Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 15.04.2021, 13:32
Костянтинівська спеціальна школа №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

6-а географія 20.05.2020

20.05.2020

Тема. Види господарської діяльності людини: зв'язок.

Нині за допомогою технічних засобів здійснюється швидке передавання й приймання інформації – зв'язок. Це пошта, телеграф, телефон, радіомовлення і телебачення, електронний зв'язок.

Телевізор - приймач, призначений для прийому телевізійних передач.

Радіо - пристрій для прийому звукових мовних передач.

Преса - масова періодична преса (газети, журнали).

Телефон - пристрій, який передає усне мовлення за допомогою проводів або мікрохвиль.

Інтернет - всесвітня мережа електронного зв'язку.

Пошта - установа для пересилання листів, посилок, бандеролей, грошей.

Телеграф - система зв'язку для швидкої передачі повідомлень по дротах.

По телефону можна поговорити з родичами з іншого міста, домовитися з друзями про те, щоб сходити погуляти, або дізнатися домашнє завдання. У разі небезпеки, зателефонувати в службу порятунку, де б ви не знаходилися. На телефоні можна вийти в інтернет і отримати багато цікавої інформації.

Одним з чудових винаходів 20 століття є телебачення. Велику роль засоби масової інформації відіграють у житті кожної людини. Навіть малюки люблять дивитися мультфільми та розвиваючі передачі.

Мільйони людей дивляться телевізор щодня, слухають радіо, читають газети і журнали. Всі знаходять щось цікаве через телевізор, радіо, газети і журнали.

Як люди підтримують зв'язок один з одним?Наші бабусі і дідусі не всі мали вдома стаціонарний телефон. У містах цей засіб зв'язку з'явився набагато раніше, а до сіл в багатьох регіонах не дійшов і до сих пір. До появи телефону люди писали один одному листи, телеграми, їздили в гості. Але за допомогою телефону швидше і зручніше зв'язатися зі знайомими, друзями, родичами в будь-якій точці світу. Телефон був затребуваний повсюдно і значився найдосконалішим засобом зв'язку. Можливість передачі звуку на відстані стала справжньою сенсацією.

Вважається, що творцем телефону є Олександр Грехем Белл, а рік винаходу телефону - 1876. Телефон Белла працював на відстань не більше 200 метрів. Але звуки були не зовсім розбірливими. Через рік учений настільки удосконалив пристрій, що він використовувався в незмінному вигляді наступні сто років.

А зовсім недавно ми стали користуватися мобільними телефонами. Ще 20 років тому це можна було вважати дивом, тепер же цим дивом можуть користуватися всі. Перегляньте відео за посиланням в якому розповідається про історію виникнення мобільного зв’язку, та про те як він працює: https://www.youtube.com/watch?v=IbkaPCOX-Zs

 Отже, пошта, телеграф, телефон - це засоби зв'язку. Радіо, телебачення, преса (газети, журнали), інтернет - це засоби масової інформації. З їх допомогою ми дізнаємося новини про життя нашої країни і всього світу.

Творцем радіо вважається російський фізик Олександр Попов, який 7 травня 1895 року показав сеанс радіозв'язку. Ця дата є днем ​​народження радіо і відзначається щорічно. А чи знаєте ви, що Ейфелева вежа має безпосереднє відношення до радіо? Вона була побудована до Всесвітньої виставки, яку планувалося провести в 1889 році. Після закінчення 20 років її збиралися розібрати. Але головний символ Парижа врятувало саме радіо! Вежа ідеально підходила для установки антен радіозв'язку.

Людство з давніх часів мріяло про передачу зображення на відстань. Але минуло кілька тисячоліть, перш ніж ця мрія здійснилася. Телебачення має великий вплив на життя багатьох людей. Сьогодні телевізор перестав бути «ящиком».

В останні десятиріччя в наше життя міцно увійшов інтернет. Інтернет - це світова комп'ютерна мережа, яка пов'язує всі комп'ютери світу. Розробили його в Америці в 1969 році. Його завданням є передача інформації на великі відстані.

