Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 19.11.2017, 00:33
Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Укр. мова 3 кл

Урок – гра « Подорож до Країни ознаків»

Вчитель: Кравченко В.Г.

   

 

Тема: Складання груп слів з пропонованим лексичним значенням (форма предметів, колір, розмір).

Клас: 3 (за програмою загальноосвітнього навчального закладу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку).

Мета: Створення умов щодо повторення та закріплення вивченого матеріалу з теми «Слова-ознаки предмета».

Задачі:

1. Формувати вміння:

  • за питаннями виділяти прик­метники у тексті речення, у вислов­люванні; добирати групи прикметників з пев­ним лексичним значенням;
  • розрізняти предмети за їх оз­наками;
  • складати з наданими словами словосполучення, речення,
  • дотримуватися лексико-граматичної сполучуваності іменників з прикмет­никами, змінювати прикметники за чис­лами;

2. Розвивати зв’язне  мовлення, мислення, збагачувати словник.  

3. Виховува­ти інтерес до навчання, самостійність.

Словарна робота: волошкові, барвиста.

Обладнання:  комп’ютер,  мультимедійний проектор, мультимедійний екран, мультимедійна презентація,  фішки, м'яч.

Хід уроку

І. Організаційна частина

 Нервово – психологічний настрой

Вчитель

          Любі діти, до нас у клас

          Завітали гості щирі.

          Привітайте ж в добрий час

          Гостей усмішкою й миром.

 Діти

          Ми вам раді, люди добрі,

          І вітаєм щиро вас.

          І запрошуєм ласкаво

          На урок у третий клас.

ІІ . Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні до нас завітав гість. Він хоче загадати нам загадку.

Всі в ()піджачку

В ( сорочці

В нас зимою по садку

Гуляють, як гості.

  • Нам буде легко її відгадати?  Чому? ( не вистачає назви – ознаки)
  • Мені здається, що нашому гостю невідомі такі слова. Для того, щоб навчити гостя правильно загадувати загадку, я вам пропоную разом з гостем помандрувати в країну ознаків. Покажемо йому, що це за слова і чому ми навчились.
  • Але перед тим, як рушити в путь, наш гість хоче подивитися, як ви вмієте гарно писати. Відкрили зошити, записали число, класна робота.

ІІІ. Хвилинка каліграфії ( слайд)

  • А тепер рушаємо в путь. (показ карти)

VІ. Умови гри Учень вибирає категорію , яка відповідає певній області на карті. Після виконання завдань в цій області наступний учень вибирає категорію, яку ще не вибирали . За правильне і швидке виконання завдань учні отримують фішки. Для проведення фізхвилинки вчитель активізує на карті область під назвою «Станція відпочинку». Наприкінці уроку підбиваються підсумки, оцінення  роботи учнів та створення ситуації  успіху.

(Повертаємося до героя) Читання  загадки зі  словами – ознаками.

 V. Підведення підсумків . Виставлення оцінок.

  • Що вам найбільше сподобалось?
  • Для оцінки уроку учні приклеюють свою фішку на дошку. Якщо урок сподобався - фішку червоного кольору. Якщо не сподобався - сірого кольору.

Технологічна  карта.

п/п

 

Номінація

Название

области

Завдання

Мета

1.

Колір

 

«Кольорова

галявина»

 Зіставити слова - ознаки  з питанням.

Який? Яка? Яке? Які?

Червоний, жовта, темні, сіренький, волошкові. пшеничне, барвиста, рожеве.

Закріплення  вміння ставити питання до слів – ознаків.

2.

Форма

«Плоскогіря  ідеальних форм»

  1. Перетворіть слова – назви предметів в слова – ознаки, щоб вони відповідали на питання ЯКІ?
  2. Доберіть до нього слово – назву.

Формування вміння утворювати прикметники від іменників.

3.

Якість

«Пік Якості»

1.      Вставте  підходящі  за змістом слова - ознаки:

Світить(яке?) …сонце.

Насунулася ( яка?)…хмара.

Піднявся (який?)…вітер.

Полетіли (які?)…сніжинки.

Слова для довідок: темна,яскраве,легкі,сильний

Розвиток мовлення учнів.

Розвиток уміння усвідомлено вживати прикметники в мові.

4.

Смак

«Гора Смаків»

Гра «Знайди зайве слово»:

1.солодкий, зелений, кислий.

2. гіркий, смачний, хитрий.

3.круглий, соковитий, солоний.

Розвиток уваги.

5.

Матеріал

«Матеріальні джерела»

1.    Відгадати загадку:         Основа дерев яна, , поле скляне. (вікно).      

·         Списати  загадку, підкреслити ознаки предмета

 

 Розвиток вміння знаходити прикметник у тексті, ставити питання до прикметника від іменника. Розвиток зв’язного мовлення.

6.

Розмір

«Безрозмірна долина»

1. Гра «Навпаки»:

Маленький –  … великий

довгий–  …

широкий–  …

високий–  …

Товстый –  …

  1. Гра «Збери слово».

ВИОКСЕ(високе)

ТЕВДИРЙ (твердий)

  1. Скласти з любим словом речення.

Закріплення вміння підбирати протилежні за змістом слова, складати з даними словами речення. Розвиток уваги.

 

Примітка:

1. Мультимедійна презентація виготовлена таким чином, що з карти «Країни ознаків» (2-й слайд) можна потрапити у різні розділи кліком на відповідну назву.

2. Повернутися до карти – клік на малюнки (сонечко, кульки, дідусь).

3. Кінець року – клік на напис «школа» .

СКАЧАТИ МАТЕРІАЛИ УРОКУ >>>

Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Корисні посилання
  • Дайджест "Усе для школи"
  • Міністерство освіти і науки
  • Інститут інноваційних технологій
  • Освіта Донеччини
  • Сайт для педагогів
  • Сайт «Дефектолог-практик»
  • Шкільні пісні і мінусовки
  • Відділ освіти осіб з особливими потребами ДоноблІППО
  • Красноліманська спец. школа-інтернат
  • Часовоярська СЗШІ №8
  • Сайт учителя початкових класів
  • Видавництво «Шкільний світ»
  • [Vox.com.ua] Портал українця каталог сайтів Безкоштовний каталог сайтів

    Copyright MyCorp © 2017