Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 18.04.2021, 12:36
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

6-б географія 29.04.2020-08.05.2020

29.04.2020

Тема. Населення Землі.

- Поміркуйте, за якими зовнішніми ознаками відрізняються люди.

Нині люди населяють майже всю територію Землі. Неосвоєних земель на ній практично не залишилося. Але розселилися люди на Землі нерівномірно. В одних місцях їх живе дуже багато, в інших — мало. Є місця, де зовсім не проживають люди.

Переважна частина людства мешкає на територіях земної поверхні, де природні умови є найбільш придатними для життя: прісна вода, родючі ґрунти, корисні копалини, достатня кількість тепла й опадів, багатий тваринний світ. Там, де суворі природні умови — жара, посуха, люті морози, постійних поселень людей немає.

У далекому минулому кількість людей на Землі зростала дуже повільно. Для життя людей небезпеку становили хижі тварини, різні стихійні лиха. Людям доводилося долати хвороби, голод. Поступово змінилися життя і побут людей, зменшилась їхня залежність від природи. Цьому сприяв розвиток медицини, промисловості, сільського господарства. Протягом останніх тисячоліть кількість населення на Землі стала зростати.

Усі люди, що населяють Землю, відрізняються за зовнішнім виглядом — кольором шкіри, волосся, очей, формою обличчя. Ці відмінності виникли дуже давно, коли окремі групи людей проживали далеко одна від одної. Внаслідок пристосування до природних умов у них сформувалися різні зовнішні ознаки. Ці ознаки називають расовими. Вони передаються від батьків дітям, незалежно від місця проживання.

Усе людство можна поділити на три основні раси (рис.1): європеоїдну (білу), монголоїдну (жовту), негроїдну (чорну).

У людей європеоїдної раси (рис. 1, а) — світла шкіра, колір волосся від світлого до темного, волосся найчастіше пряме, іноді хвилясте, різний колір очей. Європеоїдна раса найчисленніша. До європеоїдної раси належить майже половина людства Землі, у тому числі й українці.

У людей монголоїдної раси (рис. 1, б) — жовтуватий колір шкіри, округле й плоске обличчя, темне пряме волосся, вузькі очі.

У людей негроїдної раси (рис. 1, в) — темна шкіра, чорне кучеряве волосся, темно-карі очі, широкий ніс і великі губи.

У наш час людей кожної раси можна зустріти в різних куточках Землі. Вони можуть проживати поряд, спілкуватися спільною мовою, товаришувати. Люди різних рас мають рівні здібності. Серед представників кожної раси є видатні вчені, музиканти, художники, письменники, спортсмени тощо.

Запам'ятайте!

- Чисельність населення на Землі постійно зростає.

- Людство за зовнішніми ознаками поділяється на три великі раси — європеоїдну, монголоїдну й негроїдну.

Запитання

1. Чому території Землі заселені нерівномірно?

2. Як зростала кількість населення на Землі в давнину? Чому?

3. На які раси поділяється населення Землі?

4. До якої раси належать українці?

Завдання

Дайте письмову відповідь на 3 і 4 запитання.

Тема. Національний склад населення України.

- В якій області ви живете?

- Яку назву має ваше місто?

Ви живете в самостійній незалежній державі. Усі люди, які постійно проживають у нашій країні, — це населення України. До нього належать усі громадяни України, незалежно від їхньої національності.

Більшість населення України становлять українці. Вони належать до європеоїдної раси.

Територія України — місце на Землі, де українці жили з давніх часів. Тут розвивались їхня мова — українська, народні звичаї, традиції, ремесла, культура. Тут було створено державу українців — Україну. Український народ має дуже давнє коріння й самобутню культуру. Від дідів і прадідів передавалася любов до природи, спостереження за її явищами, які бралися до уваги при плануванні тих чи інших робіт у полі, саду тощо.

В Україні, крім українців, проживають представники ще більш як 110 національностей: росіяни, євреї, білоруси, молдавани, поляки, болгари, угорці, румуни, греки, кримські татари, вірмени, цигани, словаки та інші. Україна — їхня Батьківщина, бо більшість із них тут народилися. В Україні жили їхні батьки й діди, увесь їхній рід.

Усі жителі України мають знати й любити державну мову — українську, вільно володіти й спілкуватися нею, вивчати українські звичаї, охороняти й примножувати багатства України.

Представники всіх національностей мають поважати одні одних, жити дружно й працювати разом на благо України.

Запам'ятайте!

Більшість населення України становлять українці. Вони належать до європеоїдної раси. В Україні, крім українців, проживають представники інших національностей.

Запитання

1. Хто становить населення нашої країни?

2. Представники яких національностей проживають на території

України?

3. Представники яких національностей проживають у вашій місцевості?

4. Яка мова в Україні є державною?

Завдання

Дати письмову відповідь на 1 і 4 запитання.

 

06.05.2020

Тема. Народні звичаї та календарні обряди.

- Які народні звичаї та обряди ви знаєте?

Кожна нація, кожен народ мають свої звичаї та обряди, що встановлювалися впродовж багатьох століть. Наша країна — не виняток. Звичаї народу — це ті прикмети, якими він вирізняється з-поміж інших народів. Це те, що стало звичним, засвоєним, що увійшло в ужиток. Звичаї і мова об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

Звичаї невіддільні від обрядів. Усе життя людей від раннього дитинства до глибокої старості супроводжується різними обрядами — символічними діями, приуроченими до визначних подій, народних свят.