Комп'ютер і інтернет широко застосовуються в житті людини. З їх допомогою проектуються літаки, космічні ракети, будівлі, лікують людей, навчають дітей, які не можуть відвідувати школу, забезпечують багатьох людей роботою. Інтернет відноситься і до засобів масової інформації, і до засобів зв'язку.

Завдання!

1. Які види зв’язку ви знаєте?

2. Визначте, на яких зображеннях показані предмети, які відносяться до засобів масової інформації, на яких - до засобів зв'язку.

 Випишіть в один стовпчик засоби масової інформації, у другий - засоби зв’язку.

3. Доповніть речення словами.

- Дин-дон, дин-дон задзвонив наш ________________ .

- ____________ - засіб масової інформації, слухаючи його ще ніхто не зіпсував зір.

- Після перегляду _______________ треба робити гімнастику для очей.

 

22.05.2020

Тема. Традиційні заняття місцевого населення

- Які професії вам відомі?

- Яку професію ви хотіли 6 опанувати?

З давніх часів заняття людей залежало від місцевості, в якій вони проживали. Якщо поблизу був ліс, то люди полювали, якщо річка чи озеро, — то рибалили. У степовій місцевості переважало землеробство — вирощування різних зернових, овочевих, фруктових та ягідних культур, а також тваринництво — розведення різних свійських тварин. Мешканці гір займалися скотарством та мисливством.

У наш час також є відмінності між заняттями населення в різних місцевостях.

- Які саме ?

У містах люди працюють на підприємствах (заводах і фабриках). Вони виготовляють машини, літаки, прилади, верстати, мінеральні добрива, товари побутової хімії, будівельні матеріали, меблі, а також виробляють різні продукти харчування, шиють одяг, взуття та інші вироби. Дуже багато людей працює в установах: лікарнях, школах, дитячих садках, банках, бібліотеках тощо.

У селах переважна більшість населення зайнята в землеробстві й тваринництві. Вони займаються вирощуванням пшениці, ячменю, жита, цукрового буряку, картоплі, овочів, плодів. Крім цього, розводять корів, свиней, кролів, овець, в окремих господарствах — курей, качок, гусей та індиків, у ставах — рибу.

Отже, є безліч професій (рис. 113).

Професія — це вміння виконувати певну роботу, створювати різні речі, надавати послуги тощо. Треба з повагою ставитися до праці людей різних професій.

Також у нашій країні збереглися й такі традиційні заняття місцевого населення, як вишивання, різьблення по дереву та випалювання, лозоплетіння, гончарство, художнє ткацтво, декоративний розпис тощо. Останніми роками відроджено писанкарство.

Запам'ятайте!

- Дуже багато людей, працюючи в містах і селах, виробля¬ють багато різних речей і надають послуги, без яких не можна обійтися в нашому житті.

- Традиційні заняття місцевого населення значною мірою залежать від місцевості, в якій вони проживають.

Запитання

1. Чим відрізняється господарська діяльність населення в місті та селі?

2. Чим займається населення вашого міста чи села?

3. Де працюють ваші рідні?

4. Що таке професія?

5. Які професії вам подобаються?

Завдання

1. Роздивіться рис. 113. Назвіть, представників яких професій зображено. Розкажіть, що ви знаєте про ці професії.

2. Поясніть, як ви розумієте слова «золоті руки».

3. Дайте письмову відповідь на 4 і 5.

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання
 • Дайджест "Усе для школи"
 • Міністерство освіти і науки
 • Інститут інноваційних технологій
 • Освіта Донеччини
 • Сайт для педагогів
 • Сайт «Дефектолог-практик»
 • Шкільні пісні і мінусовки
 • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
 • Лиманська спец. школа-інтернат
 • Часовоярська СЗШІ №8
 • Сайт учителя початкових класів
 • Видавництво «Шкільний світ»
 • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

  Copyright MyCorp © 2021