Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 15:01
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

6-а кл географія з 12.05.2020

12.05.2020

Тема. Рослинний і тваринний світ Донецької області. Екологічні проблеми, охорона природи.

1. Згадайте, з яких органів складається рослина?

2. Які умови потрібні для проростання насіння?

3. Які рослини ростуть в нашій місцевості?

Що необхідно рослинам?

Рослини - це живі організми. Вони дихають, харчуються, ростуть і розмножуються.

Рослина нерозривно пов'язана із зовнішнім середовищем: з повітря вона отримує кисень, необхідний для дихання, з грунту - воду. А їжу рослина виробляє з вуглекислого газу, що поглинається з повітря, води і мінеральних солей. Головна умова для цього - сонячне світло, від якого залежить життя рослини. Сонячне світло, тепло, повітря, вода, грунт і мінеральні речовини - це те, що необхідно рослинам для їх життєдіяльності.

Рослинність нашого краю. Для нашого краю характерні два типи рослинності: степова і лісова. На півночі і Донецькому кряжі переважає лісова рослинність - хвойно-листяні ліси. У долинах річок ростуть сосна, береза, клен, вільха, дуб, біла акація.

У центральній, східній і південній частині панують степи - це царство трав!

Особливо красива степ навесні! Першими зацвітають шафран сітчастий (крокус), білий птицемлечник, гусяча цибуля, гіацинтник, тюльпани, жабник, мати-й-мачуха, сон-трава, іриси, воронец, горицвіт, фіалки. Це про проліски сказав один з наших поетів:

Ось вже сніг останній в поле тане,

Біла пара, що виходить із землі,

І глечик синій розквітає,

І звуть один одного журавлі.

У міру їх цвітіння степ забарвлюється в пурпурний, фіолетовий, блакитний, білий і жовтий кольори, які змінюють одне одного. Але особливої ​​краси степ досягає в травні, коли цвітуть ковили. Їх довгі пасма колише вітер, і здається: хвилюється сріблясте море. Ковили прекрасно пристосувалися до перебування в степу. По їх стеблах роса стікає краплями вниз, живлячи рослини в посушливу пору. Коріння утворюють дернові купини, грунт в яких складається з крупинок. Це позбавляє рослину від перегрівання та переохолодження, сприяє затриманню снігу та води.

В нашому степу зустрічається 15 видів ковили. З інших рослин зустрічаються, тонконіг лучний, пирій повзучий, житняк, типчак, тимофіївка, дереза. Перегляньте відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=OJsSxcSzYBI

- Які червонокнижні рослини нашого краю вам відомі?

- Що ви можете розповісти про них?

Перегляньте ще одне відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iKqPz4qGYtY

- Розкажіть своїм рідним, друзям та знайомим про охорону рослинного світу.

 Ліси нашого краю більш як наполовину представлені штучними насадженнями, а залишки стародавнього лісу можна знайти тільки де-не-де на правому березі Сіверського Дінця.

Гарні ліса вздовж Сіверського Дінця! Майже тридцятикілометровою смугою тягнуться хвойні ліси по лівому берегу річки. На правому березі переважають листяні породи: дуб, вільха, тополя, в'яз, осика. В лісах багато їстівних грибів: маслюків, сироїжок, красноголовців, груздів. Є й отруйні мухомор, бліда поганка. Не можна знищувати отруйні гриби, оскільки вони живуть в тісній співдружності з деревами.

На крейдяних кручах Сіверського Дінця зростає крейдяна сосна - реліктова рослина. Всього кілька сотень дерев збереглося тут з давніх часів. Зустрічається у нас і інша легендарна рослина - ясенець, яку в народі називають «неопалимою купиною». У спекотний літній день вона легко запалюється від сірника. Але горить не сама рослина, а повітря, наповнене легкозаймистими речовинами, які виділяє рослина.

Наш край - піонер степового лісорозведення. Так з'явився Великоанадольський ліс. Його засновником був лісничий В.Є. Графф. До сих пір збереглися дерева, посаджені ним в 1845 р.

По берегах водойм зростають аїр болотний, завезений до нас монголо-татарами, очерет, стрілолист.

