Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСереда, 22.11.2017, 12:21
Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Категорії розділу
Методичні шпаргалки [28]
Все, що допоможе в організації методичної роботи та корекційно-педагогічного процесу
Презентації [23]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Методичні наробки

Головна » Файли » Методичні шпаргалки

Презентаційні матеріали та розробка уроку- презентації проекту
[ Викачати з сервера (2.81Mb) ] 18.12.2010, 14:22

Тема:  Звук «Р». Артикуляція звука. Закріплення знань про речення.

         Лексична тема «Державні символи України – Державний  Прапор

         України, Державний Герб України».

Мета:  Закріплювати артикуляцію звука «Р», правильну  звуковимови в

         складах, словах, реченнях.  Розвивати фонематичний слух,зв’язне

        мовлення,  артикуляційну моторику, моторику дрібних м’язів рук,

        Збагачувати   активний   словник.   Формувати   мовленнєву   та

        комунікативну компетентності. Узагальнити знання учнів про державну

        символіку на матеріалі проекту.

        Корегувати мовленнєве дихання, інтонаційне оформлення мовлення,

        оптико - просторове сприйняття на матеріалі диференціації букв за

        оптичною подібністю.

        Виховувати громадянську позицію, любов до України, бажання знати

        більше про свою Державу.

Обладнання:   індивідуальні  дзеркала,  профіль  артикуляції,  предметні

         малюнки, кольорові  кулькові  ручки,  індивідуальні  картки,

         артикуляційна  гімнастика  в  малюнках,  інтерактивна  дошка,

         презентація на комп’ютері «Державні символи України», вчений Гном,

         скриня з «крапельками настрою».

                                       Хід заняття.

1.Нервово – психологічний настрій.

   В школі дзеленчить дзвінок.

   Всіх він кличе на заняття.

    Я вас рада привітати

    І здоров’я побажати.

   Розкажіть і ви мені:

  - Нащо ви прийшли сюди?

Девіз:Щоби гарно розмовляти

          Треба вміти промовляти,

          Звуки чітко і красиво,

          Щоб було всім зрозуміло.

2.Артикуляційна  гімнастика.

   Для того, щоб гарно розмовляти треба ротик наш тренувати.

   - Вправи для губ: посмішка, трубочка, поцілунок.

   - Вправи для ясен: почистили зубки.

   - Вправи для язика: голочка, лопатка, млинці, чашечка,

                                      маляр, конячка, грибок, барабан.

3. Дихальна гімнастика Стрельникової.

1. «Долоньки» - стояти прямо. Руки зігнуті в ліктях, долоні вперед.

                             Вдих – пальці в кулак, видих – долоні.

2. «Погончики» - стояти прямо. Пальці стиснуті в кулаки, біля пояса.

                              Вдих – кулаки вниз, видих - руки біля пояса.

3. «Обійми плечі» - стояти прямо, руки до плечей, зігнуті в ліктях.

                                  Вдих -  руки паралельно одна одній, голова назад.

                                  Видих – руки біля плечей.

   

4. Основна частина.

   Хтось стукає. Заходьте будь ласка. Діти, хто це? Так це Гном.

  Що ти нам приніс? Це веселка. На кольорах райдуги завдання.

  Коли ми виконаємо всі завдання до пізнаємо таємницю скарбів.

 -  Червоний колір «Відгадайка»

   Мовленнєва розминка. Методика «Мозковий штурм».

   Зараз ми дізнаємось над яким звуком будемо працювати, для цього

   Треба  відповісти на запитання вписати слова в клітинки.

  1. Як називається країна в якій ми живемо?

  2. Державний символ України жовто – синього кольорів?

  3. Державний символ України який має тризуб на синьому полі?

  Які літера з’явилася в кружечках, вона є в усіх словах?

    Так це «Р». сьогодні ми працюємо над звуком і буквою Р.

  - Помаранчевий колір. «Вимовляйка»

    Робота з профілем артикуляції. Давайте згадаємо, як правильно вимовляти

    звук «Р».

    1. Язик набуває форми чашки;

    2. Голосові зв’язки зімкнуті та вібрують;

    3. Кінчик язика піднятий до бугорків і вібрує;

        Тигреня мале ричить,

         Яку букву воно вчить? Р – Р – Р.

  Співвідносимо   звук  і  букву. Формування звукового аналізу.

        Що ми промовляємо?  (звук)

        Що ми читаємо і пишемо? (букву)

        Чим відрізняється звук від букви? (звук – чуємо і вимовляємо,

        Букву – бачимо, читаємо, пишемо).

   - Жовтий колір. «Читалочка- – переставлялочка»

     Робота із складовою таблицею. Читаємо стовпчики потім рядочки

     тепер переставляємо місцями стовпчики і читаємо нові слова.

      Ра -  но,

      Ро -  си,

      Вар -  то,

      Ра -  мА

   - Зелений колір. «Ігротека – ти моя луна».

     Розвиток фонематичного слуху.

     Рак від берега задкує,

     Риба лин над ним кепкує:

     Рак забрів в очерети,

     Річку думав перейти.

