванням вгору якомога вище.

Термін виконання: 21.04.-24.04.2020р.

 

Тема: Легка атлетика.

Теоретичні знання:

Техніка метання малого м’яча способом «із-за голови через плече» на дальність. М’ячі для метання бувають гумові, тенісні та хокейні. На змаганнях використовують м’ячі вагою 150 г і діаметром від 5,8 см до 6,2 см. Метання м’яча виконується з місця і з розбігу в коридорі завширшки 10 м.

Техніка метання малого м’яча складається з таких фаз: а) тримання снаряда; б) розбіг; в) фінальне зусилля; г) гальмування.

Тримання снаряда. М’яч утримується фалангами пальців метальної руки. Три пальці розміщені як важіль позаду м’яча, а мізинець і великий палець підтримують м’яч збоку.

Розбіг. Розбіг складається з двох частин: попередньо (від початку розбігу до індивідуальної контрольної відмітки) і заключної, яка виконується так званими кидковими кроками і завершується кидком снаряда. Розбіг починається пружними біговими кроками з поступовим збільшенням їх темпу і довжини. Довжина розбігу у хлопців близько 20м. У дівчат вона на 2-3м менша. Довжина попередньої частини розбігу менша, ніж заключної. При метанні малого м’яча розбіг робиться в 3-5 кроків, м’яч відводиться на передостанньому кроці. При метанні гранати розбіг виконується в 4-6 кроків з прискоренням темпу, і в ритмі 5 кроків підготовка до кидка, рука, яка метає снаряд відводиться по прямій лінії назад. «Схресний» крок важливий елемент розбігу. Він робиться правою ногою і дозволяє прийняти зручне для фінального зусилля вихідне положення.

Фінальне зусилля. Кидок починається з моменту, коли вага тіла переноситься на праву ногу. При кидку права нога випрямляється, праве плече відводиться вперед, лікоть руки, яка метає повертається вгору і трохи зігнута ліва нога ставиться попереду тулуба, при цьому утворюється упор. У цей момент метальник знаходиться в положенні натягнутого лука. З такого положення рука, яка метає, робить «хльост» вперед. Вага тіла переміщується на ліву ногу.

Гальмування. Випустивши снаряд, метальник гальмує поступальний рух тіла активною зміною положення ніг-стрибком. При цьому він переходить через ліву ногу, що розгинається, ставить праву в упор, а іноді ще робить на ній 2-3 підскоки.

Завдання:

1. Встаньте прямо. Одночасно робіть обертальні рухи правою рукою по ходу годинникової стрілки, а лівою рукою проти годинникової стрілки. Після 15 обертань поміняйте напрям руху і зробіть ще 15 оборотів в протилежну сторону.

2. Праву долоню розмістить на висоті 10см над своєю головою. Ліву долоню навпроти живота. Проводьте одночасні рухи двома руками. Права рука опускається на тім’я і піднімається, а ліва описує в повітрі коло рухами, паралельні животу.

3. Метання малого м’яча в ціль (стіна, паркан, тощо).

4. Питання: «З яких фаз складається техніка метання?»

 

Перебуваючи на карантині, людина змінює привичний спосіб життя. В тому числі, зменшує рухову активність. Це, в свою чергу, впливає на настрій та загальний стан організму. Може призвести до зниження імунітету та загостренню хронічних захворювань.

Щоб тримати себе в формі, зберегти здоров’я та провести час на самоізоляції не тільки без негативних наслідків для організму, а і корисно, рекомендую виконувати щоденну ранкову зарядку за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=H70LZv3NNuo&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=DeKliLsY1kc

https://www.youtube.com/watch?v=5eie_sJTZ1Y

Виконуйте ці вправи кожен день по 2-3 рази. Додавайте нові вправи та Будьте здорові!

Дистанційна освіта з фізичної культури (04.05.-08.05.2020р. включно)

Електронна скринька вчителя для зворотнього зв’язку (надсилання фото, відео, консультації) tatianaoleinova@gmail.com

7 клас.

1. Комплекс для укріплення м’язів спини на місці:

-  В. п.-лежачи на підлозі, руки вздовж тіла; спина, потилиця щільно притиснуті до підлоги. Повільно на вдиху піднімаємо через сторони руки (ковзають по підлозі) вгору. На видиху повертаємося у в. п. Повторити 5-6 разів.

- В. п.-лежачи на спині. З напругою піднімаємо руки вперед-вгору, повертаємося у в. п. (5-6 разів).

- В. п.-лежачи на спині, руки в сторони, ноги напівзігнуті в колінах. На вдиху праву руку кладемо на груди, ліву на живіт. При видиху повертаємося у в. п. (5-6 разів). Положення рук чергувати.

- В. п.-лежачи на спині; голова, тулуб, ноги становлять пряму лінію, руки притиснуті до тулуба. Підняти голову, плечі, подивитися на ноги, повернутися у в. п. (2-3 рази).

- В. п.-лежачи на спині. Підтягти до себе зігнуті ноги, повернутися у в. п. (5-6 разів).

- В. п.-лежачи на спині, ноги зігнуті і підтягнуті до живота. По черзі випрямляти ноги в колінах, не опускаючи їх на підлогу (4-8 разів).

- В. п.-лежачи на спині, руки вздовж тіла. Імітувати ногами їзду на велосипеді (8-10 разів).

2. Комплекс для укріплення м’язів спини в русі за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Ebxec0WIzWs

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021