Поверхня водойм, усипана плаваючими листочками ряски. В окремих місцях річки і озера покриті великими листками і жовтими квітами криївок, білими квітами латаття.

Зелений світ рослин - це свого роду аптека. Практично всюди ми можемо зустріти грицики, череду, полин, подорожник, шавлію, кульбабу, конвалію, калину, шипшину. Придивіться уважно до оточуючих вас рослин. Вони потребують  захисту.

Які лікарські рослини використовуються у вашій родині? З якою метою?

Тварини нашої області.

Дикі тварини. Подорожуючи лісами Придонцов’я, ми можемо зустріти багатьох диких тварин. У густих хащах широколистяних лісів живуть дикі кабани, лосі, пасуться дикі козулі, стрибає заєць-русак, полюють лисиці, зрідка заходять до нас вовки. У наших лісах є білка, кам'яна куниця лісова соня, європейська норка, борсук. Можна побачити хитрого їжака, землерийку, єнотовидну собаку.

Світ птахів в наших лісах дуже різноманітний. Серед верхівок можна побачити дрозда і зяблика, сірого дятла і сойку, синицю і ворону, мухоловку, іволгу, солов'я, зозулю. Зустрічаються і хижі птахи: сова і шуліка.

Все рідше вдається нам бачити в небі нашого краю орла-могильника, степового орла, орлана-білохвоста, пугача. На півночі і заході області ще можна зустріти гнізда лелек. З давніх-давен тягнеться дружба людини з цим птахом. «Де лелека водиться, там і щастя родиться», - кажуть в народі. Старі люди розповідають про лелеку таку легенду. Одного разу Бог зібрав в один мішок всіх земних плазунів і попросив людину віднести їх на край Землі і викинути в море. Але людина була цікава, не витримала в дорозі, відкрила мішок. Гади вислизнули на волю і знову розповзлися по Землі. Розсердився Бог і перетворив людину на птаха, який харчується вужами, гадюками, жабами.

У траві живуть вужі, ящірки, комахи. У водоймах водяться жаби, водяні вужі, молюски.

В степах нашого краю живуть ховрахи, степовий тхір, лисиці, їжаки, польові миші, сови, кажани, байбаки.

Першою ознакою приходу весни вважали посвист байбака. Вдосталь виспавшись за довгу зиму, звірок, відчувши тепло весняного сонця, вилазив з норки, ставав на задні лапки, насторочивши вушка і піднявши ніс, голосно сповіщав про прихід весни. Люди в ці дні виходили в степ, щоб почути голос живого провісника. «Просвистів байбак, - говорили в народі, - ховай теплий одяг в скриню».

Найбільший птах степів - дрохва. Його вага досягає 16 кг. Сьогодні він зустрічається дуже рідко. У населених пунктах живуть горобці і стрижі, міська і сільська ластівки, шпаки, горлиці, синиці. Водяться в наших степах вужі та жовтобрюхи, ящірки, все рідше можна зустріти степову гадюку.

Харчуються гадюки переважно комахами і гризунами. В цьому і полягає їх користь. Гадюка отруйна, але на людину не нападає, хіба що тільки тоді, коли людина її потривожить. Забарвлення тіла - сірувато-коричневе, під колір степу. Уздовж спини простягнувся темний зигзагоподібний малюнок.

Багатий світ комах нашої області. Водяться оси, бджоли, джмелі, різноманітні жуки, комарі та метелики.

Часто біля водойм можна бачити бабок. Це хижі комахи. Вони знищують мух, комарів. Швидко і стрімко літають вони все літо, ганяючись за здобиччю, а до зими гинуть, відклавши яйця в воду або на водні рослини.

На узбережжі Азовського моря навесні і влітку можна побачити безліч перелітних птахів: лебедів, качок, гусей, куликів, чапель.

Річки та озера багаті на рибу. Водяться соми, щуки, окуні, плотва, карасі, коропи, лящі. Багато раків і черепах. Домашні тварини. З давніх часів людина полювала на диких тварин. Пройшла не одна тисяча років, перш ніж людина приручила деяких з них. Це собаки, кішки, корови, свині, гуси, качки, кури, вівці, кози, коні та інші.