  - Голубий колір.

    Розвиток дрібної моторики пальців.

     Кружечки – долоньки – ребра –лезгинка – ребра – долоньки – кружечки.

 

 

 

 - Синій колір. « Ми самостійні»

   Робота з картками.

 1. Завдання  - обведи в кружечок написану правильно букву «Р»

    Ь, Б, В, Р, Я, Р.

 2. Завдання – робота в групах.

    І група – обводить «р» на початку слів;

    ІІ група – обводить «р» в середині слів;

    ІІІ група – обводить «р» на кінці слів.

    Родина, мурашка, жар, горох, чотири, рушник, зірка, офіцер,

    крило, помідор, роса,  сир.

Давайте перепочинемо та зробимо психогімнастику.

    Сядьте зручно, уявіть себе влітку на березі річки або ставка.

    Ви накупалися і розляглися на рушничку загоряти. А тут надокучлива муха

    Сіла вам на чоло (напрягли мишці лоба), перелетіла на очі (заплющили очі 

    сильно сильно), заповзла на ніс (наморщили носики), поповзла по щоці  

    (надули щоки), перелетіла на підборіддя (порухали нижньою щелепою).

     Нарешті прогнали.

  - Фіолетовий колір. «Державні символи України – святині України»

        Опрацювання лексичної теми.

   Розповідь вчителя про державну символіку України.

 Ми живемо на Україні тож ми всі є українці. Тому ми маємо знати і поважати державні символи України – Державний Прапор України,

Державний Герб України.

Словникова робота . Нові слова для вас

Символ – умовне позначення якогось предмета, поняття або явища.

Святиня – це що-небудь особливо дороге, глибоко шановне.

Які кольори прапора, що вони означають?

Прапор на Україні має синьо – жовті кольори.

Синій колір – це колір ясного неба, чистої прозорої води.

Жовтий колір – це колір пшеничного поля, хліба – зерна , що дарує життя всьому живому на землі. Жовтий колір – це сонце, без ласкавих промінців якого не дозрівали, не колосилися би хлібні поля.

Як виглядає  Державний Герб України?

Це жовтий  тризуб на синьому полі. В тризубі зображена триєдність життя.

Це – батько – мати – дитя. Вони символізують собою силу, мудрість, любов.

Україна має не тільки державні символи а ще й народні.

Які народні символи ви знаєте? (на інтерактивній дошці з’являються малюнки): калина, верба, козак, кобзар, рушник, лелека.

До малюнків добрати назви, обвести букву «Р».

Зі слів на дошці скласти речення.

Прапор і Герб – це Державні символи України.

 

 

 

 

Робота зі словами методика «Сніговий ком», гра «Мікрофон».

Назвіть народні та державні символи в назвах яких є звук «Р».

Рушник

Рушник, верба,

Рушник, верба, кобзар,

Рушник, верба, кобзар,прапор,

Рушник, верба,кобзар, прапор, герб,

Рушник, верба, кобзар, прапор, герб, Україна.

На екрані символи України, діти читають вірші.

     Тризуб

               В. Паронова.

Наш герб – тризуб. У ньому сила

Отця небесного і сина.

Тризуб, немов сімя єдина,

Де тато, мама і дитина

Живуть у мирі і любові

На Україні вольній, новій.

 

    Наш  прапор

              Д. Павличко.

Небеса блакитні                    Прапор наш, як літо,

Сяють з глибини,                  В сонці майорить,

А пшеничні й житні              По долині – жито,

Мерехтять лани.                    По горі – блакить.

Образ цей не зблідне,            Прапор наш – не битва,

Хоч минуть жнива.                Не рушничний дріб :

Це ж знамено рідне –             По горі молитва,

Злото й синява.                       По долині – хліб.

5. Підсумок.

                    Різні в світі є країни,

                    Різні люди є у світі,

                    Різні гори, полонини,

                    Різні трави, різні квіти.

                    Є з усіх одна країна,

                    Найрідніша нам усім.

                    То – прекрасна Україна,

                    Нашого народу дім.

Ось ми і дійшли до кінця райдуги. Зараз на відкриються всі таємниці Гнома.

Відкриємо шкатулку. О! Тут є краплинки дощу. Вони різного кольору, як і

наш настрій. Візьміть краплинку яка відповідає вашому настрою від заняття.

Червона –гарний настрій, гарно працював.

Зелений – можна краще, непогано.

Синій  – слабенько, буду старатися.

Гном нагороджує дітей грамотою і подарунками.

Категорія: Методичні шпаргалки | Додав: Администратор
Переглядів: 5389 | Завантажень: 688 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
Корисні посилання
  • Дайджест "Усе для школи"
  • Міністерство освіти і науки
  • Інститут інноваційних технологій
  • Освіта Донеччини
  • Сайт для педагогів
  • Сайт «Дефектолог-практик»
  • Шкільні пісні і мінусовки
  • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
  • Красноліманська спец. школа-інтернат
  • Часовоярська СЗШІ №8
  • Сайт учителя початкових класів
  • Видавництво «Шкільний світ»
  • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

    Copyright MyCorp © 2017