Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 19.04.2021, 15:36
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

6-а кл географія 17.04.-21.04

17. 04. 2020

Тема. Рослини й тварини своєї місцевості, занесені до Червоної книги

- Що ви знаєте про Червону книгу?

Деякі види рослин і тварин, яких на Землі залишилося дуже мало, потребують особливої уваги, охорони й дбайливого ставлення. Якщо не вживати ніяких заходів, то вони можуть зникнути назавжди. Тому в усьому світі види рослин і тварин, що опинилися на межі вимирання, а також рідкісні заносять до національних Червоних книг. Є така книга й у нас — Червона книга України. Вона з’явилася 1980 року. «Чому червона, а не іншого кольору?» — запитаєте ви. Тому, що червоний колір — це сигнал тривоги. Він ніби закликає всіх людей допомогти рослинам і тваринам, які можуть назавжди зникнути.

Червона книга України містить переліки рослин і тварин, які опинилися перед загрозою зникнення. У ній зібрано відомості про більш як 500 видів тварин і понад 800 видів рослин і грибів. Види рослин і тварин, занесені до цієї книги, охороняються законом. їх забороняється знищувати.

Серед червонокнижних рослин — підсніжних білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички. До Червоної книги потрапили всі види ковили — рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів. Та після того, як людина розорала їх, ковила приречена на вимирання.

До Червоної книги занесено тварин, які потребують захисту насамперед від діяльності людини: полювання, браконьєрства, вирубки лісів, забруднення ґрунтів і водойм. Це — їжак вухатий, кіт лісовий, зубр, жук-олень, видра річкова, рись звичайна та інші.

Мабуть, ви часто буваєте на природі, ходите на прогулянки з батьками чи вчителями, їздите до бабусі в село. І от коли ви опиняєтеся серед дикої природи, вас ваблять своєю красою кожна квітка, метелик, жучок. Та не поспішайте зривати квітку або ловити комаху! Можливо, саме її занесено до Червоної книги. Ви запитаєте: «Як же дізнатися — так це чи ні?» Це дуже просто — вам потрібно знати, які саме рослини й тварини вашої місцевості потрапили до Червоної книги. Деякі з них зображено на рис. 104 і 105. Роздивіться їх уважно та добре запам’ятайте!

Охорони потребують не лише рослини й тварини, занесені до Червоної книги, а й добре відомі вам кульбаба, грицики, подорожник. сонечко, горобець, синиця, дятел, білка та багато інших.

 - Поміркуйте, чому.

Усім нам потрібно знати, які саме види тварин і рослин занесено до Червоної книги України, щоб захищати та оберігати їх іще ретельніше.

Запам'ятайте!

Червона книга України містить переліки рослин і тварин нашої країни, які перебувають під загрозою зникнення. Рослини й тварини, занесені до цієї книги, охороняються законом. Їх забороняється знищувати.

Запитання

1. Для чого створено Червону книгу?

2. Що ви знаєте про Червону книгу України?

3. Які види рослин і тварин вашої місцевості занесено до Червоної книги України?

4. Чи відомо вам, яких заходів вживають для охорони й збереження рослин і тварин вашого краю?

5. Що ви зробили для охорони живої природи?

Завдання

1. Розгляньте на рис. 104, 105 рослини й тварин, яких занесено до Червоної книги України. Які з них трапляються у вашій місцевості?

2.  Запишіть у зошит назви рослин і тварин вашої місцевості, занесених до Червоної книги України. Виконати письмово.

3. Розкажіть, як ви розумієте речення: Хай милосердним буде ваше серце до братів наших менших. Виконати письмово.

Цікаво дізнатися.

Жук-олень — найбільший жук України. Його довжина з верхніми щелепами сягає 7,5 см. Якщо жука сполохати, то він підводиться й грізно розтуляє щелепи. Жуки використовують «роги» під час турнірних боїв. У поєдинку обидва супротивники прагнуть підняти конкурента «на роги» й закинути собі на спину.

21. 04. 2020

Тема. Охорона рослинного і тваринного світу.

- Чи потрібно охороняти рослини й тварин? Чому?

Усе живе потрібно охороняти. Не має значення — це маленька комашка, травинка, дерево чи якийсь звір. Усе має право на життя.

Рослини виділяють у повітря кисень, необхідний живим істотам для дихання. Для тварин рослини — це дім і їжа. Люди також харчуються рослинами та добутими з них продуктами. Багато рослин є лікарськими.

Без тварин рослини не змогли б розмножуватися й розселятися. Адже тварини запилюють квітки й поширюють насіння. Тварини потрібні людям, бо вони не лише дуже корисні й гарні, а й дають продукти харчування.

Утім люди постійно впливають на довкілля, змінюючи його. Відомо, що чимало з цих змін завдають рослинам і тваринам непоправної шкоди.

Останнім часом почалося катастрофічне зникнення деяких видів рослин і тварин. Які ж головні причини цього?

По-перше, люди внаслідок своєї господарської діяльності забруднюють довкілля шкідливими речовинами.

По-друге, люди використовують землі, де раніше існували живі організми, під будівництво житла та підприємств або змінюють ці території, створюючи на них пасовиська для свійських тварин чи поля для вирощування культурних рослин.

По-третє, люди часом цілеспрямовано знищують тварин і рослини в дуже великих кількостях, порушуючи правила полювання та норми вирубування лісів.

Отже, стає зрозуміло, що саме людина з її господарською діяльністю є головною причиною зникнення живих організмів. Якщо людство не схаменеться, то через деякий час може зникнути більшість рослин і тварин. А це негативно вплине на природне середовище. Тому люди й повинні зберігати та охороняти природу.

У нашій державі створено заповідники, щоб зберегти куточки дикої природи, окремі види рідкісних і цінних рослин і тварин. На цих територіях діє суворий охоронний режим. Тут забороняється вирубувати й ламати дерева, збирати трав’янисті рослини, полювати на звірів, птахів, ловити метеликів, руйнувати мурашники, випасати худобу, влаштовувати місця відпочинку та стоянки транспорту.

Охорона рослинного і тваринного світу — це обов’язок кожного з нас. Ставитися до живих істот слід так, як ми хотіли б, щоб ставилися до нас. Завжди виконуйте правила поведінки в природі. Навіть зриваючи квітку, необхідно замислитися, чи варто це робити. І пам’ятати: допомогти природі може кожен добрими й розумними вчинками!

Запам'ятайте!

- Зникнення деяких видів рослин і тварин є наслідком безвідповідальної поведінки людини в природі та її бездумної господарської діяльності.

- Для збереження рослинного і тваринного світу створюють природні заповідники.

- Охорона рослинного і тваринного світу — це обов’язок кожної людини.

Запитання

1. Чи потрібно охороняти рослинний і тваринний світ? Чому?

2. Якої шкоди завдає людина тваринам і рослинам?

3. Які природоохоронні установи створено в Україні? Для чого                      

4. Яким чином охороняється тваринний і рослинний світ у вашій

місцевості?

Завдання

1. Розкажіть, як ви розумієте речення: Оберігати природу — означає оберігати життя людей на Землі.

2. Дати письмову відповідь на 1, 2, 3 питання.

Цікаво дізнатися.

На території України в Херсонській області є заповідник Асканія-Нова. Він належить до 100 великих заповідників і парків світу. У ньому налічується більш як 500 видів рослин і понад 3 тисячі видів тварин.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021