Перейдіть за посиланням та розгляньте тварин Донецької області занесених до Червоної книги.

https://redbook-ua.org/animals/region/donecka

1. Назвіть тварин, яких ви знаєте.

2. Що ви можете розповісти про них?

Запам'ятайте!

Багатий і різноманітний світ тварин нашої області. В лісах можна зустріти дикого кабана, лося, косулю, зайця-русака, лисицю, білку, лісову соню, борсука, єнотовидну собаку.

В степах - ховраха, степового тхора, польових і кажанів, землерийок, байбаків, вужів, ящірок, дуже рідко степову гадюку.

З птахів у нас живуть дятли, сойки, ворони, синиці, солов'ї, зозулі, сови, шпаки, ластівки і багато інших.

Це цікаво знати ...

... з яєць бабок розвиваються личинки. Вони такі ж хижаки, як і дорослі комахи.

... кількість їжі, яку з'їдає гусениця метелики білявки капустяної за місяць, важить в шість тисяч разів більше, ніж вона сама.

... у комарів теж є зуби. Під мікроскопом їх можна нарахувати 22.

... на відміну від самки комар-самець живиться соком рослин, а не кров'ю.

Запитання і завдання!

1. Які умови необхідні рослинам?

2. Випишіть рослини, які ростуть у вашій області.

3. Які рослини і від яких хвороб у вашій родині використовуються як лікарські?

4. Випишіть тварин, які водяться у вашій місцевості.

5. Розкажіть про вплив людини на рослини і тварин?

6. Що робите ви для охорони рослинного і тваринного світу свого краю?

 

12.05.2020

Тема. Види господарської діяльності: сільське господарство.

Пригадайте!

Господарська діяльністьце сукупність усіх видів трудової діяльності людини.

Найважливішими видами господарської діяльності людини є промисловість, сільське господарство, транспорт, зв'язок, сфера послуг.

Люди, які працюють у сільському господарстві, займаються обробітком землі й вирощуванням культурних рослин (рис. 109) або розведенням свійських тварин (рис. 110). Сільське господарство забезпечує населення продуктами харчування, а також постачає сировину для деяких промислових підприємств. В нашій області сільське господарство менш розвинено ніж промисловість. На полях вирощують озиму і ярову пшениці, жито просо кукурудзу соняшник. Багато садів і виноградників. Із тварин вирощують корів, свиней, курей, качок, гусей. На півдні розводять овець і кіз.

В нашому краї багато людей займаються розведенням бджіл. Вік бджоли залежить від того коли вона народилася. Бджоли, які народилися у липні живуть 48 днів, у червні – всього 20. Найбільше живуть бджоли, що народилися восени, вони доживають до травня наступного року. Деякі з них можуть прожити до 10 місяців. Для того, щоб зібрати один кілограм меду бджола повинна налітати близько трьохсот тисяч кілометрів і зібрати нектар з дванадцяти мільйонів  квітів.

15.05.2020

Тема. Види господарської діяльності: транспорт.

Життя міст, селищ і сіл залежить від підвезення різних товарів і продуктів харчування до магазинів, шкіл, лікарень, промислових підприємств, перевезення пасажирів. Перевезення вантажів і пасажирів забезпечує транспорт. Завдяки транспорту – автомобільному, залізничному, морському, річковому, повітряному – здійснюється сполучення міст і селищ (рис.111), (рис. 112)

Визначте до якого виду транспорту належать ці транспортні засоби (рис. 113)

Перегляньте презентацію про різні види транспорту за посиланням: https://naurok.com.ua/interaktivna-prezentaciya-do-tizhnya-transport-dlya-uchniv-pochatkovih-klasiv-42499.html

Відгадайте загадки та виконайте цікаві завдання що є у презентації..

Запитання!

1. Які види транспорту ви знаєте?

2.  Яким видом транспорту вам доводилося користуватися?

3. Що можуть перевозити машини?

4. Назвіть наземний транспорт.

5. Назвіть повітряний, морський транспорт.

6. Для чого люди придумали транспорт?

Завдання!

Дайте письмову відповідь на 1 і 2 питання

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021