Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 14:12
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

6-а укр м +література до 30.04.2020

Українська мова

Кінцевий термін 30.04.2020р.

Тема. ,,Давайте будемо природу берегти! ‘’

Микола Колесников. Оповідання ,, Двічі поливав. ‘’

Дерево – це краса! Це чисте повітря! Це життя! – пояснює вчителька. –І якщо кожен із вас посадить хоча б по деревцю, то незабаром наше місто стане квітучим садом… Завтра, діти, ми будемо садити дерева.
…Минуло літо,настала осінь. На уроці природознавства вчителька сказала: - Діти, сьогодні ми з вами знову підемо садити дерева. І мені дуже хотілося б довідатись, як ростуть ваші деревця, що посадили ми весною. Ну от ти, Васильку, розкажи. Росте твоє деревце? – Росте! Я його двічі поливав. – Коли? – Уранці та ввечері щодня… - відповів Василько. Вчителька похвалила його і запитала Михайлика: - А як твоє деревце? – Засохло, - опустивши додолу очі, відповів Михайлик. – Ти що не поливав його? – Поливав! – Скільки? – Теж двічі!.. Один раз у квітні, як посадив, а другий раз,як ішов на канікули.

Кого висміює автор і чому?

За Василем Скуратівським. Оповідання ,, Народні прикмети ‘’

Сьогодні, коли є багато метеорологічних станцій та космічних лабораторій, можна отримати найповнішу інформацію про погоду. А в далекі часи наші предки розраховували лише на власний досвід. Своєрідними барометрами були свійські та дикі тварини, птахи, комахи, рослини, змінні явища вітру, сонця, місяця, хмар, вогню тощо. Знавці народної метеорології достеменно знають, що коли молодик з крутими рогами, погода невдовзі зіпсується, з положистими – гожою дниною порадують найближчі дні. Особливо багато прикмет пов’язано з рослинами. Їх так і називають - ,, рослини-барометри ‘’. Наприклад, якщо в звичайної папороті листя скручене донизу, сподівайся на сонячний день, а випростане – не забудь прихопити із собою дощовика. Придивіться і до жовтої акації. Якщо її квіти сильно пахтять і над ними в’ються комарі, бути негоді. Чи таке: вранці не розпустилися білі квіточки зірочника, мокришника або мальви – буде дощ. Це ж саме віщують опущені долі й стулені листочки конюшини, згорнуте суцвіття кульбаби, сплюснуті пелюстки паничів. Якщо у вас біля вікна росте шипшина, то придивіться до її цвіту. Як тільки вранці пуп’янки не розпустилися, невдовзі насуне дощова хмара.

Тлумачний словничок.

Метеорологічний ( прогноз ) – передбачення змін погоди.

Барометр – прилад для вимірювання атмосферного тиску.

Українська мова

Тема. Тексти різних типів: розповідь.

1-варіант

Вправа 553 стор. 163

Прочитайте текст. Спишіть. Визначте тип тексту.

Бджілка

Вилетіла бджілка з вулика. Літає над пасікою і надслухається. Чує, десь далеко-далеко дзвенять голосні дзвіночки. Летить бджілка на музику дзвіночків. Прилітає до лісу. А то дзвенять квітки конвалії. Кожна квітка – маленький срібний дзвіночок. У середині золотий молоточок. Б’є молоточок по сріблу – лунає дзвін, аж до пасіки лине. Так конвалія кличе бджілку. Прилітає бджілка, збирає з квітки пилок… (Розповідь)

Запам’ятайте! Якщо до тексту можна поставити питання що робить особа або предмет?, то це текст – розповідь.

2-варіант

Вправа 553 стор. 163

Прочитайте текст. Спишіть. Визначте тип тексту.

Бджілка

Вилетіла бджілка з вулика. Літає над пасікою і надслухається. Чує, десь далеко-далеко дзвенять голосні дзвіночки. Летить бджілка на музику дзвіночків. Прилітає до лісу. А то дзвенять квітки конвалії. (Розповідь)

Запам’ятайте! Якщо до тексту можна поставити питання що робить особа або предмет?, то це текст – розповідь.

Українська мова

Тема. Тексти різних типів: розповідь

1-варіант

Вправа 558 стор. 167

Прочитайте розповідь. Спишіть.

Пушок

У мене є гарний сибірський котик. Звати його Пушок. Він дуже любить м’ясо, рибу, молоко. Часом і шкоди наробить, але коли візьмеш його на руки, то задоволено муркоче. Та довго він не може так сидіти, скоро перестає муркотіти та тікає з рук. Пушок мастак ловити мишей. Він не їсть їх, а зловить мишку і грається з нею. Часто приходить до нього сусідський кіт, і вони починають гратися, качаються по подвір’ї. А кури злякано кричать, дивлячись на маленьких розбишак.

2-варіант

Вправа 558 стор. 167

Прочитайте розповідь. Спишіть.

Пушок

У мене є гарний сибірський котик. Звати його Пушок. Він дуже любить м’ясо, рибу, молоко. Часом і шкоди наробить, але коли візьмеш його на руки, то задоволено муркоче. Та довго він не може так сидіти, скоро перестає муркотіти та тікає з рук.

Українська мова

Тема. Тексти різних типів: розповідь

1-варіант

Вправа 556 стор. 165

Прочитайте текст. Визначте його тип. Спишіть.

Велика біда

Якось Юрко прийшов до школи з рогаткою. До уроків було ще багато часу. Він сів під кущем бузку й став дивитися на синичок, що весело щебетали й перелітали з гілки на гілку. Зграйка синичок знялася й полетіла: залишилась одна пташка. Вона щебетала тихо й ласкаво, потім стала чистити пір’ячко маленьким дзьобиком. Юрко прицілився в синичку і пустив у неї гострий камінець. На листя бризнула кров, тіло синички каменем впало під кущ.

1-варіант

Вправа 559 стор. 167

Прочитайте текст – розповідь. Спишіть.

У цирку

Під час зимових канікул ми були у цирку. Це справжня казка. Яскраво виблискують костюми акробатів і танцівниць. Бурхливі оплески викликають кумедні ведмежата, які катаються на велосипедах. Нарешті з’являється клоун. Усім подобаються його жарти. Дорослі й діти весело сміються.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021