Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSS | Неділя, 18.04.2021, 12:29 |
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради | |
Ви увійшли як Гість Група "Гости"Вітаю Вас Гість |
|
6-а квітникарство 21.04-24.04.2020Навчальний матеріал у 6-а класі з квітникарства (21.04-24.04.2020) Тема уроку:Інвентар і правила безпечної роботи ним при висаджуванні розсади декоративно -квіткових рослин у відкритий грунт (навчальна тема Висаджування розсади квітково-декоративних рослин у відкритий грунт”). При виконанні необхідних робіт у квітнику при висаджуванні розсади декоративно -квіткових рослин у відкритий грунт користуються квітникарським обладнанням, а саме:
Правила безпечної роботи під час користування граблями, лопатою, сапою: Працюй у спецодязі, закритому взутті. При отриманні інструменту переконайся у його справності,він має бути міцно набитий на держак і закріплений. При роботі забирай інструментом невеликі обсяги грунту. Під час переходу на робоче місце з інструментом слідкуй, щоб інструмент був зачохлений. Під час перерви інструмент залиш у вказаному місці у вертикальному положенні. Після роботи почисти, здай інструмент. Питання для контролю: 1.Назви види робіт при висаджуванні розсади квітково-декоративних рослин у відкритий грунт. 2.Вкажи інструменти , необхідні для висаджування розсади квітково-декоративних рослин. 3.Повтори правила безпечної праці на відкритому грунті. Тема уроку:Висаджування розсади сальвії, петунії, чорнобривців у відкритий грунт. Розсада однорічних квітів висаджується у відкритий грунт після того, як минуть нічні приморозки. Прийоми висаджування розсади у відкритий грунт: 1.Перш за все, необхідно підготувати грунт - добре його скопати і розрівняти граблями, по можливості удобрити азотно-калійними добривами і зволожити грунт. 2.Перед висаджуванням залий ємкість з розсадою на 1 годину теплою водою. 3.Зроби поглиблення у грунті під розмір коріння і рясно налий в них води - коріння саджанців повинні буквально потопати в рідині із землі та води. 3. Коли ґрунт в ящику насититься вологою, разом з комом землі вийми рослину, постав у ямку з водою, ущільни грунт навколо корінця;стеж, щоб між корінцями і землею не залишалося повітряних порожнин. 4.Зверху висаджені рослини присипають сухою землею і добре утрамбовують. Розсада однорічників може бути заглиблена у грунт до кореневої шийки рослини. Ознакою того, що пересаджування пройшло успішно і сіянець освоївся на новому місці, є поява молодого листя, яке перший час буде відрізнятися за кольором від старого.
Питання для контролю: 1.Коли висаджують розсаду однорічників у відкритий грунт? 2.Назви поширені однорічники нашого регіону. 3.Вкажи послідовність пересаджування розсади однорічників у відкритий грунт. Тема уроку: Необхідність догляду за висадженою розсадою у відкритому грунті. Догляд за розсадою полягає в своєчасному поливі, прополюванні та систематичному розпушуванні грунту. Коли земля прогріється, і сонце почне пекти по-літньому, поливання молодих рослин краще проводити з лійки, виливаючи воду під основу стебла і не використовуючи розпилювач, щоб краплі не потрапляли на стебла і листя рослин. Для поливу найкраще використовувати теплу, нагріту за день сонцем воду. Можна поливати садові квіти зі шлангу, проте в цьому випадку струмінь має бити тільки в ґрунт навколо квітки. Не робіть сильний струмінь, щоб він не розмив ґрунт і не пошкодив коріння рослин. Розпушування ґрунту на клумбі з квітами – дуже важлива робота, оскільки вона забезпечує доступ повітря в ґрунт, що прискорює проростання насіння, а потім і постачає киснем коріння рослини. Водночас із розпушуванням ґрунту здійснюють боротьбу з бур'яном і проріджування сходів. Розпушують і прополюють ґрунт кілька разів за сезон сапою, мотикою.Найзручніше це робити після поливання або рясного дощу. Розпушування слід проводити дуже обережно, намагаючись не пошкодити інструментом кореневу систему рослин. Бур'ян видаляють відразу в міру появи, оскільки він забирає харчування у квітів та інших рослин. Намагайтеся видаляти шкідливі рослини із коренем. Останнє прополювання роблять восени. Видалені бур'яни складають у компостну купу, щоб після того, як вони перегниють, ними можна було удобрювати сад, квітник і город. Можна підживлювати рослини шляхом внесення добрив у ґрунт, або обприскуючи їх поживними розчинами по листю. Доглядаючи за однорічниками, уперше їх підживлюють через півтора-два тижні після посадки, наступне підживлення вносять у середині літа. Питання для контролю: 1.Назви прийоми догляду за розсадою однорічних квітів у відкритому грунті. 2.Для чого виконують полив рослин? 3.Який інструмент використовують для поливу? 4.Для чого розпушують грунт? 5.Коли слід прополювати розсаду квітів? 6.Яким інструментом прополюють грунт, видаляють шкідливі рослини? |
|
Copyright MyCorp © 2021 |
![]() |