Надзвичайною красою, багатством і розмаїттям вирізняються звичаї та обряди українського народу. З давніх-давен наш народ святкував настання весни. Як тільки розтавав сніг, селяни виходили в поля й співали веснянки — пісні, в яких оспівується пробудження природи, кохання, надії на врожай:

Ой весна, весна, днем красна.

Що ти нам, весно, принесла?

Людям хотілось якнайшвидше прогнати зиму з її лютими морозами й довгими ночами і наблизити весну. Вони з соломи робили опудало, що означало зиму, спалювали його, а потім кидали у воду. За народними віруваннями, це мало прискорити закінчення зими й прихід весни. Такий звичай був поширений у всіх регіонах України. Перегляньте відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=u28EOrfRNK8

- Обговоріть з батьками давні народні традиції якими українці зустрічали весну.

Старовинний народний обряд — славлення Різдвяних свят піснями колядками. Діти й молодь із нетерпінням чекали на цю веселу розвагу з перевдяганнями. Крім того, колядникам належало щедре частування.

У Святий, або Багатий, вечір — вечір напередодні Різдва - на стіл виставляли дванадцять різних страв.

Давня народна традиція — відзначати Щедрий вечір - вечір напередодні Нового року, щоб рік, який настає, був щедрий у всьому. Дівчата й хлопці — щедрівники — ходили від хати до хати й співали щедрівки:

Ой радуйся, земле,

світ новий народився!

У всіх українських народних обрядах завжди використовувався вишитий рушник. Він супроводжував людину від народження і до самої смерті. У кожного регіону України була своєрідна вишивка, з певними кольорами та орнаментом.

Український народ має багато обрядів і звичаїв, пов’язаних із початком і закінченням жнив, збиранням урожаю, оранкою, сівбою, бджільництвом.

Ці й багато інших звичаїв та обрядів збереглися в народі донині й несуть у собі глибокі благородні почуття пошани до людини, її праці, до хліба, до народної пісні.

Запам’ятайте!

Кожна нація, кожен народ мають свої звичаї та обряди. Український народ багатий на звичаї та обряди, що встановлювалися впродовж століть. Він свято оберігає й шанує їх.

Запитання

1. Що об'єднує окремих людей в один народ, одну націю?

2. Які народні звичаї та обряди збереглись у вашій місцевості?

3. Чи знаєте ви якісь колядки й щедрівки?

4. А як ви святкуєте Різдво?

5. Які народні звичаї та обряди вам особливо подобаються?

Завдання

1. Поміркуйте, чому важливо знати звичаї та обряди свого народу. Виконати письмово.

2. Розкажіть про звичаї своєї родини

З.  Поясніть, як ви розумієте речення: Що не край, то свій звичай.

4. Розкажіть про давні народні традиції, що збереглися донині.

Цікаво дізнатися

Жнива — найважливіша пора року в хліборобів. Починали жнива зі Спасової бороди. Це таке народне свято, що припадає на 19 серпня. На початку лану залишали кілька незжатих стебел. Потім їх обв'язували червоною стрічкою і прикрашали кетягом калини та живими квітами. Спасову бороду робили для того, щоб віддати шану вирощеному зерну. Стояла вона до кінця жнив. У останній день обжинків її зрізали й уносили до хати.

08.05.2020

Тема. Види господарської діяльності людини: промисловість.

-  Які види господарської діяльності вам відомі?

У всі віки люди займалися певною господарською діяльністю, яка з часом ускладнювалася.

Працюючи, люди, як правило, створюють якусь продукцію: машини, різні вироби, продукти харчування, одяг тощо. Однак є види праці людей, коли вони не виготовляють продукцію, а надають іншим необхідні для життя послуги. Наприклад, лікарі лікують хворих людей, учителі навчають дітей, продавці обслуговують населення в магазинах. Отже, господарська діяльність — це сукупність усіх видів трудової діяльності людини.

Найважливішими видами господарської діяльності людини є промисловість, сільське господарство, транспорт, зв’язок, сфера послуг.

До промисловості належать фабрики, заводи — підприємства, на яких виготовляють різноманітну продукцію (рис. 1).

Так, різні метали виробляють на металургійних заводах. Автомобілі, трактори, літаки, телевізори, комп’ютери й багато інших машин і приладів виготовляють на підприємствах машинобудування. Папір, картон, меблі надходять із заводів і фабрик лісової промисловості. Лаки, фарби, мийні засоби, пластмасові та гумові вироби, мінеральні добрива виробляють підприємства хімічної промисловості. Тканини, одяг, взуття дають нам підприємства легкої промисловості. Є багато великих і малих заводів, що виробляють продукти харчування. Переглянути відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=NwmeXn6VwI0

- Обговорити з батьками, які підприємства, що виготовляють продукти харчування, є у вашому місті?

До промислових підприємств належать і кар’єри, і шахти, де видобувають корисні копалини, а також електростанції, що виробляють електроенергію.

Запитання!

1. Що таке господарська діяльність?

2. Які є види господарської діяльності людини?

3. Що виробляють на промислових підприємствах?

Завдання!

Дати письмову відповідь на 1 і 2 питання.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021